You cannot copy content of this page
На головну / НОВИНИ / СКАСУВАННЯ ІНСТИТУТУ ПРАВА ПОСТІЙНОГО КОРИСТУВАННЯ ЗЕМЛЕЮ! Зареєстровано відповідний законопроєкт

СКАСУВАННЯ ІНСТИТУТУ ПРАВА ПОСТІЙНОГО КОРИСТУВАННЯ ЗЕМЛЕЮ! Зареєстровано відповідний законопроєкт

У ході проведення земельної реформи в Україні у Верховній Раді зареєстровано ряд проєктів законів, якими в подальшому регулюватимуться правові відносини в цій галузі. У разі ухвалення ряду норм, що передбачені законопроєктом: ПРАВО ПОСТІЙНОГО КОРИСТУВАННЯ БУДЕ СКАСОВАНО; ВИНИКАЄ РИЗИК У ПОДАЛЬШІЙ ВІДСУТНОСТІ МОЖЛИВОГО ОФОРМЛЕНЯ ПРАВА ВЛАСНОСТІ НА ЗЕМЛІ, отримані до 2002 року в постійне користування громадянами для ведення ОСГ шляхом безоплатної приватизації до 2 гектар. Рекомендуємо звернутися для здійснення процедури оформлення права приватної власності на землю.

З-поміж зареєстрованих і законопроєкт «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо скасування інституту права постійного користування земельними ділянками».
Метою проєкту закону є трансформація права постійного користування землею у сучасні правові титули, які б надавали можливість більш ефективного використання земельних ресурсів. У разі ухвалення ряда норм, передбачених законопроєктом, право постійного користування буде скасовано.
На заміну праву постійного користування державні й комунальні підприємства, установи, організації автоматично, в силу закону, набувають право оперативного управління, господарського відання на земельні ділянки, які перебували у них на праві постійного користування.
Варто звернути увагу, що цим законопроєктом планується внести зміни до розділу Х Земельного кодексу України (Перехідні положення) встановивши, що фізичні особи та юридичні особи приватного права матимуть право переоформити право постійного користування на право оренди строком на 50 років, а також право викупу земельної ділянки із 30-річним розстроченням платежу.
У зв’язку із запланованим встановленням вказаних вище законодавчих норм виникає ризик у подальшій відсутності можливого оформлення права власності на землі, що отримані до 2002 року у постійне користування громадянами для ведення особистого селянського (підсобного) господарства шляхом безоплатної приватизації до 2 гектар.
Неодноразово Горностаївська селищна рада у своїх зверненнях до громадян щодо оформлення права власності на землі, які перебувають у постійному користуванні, звертала увагу на ризики складнощів, що можуть виникнути у подальшому при оформленні права власності на такі землі. Натомість на сьогодні значна кількість громадян все ж не оформили право приватної власності на ділянки, що отримали до 2002 року для ведення підсобного господарства.
Слід зазначити, що відомості про набуте громадянами до 2002 року право постійного користування землею не відображається у загальнодоступних електронних даних про землі (Публічна кадастрова карта). У зв’язку з чим у нашому регіоні збільшились випадки зацікавленості оформлення іншими особами права на землю, що перебуває тривалий час у постійному користуванні мешканців громади.
Тож Горностаївська селищна рада наполегливо рекомендує мешканцям громади, які мають у постійному користуванні ділянки для ведення особистого селянського (підсобного) господарства, у найкоротший термін звернутись до відділу земельних відносин (смт Горностаївка, вул. Покровська, 145, каб. № 5) або до відповідного старостинського округу за місцем розташування земельної ділянки для здійснення процедури оформлення права приватної власності на землю.
Відділ земельних відносин Горностаївської селищної ради

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Пролежала в землі 78 років

Цієї середи під час обходу Вербової балки майстер лісу Горностаївського лісництва В. Цвік помітив незвичний …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *