You cannot copy content of this page
На головну / НОВИНИ / Івана Купала: історія свята, традиції у цей день

Івана Купала: історія свята, традиції у цей день

У ніч із 6 на 7 липня відзначається давнє народне свято – Івана Купала. З цим днем здавна було пов’язано ряд традицій та звичаїв, багато з яких дійшло до наших днів.

Так, на Івана Купала прийнято влаштовувати масові купання, ігри, палити багаття. За часом Іванів день збігається з православним Різдвом Іоанна Предтечі.

Історія свята

Івана Купала святкували на Русі ще за часів язичництва. Свято було присвячено літу і Сонцю, відзначалося в день літнього сонцестояння, 21 червня. Однак з переходом на григоріанський календар святкування зрушилося на два тижні і по-новому припадає на 7 липня.

Звідки пішла назва Івана Купала?

За однією версією, слово «Купала» пов’язане з давніми обрядами омовіння, за іншою, — було назвою літнього сонця і язичницького божества польових квітів та плодів. Також існує думка, що «Купала» — пізніша назва, яка з’явилася вже в ті часи, коли свято збігалося з Днем Іоанна Хрестителя.
Інші назви свята: Іванів день, Купала, Колосок, Ярило, Сонцекрес, Купайло, Іван-травник.

Традиції на Івана Купала

Уся вода в ніч на Івана Купала вважалася цілющою, тому до свята обов’язковим було скупатися до заходу сонця. Умивання водою, за повір’ями, приносило жінкам красу, а чоловікам — силу.
Також вірили, що особливої сили на Івана Купала набувають польові трави та квіти. З них робили вінки, букети, обереги. Популярною була легенда, згідно з якою в ніч на Івана Купала цвіте папороть: казали, що людина, яка зірвала її, зможе розуміти мову тварин і птахів, бачити приховані скарби і входити до будь-яких скарбниць.
Ближче до заходу розпалювали купальські вогнища, через які прийнято було стрибати.

Іван Купала: прикмети на 7 липня

Закохані хлопці й дівчата стрибали через купальське вогнище, міцно взявшись за руки. Якщо під час стрибка їхні руки не розчіплялись, вважалося, що вони стануть чоловіком та дружиною і будуть жити разом довго й щасливо. Те ж означало, якщо услід за закоханими летіли іскри.
Вінок був одним з головних атрибутів свята. Дів-чата опускали їх у річку і дивилися, що буде. Якщо вінок відпливе далі, ніж інші — його власниця буде щасливішою від усіх; вінок втонув — весілля найближчого року чекати не доведеться.
На Івана Купала збирали квіти для ворожіння — багатки. Їх клали під подушку: якщо бутон розпуститься — скоро заміж, якщо зів’яне — доведеться почекати.
Джерело

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Змінили механізм держпідтримки для аграріїв

Раніше величезні дотації отримували саме агрохолдинги. Сьогодні 4,5 млрд грн ми вкладаємо в підтримку малих …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *