You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / У ТЕРЦЕНТРІ СТВОРЮЮТЬ ДОМАШНІЙ ЗАТИШОК І КОМФОРТ ДЛЯ ПІДОПІЧ

У ТЕРЦЕНТРІ СТВОРЮЮТЬ ДОМАШНІЙ ЗАТИШОК І КОМФОРТ ДЛЯ ПІДОПІЧ

Ніхто не застрахований від самотньої старості. Відіграє важливу роль у житті пенсіонерів, інвалідів та одиноких непрацездатних громадян Горностаївської громади, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, комунальна установа «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та соціальних служб у справах сім’ї, дітей та молоді»

Терцентр через свої структурні підрозділи – а їх чотири – забезпечує безоплатне соціальне обслуговування громадян поважного віку та інвалідів, що не мають рідних, які б доглянули їх, а також надає платні соціальні послуги громадянам, які мають таких рідних. Працівники установи мешканцям Горностаївської громади надають інформаційні, перукарські, соціально-економічні, транспортні та медичні послуги. Зокрема за 2020 рік надали 63 539 соціально-побутових послуг та здійснили 31 539 відвідувань.
Візиту соціальних працівників відділення соціальної допомоги вдома чекає 197 осіб, яким необхідна стороння допомога. Для багатьох із них соціальний працівник – найкращий товариш та надійний помічник. Найбільше старенькі потребують доставки продуктів харчування й медикаментів; ведення домашнього господарства; обробітку городів; чекають допомоги порубати дрова та занести вугілля; оформити субсидію чи інші документи, оплатити комунальні послуги; приготувати їжу… Терцентр надає послуги підопічним на платній основі та безкоштовно.


– Переживши багато труднощів, набравшись життєвого досвіду і мудрості, але втративши здоров’я, часто самот-ні старенькі потребують допомоги і догляду. І цей захист перед незгодами життя наш терцентр надає підопічним. А безпосередньо соціальні працівники та робітники стараються це життя полегшити, допомагаючи не лише в побуті, а й створюють домашній затишок добрим словом, – зазначає директор терцентру Олександр Слісаренко.
Тож керівництво установи постійно вишукує можливості задля покращення якості соціальних послуг, зокрема й співпрацюють із небайдужими людьми, благодійними організаціями тощо.
Як стверджує Олександр Миколайович, важлива складова соціальної роботи установи – відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання/перебування. Тому й увага до нього завжди найперша.
Нині у стаціонарному відділенні мешкає 15 одиноких непрацездатних громадян на постійній основі. Усі вони потребують особливої уваги й турботи, теплого слова, фізичної та моральної підтримки, яку надають їм працівники терцентру.

У відділенні створені сприятливі умови для проживання підопічних. Тут затишно й по-домашньому привітно, у приміщеннях скрізь чисто та охайно. З усього помітно, що про пенсіонерів та інвалідів добре дбають і ставляться з повагою. Тут вони одержують кваліфіковану медичну допомогу, належний догляд, а також збалансоване чотириразове харчування. Та головне – персонал намагається дати те, чого так бракує стареньким бабусям та дідусям: підтримку, турботу, увагу відчуття захищеності. Бо ж працівники знають, що притулилися під одним дахом стаціонарного відділення терцентру складні людські долі. Переживши багато труднощів, їхні підопічні, здебільшого, вразливі люди, та й характери різні, тож до кожного потрібен індивідуальний підхід, добре слово та сердечність. Єдина ниточка, яка зв’язує цих одиноких стареньких із колишнім життям, – спогади. Адже до мешканців стаціонару не так часто навідуються, для більшості з них стіни та сусіди по кімнаті – це їхній світ, в якому вони живуть. Рідними стали й працівники стаціонарного відділення.


Персонал знає вподобання дідусів та бабусь: хто що їсть, а кому якихось продуктів не можна вживати, а кому, навпаки, корисно. Меню різноманітне. На столах часто тушковані хек та скумбрія, оселедець; із м’яса – свинина й курятина, ковбасні вироби. Щодня молочні продукти, смакують йогурти, ряжанка. Багато сезонних овочів та фруктів. Нині це салати з помідорами та огірками, кавуни, різноманітні страви з гарбуза: і каша, і запіканки, і млинці… На полуденок, і не лише, подають свіжу випічку власного виробництва, зокрема ватрушки, пиріжки з сиром, картоплею та фруктами. До вподоби бабусям з дідусями оладки, запіканки з сиром чи свіжими плодами. Ласують цукерками, печивом. Також на день народження готують «святковий стіл» кожному імениннику зі страв, які найбільше він любить. Загалом торік (на 1.01.2021 року) для підопічних придбано продуктів харчування на 291,5 тис. грн, медикаментів на 27,5 тис. грн.
Та не лише гастрономічні потреби мешканців стаціонару задовольняють турботливі працівники. Окрім щоденних водних процедур організовують банні дні, перукар стежить за зачісками, голить за потреби. Також кожен підопічний під пильним поглядом медсестри – щоранку обхід, вимірювання тиску, за приписом лікаря прийом пігулок. Слід зауважити, що у кімнатах зроблено ремонт, чисто, стеля в кімнатах та коридорах натяжна, є й розважальна кімната, телевізори майже в кожній кімнаті та для загального перегляду, діє клуб «Спогад», є бібліотека, на подвір’ї – альтанка та лавки, а головне, пильний догляд та гарне ставлення до кожного, хто проживає.


З-поміж п’ятнадцяти підопічних – четверо лежачих. Найстарша мешканка стаціонарного відділення терцентру Ксенія Іванівна Єфимець. Їй дев’яносто два роки, із яких тринадцять перебуває під опікою у стаціонарному відділенні. А наймолодшій, інваліду ІІ групи Ірині Леонідівні Носенко, виповнилося шістдесят чотири. Провівши все життя в праці й турботі дехто й нині не може уявити свій побут без праці. Скажімо, Анатолій Васильович Івченко, Микола Федорович Моргун допомагають виконувати неважку роботу в догляді за територією. З-поміж найбільш активних читачів-поціновувачів друкованого слова Любов Михайлівна Дем’янкова та Віктор Миколайович Дмитренко.
Пенсіонери запевняють, що, проживаючи під одним дахом у стаціонарному відділенні, почувають себе як одна родина. За роки звикли один до одного, ділять між собою радість і горе, знаючи один про одного все.
Для нас, літніх людей, найстрашніше – самотність і немічність. Тож коли знаходяться люди, котрі намагаються всіляко підтримати нас, огорнути турботою, життя одразу стає світлішим. Стаціонарне відділення замінило мені рідну домівку. А працівники відділення стали не лише для мене, а й для всіх мешканців стаціонару, близькими людьми та роблять усе можливе, аби ми почувалися комфортно, щоб у кімнатах було прибрано, а ми були нагодовані смачною та корисною їжею. Знайшла тут і подругу – з Людмилою Гребенюк потоваришували ще в Червонополянському закладі медицини, коли там перебували, а вже більше року розділяємо одну кімнату в стаціонарі села Каїр, – говорить Леонідівна (І. Л. Носенко).
– Дуже хороші й чуйні всі працівники стаціонарного відділення, ми до них звикли, як до рідних. Дівчата клопочуться біля кожного, стараються, щоб в усіх відношеннях нам було комфортно. Є з ким поспілкуватися, зіграти партію в карти, – додає Віктор Миколайович Дмитренко.
У комунальній установі «Терцентр» організовують святкові заходи до днів народжень пенсіонерів, визначних дат та, безсумнівно, Дня ветерана і людей похилого віку. На свята благодійники радують «гостинцями» підопічних стаціонару: ТОВ «ТД «Горностаївський райагрохім» (директор Юрій Васильєв) не один рік поспіль передає яблука, ПП «Еммануїл Фарм» (директор Василь Зик) до Великодня порадували пасками, а Благодійний фонд «Нам тут жити» – продуктовими наборами.

Також від Благодійного фонду подарунки отримають підопічні стаціонару й цієї п’ятниці до Дня ветерана та Дня людей похилого віку. До введення «коронавірусного» карантину заходили на гостини з вітаннями учні Каїрського ліцею № 2, батюшка навідував з Божим благословенням та кропив свяченою водою на великі церковні свята Водохреща, Великодня та Спасу.
Про поліпшення умов проживання в стаціонарному відділенні стареньких постійно дбає керівництво комунальної установи. Торік здійснено поточний ремонт харчоблоку, господарського складу пральні та коридорів житлового приміщення. Причепурили подвір’я кущами, квітами, деревами. З-поміж останнього, оновили пожежну сигналізацію, зробили ремонт внутрішнього туалету.

Працюють з благодійною організацією «Мангуст», яка безкоштовно надає меблі, посуд, постільну білизну. У серпні цього року повапнували фасади будівель стаціонару: Благодійний фонд Ігоря Колихаєва «Нам тут жити» надав матеріали, а працівники стаціонару та адміністрації терцентру виконали ремонтні роботи.


Закінчується ще один рік, але у директора територіального центру О. М. Слісаренка попереду вистачає турбот щодо облаштування стаціонарного відділення, адже вкрай необхідно замінити дах та підлогу в стаціонарі. Щодо цього навіть брали участь у двох проєктах. І хоча позитивного владнання питання ще не досягли, сподіваються, що все ж мрія здійсниться.
Оксана САВЧЕНКО

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Дотримуємось правила: роби добро, де ти живеш

Минає рік звідтоді, коли відбулися останні вибори до місцевих рад. Чинним законодавством відповідно до статті …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *