You cannot copy content of this page
На головну / НОВИНИ / Тариф на електроенергію змінили: скільки платитимуть українці з 1 жовтня?

Тариф на електроенергію змінили: скільки платитимуть українці з 1 жовтня?

Уже повідомлялося в газеті, що тариф на електроенергію змінився – Кабінет міністрів 11 серпня ухвалив постанову про зниження тарифу на електроенергію для домогосподарств, які споживають менш як 250 кіловат-годин. Зміни набудуть чинності з 1 жовтня 2021 року. Скільки ж платитимуть українці?

Так, з 1 жовтня 2021 року і до 30 квітня 2022 року споживачі, які використовують менш як 250 кВт/год на місяць, сплачуватимуть 1,44 грн за кіловат. Для всіх інших споживачів вартість електроенергії залишиться на рівні 1,68 грн за кВт/год. За прогнозами – 80 % українців платитимуть за електроенергію менше.
Згідно з постановою, тариф 1,68 грн за кВт/год залишиться незмінним для:
* колективних побутових споживачів;
* гуртожитків, які розраховуються за електроенергію за загальним лічильником;
* багатоквартирних житлових будинків на технічні цілі та освітлення дворів, сходів і номерних знаків;
* дачних, дачно-будівельних і гаражно-будівельних кооперативів та садових товариств на роботу насосів і освітлення території;
* юросіб-власників або балансоутримувачів майна, що використовується для компактного поселення внутрішньо переміщених осіб;
* релігійних організацій на комунально-побутові потреби.
Індивідуальні й колективні користувачі з двозонним лічильником із 07:00 до 23:00 сплачуватимуть повну вартість тарифу, а з 23:00 до 07:00 – половину. Власники тризонних лічильників сплачуватимуть 1,5 тарифу з 8:00 до 11:00 та з 20:00 до 22:00, 0,4 тарифу — з 23:00 до 7:00, решту часу – за фіксованим тарифом.


• Завдяки змінам, українці сплачуватимуть за електро-енергію менше – у середньому на 24–60 грн на місяць.
Нагадаємо, на засіданні 28 липня уряд залишив фіксовану ціну на електроенергію для населення на рівні 1,68 грн/кВт-год. Її перед тим постійно продовжували – у квітні й червні 2021 року.
А з 1 січня в Україні перестав працювати пільговий тариф на електроенергію. Він становив 90 копійок і розраховувався за перші спожиті 100 кВт-год.
В уряді пояснили, що без скасування згаданого пільгового тарифу ціна на електроенергію зросла б до 3,30 грн/кВт-год. Це було перше з 2017 року підняття цін на електроенергію.
За матеріалами Кабміну

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Дотримуємось правила: роби добро, де ти живеш

Минає рік звідтоді, коли відбулися останні вибори до місцевих рад. Чинним законодавством відповідно до статті …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *