You cannot copy content of this page
На головну / НОВИНИ / У БАЛКАХ ТА ЯРАХ ГОРНОСТАЇВКИ РОСТУТЬ СТИХІЙНІ СМІТТЄЗВАЛИЩА

У БАЛКАХ ТА ЯРАХ ГОРНОСТАЇВКИ РОСТУТЬ СТИХІЙНІ СМІТТЄЗВАЛИЩА

Горностаївщина — мальовничий південний край, де зачаровують своєю неповторною красою блакитні плеса Каховського водосховища, величні кручі та затишні балки. І все це чудово, аби не стихійні сміттєзвалища, які ми побачили, зробивши «вилазку» по тих ярах та балках

Сміттєва проблема не нова як для України загалом, так і горностаївців зокрема. Час від часу вона загострюється. Більше того, ми й гадки не маємо, що у нас під ногами, в буквальному сенсі цього слова, купи небезпечних і токсичних речовин, які недбайливці жбурляють куди заманеться. Довкола ярів, на перехрестях у радіусі десятків метрів можна спостерігати розкидані вітром пластикові пакети та інше дрібне сміття. Гнилі відходи, сморід, агресивні собаки біля смітників… Картина, погодьтеся, знайома багатьом.


Ось і невдовзі весна покличе господарів на городи, впорядковувати подвір’я тощо. І де ж опиниться більшість непотребу? Висуваючи претензії місцевій владі щодо санітарного стану та благоустрою населених пунктів, ми самі іноді не вважаємо за потрібне долучатися до цієї справи. Побутові відходи, які скупчуються вдома або кинуті напризволяще після відпочинку на природі, переважно викидаємо на стихійні сміттєзвалища, економлячи на оплаті за вивезення сміття. А як наголошують екологи, стихійні сміттєзвалища є одними із основних джерел забруднення навколишнього середовища. Адже, окрім неестетичності, ці гори сміття забруднюють довкілля та негативно впливають на здоров’я, оскільки продукти розпаду відходів потрапляють у ґрунт та воду.
Стихійні сміттєзвалища в Горностаївці ростуть з геометричною прогресією: лише в центральній частині селища зіб’єшся з ліку, допоки їх перерахуєш. У цьому пересвідчилася на власні очі під час «вилазки» до стихійних сміттєзвалищ. Саме «вилазки», інакше й не скажеш, бо ж довелося і по обривах підніматися, і проходити через тунелі…


Скажу відверто: був момент, коли десь за декілька метрів до вершини (із яру на дорогу) забракло духу — підйом був крутий і без жодної доріжки… Однак виконали поставлене перед собою завдання — обійти стихійні сміттєзвалища. І це все завдяки моєму гіду-екологу — дуже відповідальній і працьовитій людині, справжньому господареві, який не чекає, щоб хтось організував так звані суботники: він сам, закотивши рукава, ретельно й систематично звільняє довкілля від смітників. І зі своїми друзями-однодумцями намагається очистити наше селище, збираючи, сортуючи та здаючи на переробку сміття.
Тож повернімося до мандрівки. Далеко не ходили. Несподівано для мене (очікувала, що будемо досліджувати окраїни) «екскурсія» розпочалася з центру, а точніше із прибережної зони неподалік пляжу. Минувши колишній готель, направляємося в бік візитівки Горностаївки — так званої Довбушевої кручі. Стежкою йдемо біля схилу кручі, помережаної невеликими печерами. Минаємо цю долину й опиняємося на іншій — і тут милуємося пейзажем, однак не красою природи, а купами багаторічного сміття.
Те, що побачили, вражає та обурює, і це ще м’яко сказано: багаторічні «поклади» використаних пластикових пляшок, іграшки, черевики, купа інших речей, які колись були у вжитку… Така ж картина й під мостами на вулицях Покровській та Шевченка. Ці смітники утворюються переважно мешканці прилеглих вулиць.
Найбільш прикро те, що стихійні сміттєзвалища поповнюються все новими й новими відходами. Бо через низький рівень свідомості деяких мешканців, які не замислюючись, викидають сміття там, де живуть і відпочивають їхні діти. А де одна купа сміття, там, відомо, — й багато. От і обростають яри, балки, лісосмуги стихійними сміттєзвалищами. Не наголошуватиму на шкідливості пластику для довкілля – про це вже багато мовлено й навряд чи для когось буде приводом не викидати надалі його в яри та балки. Прикро лишень, що безвідповідальне поводження з відходами не минає безслідно. І для природи, і для людей.
Оксана САВЧЕНКО

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Пільгове розмитнення авто: допомога волонтерам чи спекулянтам?

Із початком повномасштабною війни Росії проти України депутати спростили ввезення товарів з-за кордону, зокрема скасували …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *