You cannot copy content of this page
На головну / КУЛЬТУРА / Хустки, як і вишиванки, повертаються в гардероб сучасних українських жінок і дівчат

Хустки, як і вишиванки, повертаються в гардероб сучасних українських жінок і дівчат

На Херсонщині до Дня Катерини провели етно-флешмоб «На Катерину – пов’яжи хустину!». До заходу долучилися й мешканці Горностаївщини – вчительки та учениці , дошкільнята, працівники культури та багато інших жінок – пані та панянки фотографувалися в національних хустках і викладали світлини у соцмережу

День української хустки почали відзначати 7 грудня 2019 року, щоб об’єднати жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій. Якщо вишита сорочка – генетичний код України, то хустка – оберіг і символ життя, пам’яті про родину, її святиня. Від часу незапам’ятного українки носили хустку, яка вважалася оберегом, символізуючи любов і свободу, вірність традиції і патріотизм. Саме українська хустка єднає жінок і передається як сімейна реліквія від матері до доньки.

Терапептичне відділення Горностаївської ЦЛ

Дівчата та жінки носили її протягом усього року. Хусткою українка закривала волосся на голові, але у неї завжди було відкрите обличчя. Це свідчить про волелюбність українок. При цьому хустина була обов’язковим головним убором заміжньої жінки. Також хустка була маркером соціального стану жінки: молодиці носили білі або яскраві хустки, старші жінки – темні, вдови – чорні.

Каїри

Історія української хустки теж має чимало цікавих фактів. Хустка прийшла на заміну обрусу (квадратна тканина, якою покривали голову та не зав’язували) і намітці (прямокутне полотнище із орнаментом по коротких сторонах), хоча дуже часто можна зустріти їх поєднання. Також кожен колір має певне значення: червоне то любов, а чорне то журба. Зелене – це зелень, це здоров’я. А квіти на полотні – життя і наше майбутнє. Це те, що Україна буде квітнути.

Горностаївський ліцей № 1
Горностаївський заклад освіти

Хустину використовували й у різних обрядах, зокрема весільних. Найпопулярніший – покриття голови нареченої хусткою. Це символізувало вихід із дівоцтва та початок заміжнього життя. Ця традиція, до речі, збереглася в Україні й донині.
Тож відроджуємо, поважаємо, пропагуємо наші українські традиції – це генетичні скарби нашого народу. Традиції – це наше минуле і майбутнє… Бережімо їх і поважаймо!

Дубівка

Щоб передати дух українських традицій, редакція відібрала для газети кілька світлин із Фейсбуку (їх дуже багато – на жаль всі опублікувати не в змозі) етно-флешмобу «На Катерину – пов’яжи хустину!» Милуйтеся красою українок!

Каїрський СБК
Славненський СБК
Маринське
Костянтинівка
Велика Благовіщенка
Славне
Козачі Лагері

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Пільгове розмитнення авто: допомога волонтерам чи спекулянтам?

Із початком повномасштабною війни Росії проти України депутати спростили ввезення товарів з-за кордону, зокрема скасували …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *