You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / ЦІКАВО, ВЕСЕЛО ТА З КОРИСТЮ – ЦЕ ПРО ОЛЬГИНСЬКИЙ ДИТСАДОК «БУРАТІНО»

ЦІКАВО, ВЕСЕЛО ТА З КОРИСТЮ – ЦЕ ПРО ОЛЬГИНСЬКИЙ ДИТСАДОК «БУРАТІНО»

В Ольгинському затишному дитсадку «Буратіно» малята оточені теплом і турботою. Упродовж дня на дошкільнят чекає безліч пізнавальних занять, незвіданих пригод та цікавих розваг, тож кожен може знайти заняття за своїми вподобаннями. Малюки поринають у світ улюблених казок, катаються на гойдалках, грають у рухливі ігри, ліплять з кінетичного піску та пластиліну…

Загалом щороку дошкільну освіту тут здобуває до пів сотні маленьких ольгинців. Однак нинішнього навчального року через протикарантинні обмеження задля недопущення розповсюдження коронавірусної інфекції вимушені були зменшити кількість відвідувачів – 1 вересня пішли до дитсадка 38 малюків. У «Буратіно» три групи: молодша, середня та старша.
Завідувачка дитсадка Марина Безродна ретельно стежить за організацією простору, де б непосидючим та дружним дошкільнятам було весело, але одночасно вони й навчалися нового. Також принциповим в освітньому процесі є патріотичне виховання: змалечку прищеплюють любов до родини, свого краю та Батьківщини; навчають берегти державні символи; плекати українське слово та національну ідентичність.

Вихователі постійно осучаснюють свої знання, здійснюють навчання в ігровій формі з використанням інноваційних технологій. Зокрема, для кращого запам’ятовування застосовують на заняттях мнемотехніку – метод, заснований на візуальному сприйнятті інформації з можливістю подальшого її відтворення за допомогою зображень.


Для навчання математики широко використовують відомий в усьому світі дидактичний матеріал – палички Кюїзенера, які ще називають “розумні палички”. Окрім того, сучасний світ малюки пізнають при допомозі театралізованої діяльності, фантазують, створюючи казкові сюжети за допомогою піскотерапії.


Подобаються маленьким допитливцям й інтегровані заняття з використанням англійської мови, які проводить вихователька Наталя Місаченко.
Яскраво, гамірно, емоційно відбуваються заходи до святкових дат, урочистих подій та присвячені українознавству. Нещодавно діти кожної групи долучилися до святкування Міжнародного дня дитячої книги, яке відзначають у день народження Ганса Крістіана Андерсена. Залюбки поринули у світ дитячих казок, малювали ілюстрацію до улюбленої книги вихованці середньої групи «Сонечко» (вихователька Надія Баранова). Насиченою була програма у старшій групі «Капітошка»: упродовж дня вихователька Антоніна Селюк читала дітям твори Сухомлинського, казки Андерсена, українські народні твори; в «книжковій лікарні» малюки самостійно ремонтували книги; мандрували з героями українських казок в настільному ляльковому театрі. А найменші дошкільнята «Гномики» з вихователькою Наталією Сидорук під час квесту відвідали Царство казкових речей, де ходили незвіданими казковими стежками; складали пазли за мотивами казок, а в Царстві загадок відгадали з якої казки текст і малюнок. До того ж, сценарії до святкових ранків виховательки складають самі, займаються постановкою та вивчають танки із дітьми.


Не поступається більш досвідченим колегам фаховістю молода спеціалістка – вихователька Вікторія Ткачук: хоча лише опановує заочно освіту педагога, вміло подає матеріал на заняттях і діти до неї тягнуться.
Створено в «Буратіно» й належні умови для комфортного та безпечного перебування дошкільнят: тематично яскраво оформлено кімнати, зроблено гарні ремонти приміщень, оновлено деякі меблі, зокрема дитячі столи-парти. Декілька років тому капітально відремонтували харчоблок: кахлем обклали підлогу та стіни, встановили нові раковини, оновили обладнання. З-поміж останніх придбань: ще один холодильник, додаткова електром’ясорубка. Тож тепер на одній м’ясорубці подрібнюють м’ясо, на іншій – рибу. Це дозволило готувати рибні тефтелі та котлети.


А загалом меню різноманітне: є багато супів, навіть із фрикадельками, рибні та м’ясні котлети, ліниві вареники, молоко, сирні запіканки тощо. Дуже полюбляють діти пиріжки з повідлом, які готує з любов’ю кухар Ірина Тусюк. Харчування в садочку триразове: сніданок, обід і повноцінна вечеря. Батьки сплачують лише 50 відсотків вартості харчування, решту – селищна рада. А окремі пільгові категорії, зокрема діти учасників бойових дій на Сході країни та діти з малозабезпечених сімей, харчуються безкоштовно.
Завідувачка дитсадка наголошує, що активну участь у житті дошкільного закладу беруть батьки вихованців. Вони допомагають і благодійними коштами, і якщо потрібні робочі руки – ніколи не відмовлять.
Словом, у дитсадку «Буратіно» прагнуть головного – щоб малюки ходили в заклад освіти не з примусу, а з бажанням.
Оксана САВЧЕНКО

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Пролежала в землі 78 років

Цієї середи під час обходу Вербової балки майстер лісу Горностаївського лісництва В. Цвік помітив незвичний …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *