You cannot copy content of this page
На головну / НОВИНИ / У ГРОМАДАХ ХЕРСОНЩИНИ

У ГРОМАДАХ ХЕРСОНЩИНИ

Фермери з Херсонщини отримали грант на придбання трактора

Група фермерів з села Райське на Херсонщині отримала мінітрактор Dongfeng DF 244 DHX та обладнання для нього, а саме – ґрунтофрезу ФН – 1,4 з карданним валом, дискову борону, обприскувач та плуг ТМ «BOMET». Ця техніка дає можливість обробляти поля та доглядати за рослинами вчасно, дотримуючись агротехнічних умов, скоротити використання ручної праці та покращити якість готової продукції.
Об’єднання малих сільгоспвиробників “Райська ягода”, що утворилося 9 років тому, займається вирощуванням суниці садової. Грант на придбання техніки фермери отримали від Українського проєкту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP. Новий трактор та обладнання дозволило виробникам прискорити збір другого урожаю суниці садової та зменшити витрати на трудові ресурси.
Український проєкт бізнес-розвитку плодоовочівництва уже майже вісім років надає допомогу виробникам фруктів, ягід, овочів, меду та горіхів у південних регіонах країни. Загалом, підтримку отримали вже близько 3 тис. фермерів на загальну суму більш ніж 40 млн гривень. 20 млн грн додаткової підтримки фермерам нададуть у рамках програми до 31 березня 2022 року.

У Коробках почали ремонт в соціальних установах

У селі Коробки, що у складі Каховської міської територіальної громади, розпочато ремонтні роботи в закладах соціальної сфери. Пощастило місцевим школі, садочку, амбулаторії та комунальному підприємству.
Зокрема, в Коробківській ЗЗСО було відремонтовано туалетну кімнату згідно з вимогами санітарних норм при наявності інклюзії. На всьому периметрі будівлі відновлено 235 метрів відмостки. У дошкільному закладі освіти здійснюється капітальний ремонт всього приміщення їдальні. У ході проведених робіт буде покладено облицювальну плитку на стінах та підлозі, зроблено стелю з гіпсокартону, замінено двері, оновлено вентиляцію в харчоблоці.
Також проводиться капітальний ремонт у приміщенні амбулаторії. Вже відремонтовані маніпуляційний кабінет та кабінет прийому громадян. Планується зробити пандус для створення безбар’єрного середовища для маломобільних груп громадян.
Розпочато роботи з модернізації та запуску в експлуатацію другої артсвердловини, задля подальшої цілодобової подачі води мешканцям села. Для цього закуповується нове обладнання, труби, економний глибинний електронасос. Планується оновлення водонапірної башти.

У Великолепетиській громаді модернізують систему водопостачання

Останнім часом Великолепетиським СКГ «Сількомунгосп» за підримки Великолепетиської селищної ради проведено чимало робіт, аби модернізувати систему водопостачання у Великій Лепетисі. Вже виконано роботи із заміни глибинних насосів на водонасосних станціях південної та північної частини селища. Сучасні потужні занурювальні агрегати встановлено задля того, щоб максимально забезпечити стабільне водопостачання на всій території Великої Лепетихи. Основна перевага нових глибинних насосів – це економічне споживання електроенергії, тривалий термін експлуатації, підвищена міцність та надійність конструкцій.
Нині завершили ремонт водонапірних башт у південній частині селища, найближчим часом планується їх підключити. Відтак буде забезпечено створення резерву води об’ємом 300 м2. Наявність такого резерву дозволить забезпечити мешканців (особливо верхніх вулиць) водою у пікові години водорозбору (вранці та увечері), а також в моменти відключення електроенергії на водонасосних станцій.

Новоолександрівський ліцей ремонтували за кошти держави, громади та спонсорів

За кошти державної освітньої субвенції у Новоолександрівському ліцеї до початку нового навчального року замінили віконні та дверні блоки – загалом на 1 млн 91 тис. 70 грн. Також облаштували внутрішні санвузли відповідно до санітарних норм (на 131 тис. 646 грн).
Суттєву допомогу закладу освіти в проведенні ремонту та поліпшенні матеріально-технічного оснащення надали спонсори – новоолександрівські підприємці та фермери. Загальна сума спонсорської допомоги склала 113 тисяч гривень.

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Змінили механізм держпідтримки для аграріїв

Раніше величезні дотації отримували саме агрохолдинги. Сьогодні 4,5 млрд грн ми вкладаємо в підтримку малих …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *