You cannot copy content of this page
На головну / НОВИНИ / Як боротися із заздрістю?

Як боротися із заздрістю?

Причиною появи заздрості може бути почуття ворожості і ненависті до іншої людини, яке виникає у багатьох людей через любов до мирських благ – до грошей і примноження добробуту, коли люди змагаються, у кого дорожча машина і у кого більший будинок. А також причиною може стати любов до влади, коли люди змагаються за «крісло», як у багатьох правителів.
Як тільки ви побачили благо в іншого, одразу подумайте про те, що це дар йому від Бога, що Творець вічно знав, що це благо дістанеться саме цій людині, Бог хотів цього і визначив йому це. А також подумайте про те, що за кожне благо віруючий буде відповідати. І завжди пам’ятайте про шкоду заздрості.


Є люди з чистими серцями – вони бажають всім добра і нікому не заздрять. Але якщо така людина виявить у себе в серці ознаки почуття заздрості, то першим її кроком буде – намагатися позбутися від цього почуття і зробити людині, якій він позаздрив, щось гарне, а також позитивно про нього відгукуватися. Це дуже дієвий метод позбавлення від заздрощів! Почитайте ду’а (молитву) тій людині, якій заздрите, побажайте йому блага від щирого серця, нехай примножиться той дар, яким наділив його Бог, говоріть про нього тільки хороше! Таким чином, потрібно намагатися замінити почуття досади любов’ю до того, у якого є щось краще. І якраз ця риса властива повноцінному віруючому, який бажає людям того ж, що любить сам.
Коли ви бачите в інших людей мирські блага, то в першу чергу думайте про те, що вони будуть відповідати за це в День Суду. Ці думки відганяють заздрість. Завжди думайте про те, що за все ви будете запитані: яким чином ви отримали це, як використовували, на що витратили? Наприклад, якщо одна людина заздрить багатству іншого, то нехай подумає про те, що за кожну копійку той буде відповідати, до того ж, у багатьох є додаткові обов’язки по Шаріату (Закон Бога).
А що, якщо людина хоче домогтися тих же благ, як і в іншого, але при цьому не відчуває бажання, щоб та людина позбулася цих благ і нічого поганого не робить?
У цьому випадку людині немає гріха за його бажання.

Мікаіл МЄХРАЛІЄВ, імам Горностаївського району

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

На черговій сесії селищної ради депутати ухвалили необхідні для розвитку громади рішення

Того тижня відбулася ІХ сесія селищної ради ІХ скликання під головуванням голови Горностаївської територіальної громади …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *