You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / ЮВІЛЯРИ–ДОВГОЖИТЕЛІ

ЮВІЛЯРИ–ДОВГОЖИТЕЛІ

Нинішнього року в Горностаївській громаді 90 та 95-річного ювілею досягли 18 громадян, і лише одна з них – дожила до 100-ліття. Сьогодні ми познайомимо зі списком довгожителів Горностаївщини, які цього року відсвяткували чи святкуватимуть ювілей мудрості та багатого життєвого досвіду. Кожного з них вітає селищна рада та вручає подарунок

Сто років для світу – маленька крихта у просторі часу, сто років для людини – практично вічність. Не кожному випадає нагода прожити таке довге життя. За світовими даними, середня тривалість життя чоловіків становить 68 років, жінок – 72 роки. До ста років доживає лише мала частка відсотка від загальної чисельності людей на планеті. Тож і 90–95 років – це вже життєвий подвиг.
Із 18 ювілярів – 14 жінок. І це підтверджує статистику, що жінки живуть довше.  Свій столітній поріг у червні нинішнього року  переступила  мешканка села Каїр Ольга Федорівна  Строкань. Троє довгожителів досягли 95-річного ювілею та 14 – свого 90-ліття.
Відсвяткували 95 років: Марія Сергіївна Болдирєва – у січні (с. Заводівка), Ксенія Полікарпівна Тимчура – у березні (с. Велика Благовіщенка), Клавдія  Дмитрівна Павлова у липні (с. Каїри).
Межу 90 років переступили: 
* у січні  – Онисія Андріївна Турчин (с. Ольгине),  Іван Михайлович Сербін  (с. Маринське);
* у лютому – Сергій Павлович Богуславський (с. Велика Благовіщенка);
* у квітні – Пелагея Федорівна В’юн  (с. Велика Благовіщенка);
* у травні – Ніна  Йосипівна Гойденко (с. Заводівка); Уляна Яківна Суворова  (с. Ольгине);
* у червні – Парасковія Іванівна Лобанова  (с. Ольгине),   Валентина Сидорівна Котій (смт Горностаївка);    
*  у липні – Іван Федорович Стешенко (с. Велика Благовіщенка).
У листопаді маємо нагоду вітати з 90-річним ювілеєм Володимира  Семеновича Овдієнка (8.11, смт Горностаївка), Ганну Омелянівну Миронець (15.11, смт Горностаївка),  Івана  Савича Жолоба (17.11, с. Заводівка),  Мотрену Семенівну Козлову (19.11, с. Каїри), Степаниду  Матвіївну Тишковець (25.11,  с. Маринське).
Непростий і тернистий життєвий шлях пройшли ювіляри. Їхні біографії – це велика історія життя країни,  разом з нею довелось пережити страшні періоди: криваву Другу світову війну, дочекатись довгоочікуваної перемоги,  пережити важкі роки післявоєнної відбудови, розпад Радянського Союзу, становлення незалежної України.  І всі роки вони невтомно  трудилися, створювали   родини, зростили та виховали прекрасних доньок та  синів. За всі випробування доля винагородила ювілярів ще внуками та  правнуками.
Ці люди – жива історія нашого краю, за їхніми плечима скільки всього зробленого. Вони  зберігають у пам’яті ланцюжок подій цілої епохи та можуть поділитись цими правдивими спогадами з іншими. Тож звертаємося до рідних ювілярів та односельців: розпитайте довгожителів, запишіть їхні розповіді про життя та поділіться враженнями з редакцією. І ми розповімо про ваших земляків на сторінках газети «Сільські новини». 
 Любов РУДЯ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Перша в Україні ділянка люфи на Херсонщині відразу стала «рекордсменкою»

До Національного реєстру рекордів внесли першу в Україні спеціалізовану ділянку з вирощування люфи — «рослинної …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *