You cannot copy content of this page
На головну / НОВИНИ / У січні стартувала приписка юнаків до призовної дільниці військкомату

У січні стартувала приписка юнаків до призовної дільниці військкомату

Строкова військова служба… Ця тема була і буде актуальною завжди. Так чи інакше в кожній сім’ї траплялись події, пов’язані з нею. Дехто раніше служив, деякі сьогодні несуть службу, хтось збирається в майбутньому поповнити ряди строковиків.

Наразі на території України оголошено приписку (взяття на військовий облік) юнаків, яким у рік приписки виповнюється 17 років. Приписка триватиме від 1 січня до 31 березня. Нині явці на призовну дільницю для взяття на первинний військовий облік підлягають юнаки 2004 року народження.
Відповідно до вимог Закону України “Про військовий обв’язок і військову службу” розпочалася приписка допризовників і на призовній дільниці Горностаївського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (РТЦК та СП). Цьогоріч взяттю на первинний військовий облік підпадають 87 майбутніх захисників Горностаївської та Костянтинівської територіальних громад – адже захист Вітчизни, незалежності і територіальної цілісності України є конституційним обов’язком військовозобов’язаних українців. Минулого тижня до Горностаївського РТЦК та СП з’явилося 70 допризовників для проходження військово-лікарської комісії (ВЛК), звісно, з дотриманням усіх карантинних норм. За результатами ВЛК, 67 юнаків визнано придатними для проходження в подальшому строкової служби, а трьох – направлено на дообстеження.
Як зазначають у військово-лікарській комісії при Горностаївському РТЦК та СП: профільні лікарі ретельно обстежують кожного призовника. У разі виявлення відхилень або скарг на самопочуття, юнаків направляють на додатковий медогляд. Тож, можна сказати, що медична комісія у військкоматі приносить користь, адже дозволяє оцінити стан здоров’я призовників, а подекуди й виявити небезпечні хвороби. З-поміж найбільш поширених недуг – плоскостопість та сколіоз, є скарги на серцево-судинні захворювання тощо. Тому лікарі радять молоді більше рухатися та займатися спортом.
Головний спеціаліст відділення призову Горностаївського РТЦК та СП Вадим Куцик зазначає, що знаходження на обліку у військкоматі – одна зі складових частин військового обов’язку.
– Основне завдання військового обліку – це своєчасне виявлення всіх громадян призов-ного віку, які проживають на території, що обслуговує військовий комісаріат, уточнення інформації щодо кількості допризовників та визначення придатності їх до проходження військової служби, – говорить Вадим Миколайович. – Армія – це школа життя, це випробовування, яке варто пройти кожному юнакові. Не ховайтеся від призову – приходьте до Горностаївського РТЦК та СП. Час ставати мужніми захисниками держави. На сьогодні ми маємо безліч позитивних прикладів, коли хлопці, які пройшли строкову службу, повертаються змужнілими, впевненими у собі та у майбутньому пов’язують свою долю з військовою справою.
Тож якщо дозволяє стан здоров’я, є бажання – цей обов’язок виконати варто.

Оксана САВЧЕНКО

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Пільгове розмитнення авто: допомога волонтерам чи спекулянтам?

Із початком повномасштабною війни Росії проти України депутати спростили ввезення товарів з-за кордону, зокрема скасували …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *