You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / Сім’я для Світлани Ковальчук – це надійна пристань

Сім’я для Світлани Ковальчук – це надійна пристань

Горностаївщина славиться своїми родинними традиціями. Багато у нашому краї й жінок, які мають почесне звання «Мати-героїня». Справжня берегиня домашнього вогнища мешканка села Вільного, мати-героїня Світлана Ковальчук


У житті Світлани із серпня 1991–го нерозривні дві знакові події: незалежність відновилася – сім‘я народилася. Адже саме 30 років тому подружжя Ковальчуків стало на весільний рушник. Звідтоді державні святковості для Світлани й Андрія особливі, бо уособлюють передусім їхнє сімейне єднання та дружну велику родину.

Частенько прилітав лелека на подвір’я Ковальчуків. Для Світлани Василівни щастя у п’ятьох синах та довгоочікуваній донечці. Найстаршому Олександру наступного місяця виповниться 29 років, а найменшій Тетянці – дев’ять. Народити, виховати та поставити на ноги шістьох дітей – нелегкий і великий подвиг, гідний звання Героя. Тож С. Ковальчу присвоєно 2015 року високе державне звання «Мати-героїня».

Адже бути мамою – це не лише велике щастя, але й велика відповідальність, щоденна нелегка праця без вихідних і відпусток. І не важливо, який вік дітей, і скільки їх в родині. Няня, домогосподарка, прибиральниця, кухарка, вихователька, психологиня, швачка – ці та чимало інших професій доводиться щодня виконувати одній людині.

Головне правило родини Ковальчуків – це гарне виховання дітей. Любові і ласки Світлани Василівни вистачає на всіх шістьох дітей. Усі їхні досягнення – це найголовніше для мами. Її ласкаві руки та ніжне турботливе материнське серце вивели на широкий шлях синів, огортають турботою дев’ятирічну доньку. Сини розлетілися з отчого дому. Троє найстарших – Олександр, Анатолій та Андрій – уже здобули фах, працюють, дехто навіть власну сім’ю створив. Скажімо, Олександр закінчив Запорізький університет, а Анатолій – коробківський технікум, до того ж, із червоним дипломом. У сім’ї є двоє студентів – Сергій та Євгеній. Хлопці навчаються на бюджеті у новокаховському закладі освіти, отримують стипендію.

А донечка – школярка та опановує гру на фортепіано в Горностаївському центрі мистецтв. Аби Тетянка розвивала творчі здібності, на заняття матуся сама її возить власним авто. Словом, С. Ковальчук робить усе можливе, аби її сини та донька мали щасливе майбутнє, та сподівається, що так і буде.
– Я з радістю чекала дітей. Мені здається, що я справді щаслива мама. Щиро радію за всі успіхи дітей – перша усмішка, перше слово, успішність у школі, у вузі. Таких моментів у багатодітних сім’ях – чимало, – говорить Світлана.
Родина Ковальчуків, як і всі у селі, тримають господарство. Тож турботливим материнським рукам роботи вистачає: потрібно попорати корівку та теличку, качок, обробити немалий город… І навіть долучається до медозбору на пасіці.

А про домашні клопоти й говорити не доводиться: навести лад у будинку, наварити їсти, посуд вимити… Жіноча робота нескінченна та не завжди помітна.


Найкращим відпочинком для себе жінка вважає захоплення співом та рукоділля. Світлана Василівна реалізувала природний талант до співу у вокальному колективі «Мар’яночка» села Маринського. Спільно з іншими учасницями цього колективу виготовляли яскраві сценічні костюми. Світлана і ш’є, і вишиває, і малює, і поробки робить, і квіти виготовляє з гофрованого паперу…

Словом, творча особистівсть. Долучалася мати-героїня й до облаштування концертної зали сільського Будинку культури. Бере участь у толоках, що відбуваються у старостинському окрузі.

Особливо радіє, коли велика родина збирається разом – хоч це відбувається й не часто, але такі зустрічі додають сил, доброго настрою.
– У кожної дитини свій характер, свої вподобання, звички і захоплення, – розповідає мати-героїня. – Скажімо доньці дано талант до музики, старшому синові – до творчості, іншому – до точних наук. Однак для мене головне, щоб діти були гарними людьми.


Тож Світлана з чоловіком Андрієм і закладали змалечку синам та доньці любов, щирість, доброту та ласку. Бо що посієш – те й пожнеш.
Оксана САВЧЕНКО

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Пільгове розмитнення авто: допомога волонтерам чи спекулянтам?

Із початком повномасштабною війни Росії проти України депутати спростили ввезення товарів з-за кордону, зокрема скасували …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *