You cannot copy content of this page
На головну / ГРОМАДА / Сесія селищної ради

Сесія селищної ради

17 вересня відбулась Х сесія Горностаївської селищної ради ІХ скликання. У пленарному  засіданні взяли участь 21 депутат із 26. На розгляд було винесено 82 питання порядку денного, з яких 43 – земельні

Загалом депутатами схвалено 77 проєктів рішень. З-поміж них заслухали звіт директора КНП «Горностаївська центральна лікарня», звернули увагу на проблеми підготовки закладу до опалювального сезону.
З питань галузі освіти: затвердили стратегії розвитку закладів загальної середньої освіти та граничну чисельність працівників двох ліцеїв, Горностаївського ЗДПЗСО та Горностаївського ясел-садка № 2, внесли зміни та доповнення до Програми розвитку освіти на 2021–2023 роки.
Зокрема, після змін за Програмою розвитку освіти кошти залишків освітньої субвенції 587,824 тис. грн передбачено спрямувати на придбання: вуличного спорткомплексу (Маринський ЗО); котла для опалення, матеріали для поточного ремонту спортзали (Ольгинський ЗО); комп’ютера (Червоноблагодатненський ЗО); ноутбука, автотренажерів-стимуляторів водіння, проєктора (Заводівський ЗО); 6 телевізорів, котла, господарчих товарів, засобів індивідуального захисту; обробки вогнезахисними засобами горища (Горностаївський ЗО), 2 холодильника, мультимедійного обладнання та інтерактивної дошки (Горностаївський ліцей № 1); електроплити (Козаче-Лагерська філія ліцею № 1); інтерактивної дошки (Славненська філія ліцею № 1).
Доповнили також програму заходами: доопрацювання проєкту реконструкції будівлі ліцю № 1 – передбачили 105 тис. грн; придбання обладнання для їдальні ліцею № 1 – 18,2 тис. грн; на забезпечення якісної світи «Нова українська школа» – 761,385 тис. грн (з них – 60, 220 тис. грн – співфінансування з місцевого бюджету).
Окрім цього депутати підтримали виплату одноразової винагороди по 3 тисячі гривень обдарованій молоді – випускникам 11 класів за результатами ЗНО 2021 року.
На сесії внесли зміни до селищної програми стосовно утримання, розвитку та ремонту доріг, збільшивши суму на поточний середній ремонт доріг загального користування місцевого значення на 596,47 тис. грн. Таким чином, заходи передбачають співфінансування із селищного бюджету 1 200 тис. грн на ремонт доріг загального користування (Каїри та Горностаївка – до 5 км) та 1 128,102 тис. грн на ремонт вулиці Миру в селі Великій Благовіщенці. З-поміж заходів ще передбачено грейдерування щебеневих доріг (деякі вже виконано) та придбання дорожніх знаків.
Було внесено зміни до програми «Питна вода на 2020–2022», зокрема Ольгинському КП «Добробут» доповнили заходи на поточний ремонт насосного обладнання на 7 тис. грн та на оплату послуг автокрану – на 4 тис. грн; на придбання енергозберігаючого глибинного насосу з обладнанням Заводівському КП «Зоряне» – 40 тис. грн.
Депутати заслухали звіт з виконання селищної програми економічного та культурного розвитку Горностаївської селищної ради за перше півріччя 2021 року. Зазначено, що фінансування заходів програми здійснювалося з урахуванням реальних можливостей селищного бюджету та за рахунок коштів державного бюджету. На фінансування соціально-культурної сфери територіальної громади спрямовано 1 678,5 тис. грн, у тому числі на: культурну сферу – 50 тис. грн; соцзахист – 448,5 тис. грн; ЖКГ – 701,9 тис. грн; державне управління – 56,8 тис. грн, охорона здоров’я – 413,3 тис. грн.
Велася робота щодо залучення позабюд-жетних коштів шляхом участі в конкурсах на залучення грантів. За перше півріччя подано та взято участь у 7 конкурсах, за результатами яких 6 відібрані для участі. Одна з них – 5-річна програма, спрямована на підтримку молоді, загальна вартість проєкту 25 тисяч доларів США. За Програмою розвитку ООН (ПРООН) в рамках проєкту «Посилення стійкості громад у Херсонській області» у партнерстві з Херсонською ОДА реалізовано два проєкти: «Покращення доступу вразливих груп населення до медичних послуг та швидкої діагностики» та «Покращення доступу вразливих груп населення у віддалених пунктах до якісних адміністративних послуг» загалом на 296, 75 тис. грн (співфінансування із селищного бюджету – 56,5 тис. грн).
На реалізацію заходів програми соцекономрозвитку передбачено 5 140,175 тис. грн, за перше півріччя фактично використано 1 678,5 тис. грн – це 32,7 %.
Внесено зміни та доповнення до програми соцекономрозвитку – на деякі заходи збільшено фінансування, зокрема: на 1 158 тис. грн на оплату енергоносіїв КНП «Горностаївка ЦЛ» (загальна сума –1 660 тис. грн) та на капітальний ремонт туалету в інфекційному відділенні 48 тис. грн; придбання паливно-мастильних матеріалів КНП «Горностаївкий ЦПМСД» – 10 тис. грн; для надання матеріальної допомоги учасникам АТО/ООС до Дня захисника Украни – 210 тис. грн тощо.
На сесії заслухали та затвердили звіт з виконаня бюджету Горностаївської селищної територіальної громади за І півріччя 2021 року. Прибуткова частина загального фонду бюджету виконана на 102,8 відсотка, а із власних та закріплених доходів – на 107,4 відсотка (план 23 585 400 грн, надійшло – 25 321 384 грн).
Видатків по загальному фонду бюд-жету Горностаївської селищної територіальної громади профінансовано на 63 613 845 грн: при плані 72 758 280 грн (87,4 % виконання), спеціальний фонд – профінансовано 1 592 141 грн, при плані 2 169 087 грн (73,4 % виконання).
За станом на 1 липня 2021 року, немає заборгованості із виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ селищної територіальної громади та із розрахунків за спожиті енергоносії і житлово-комунальні послуги.
На сесії також були ухвалені й інші, важливі для життєдіяльності громади, рішення. Це зміни до бюджету селищної територіальної громади на поточний рік; зміни та доповнення до програми боротьби з онкологічними захворюваннями; забезпечення пожежної безпеки в частині виділення коштів на Каїрську пожежну охорону. Надали також матеріальну допомогу окремим мешканцям громади на лікування онкохвороби та на поховання.
Традиційно народні обранці територіальної громади розглянули низку земельних питань.
Ухвалені рішення десятої сесії селищної ради будуть оприлюднені на офіційному вебсайті громади для ознайомлення у строки, визначені Законом України «Про доступ до публічної інформації».
Марина ПАЩИНА

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Дотримуємось правила: роби добро, де ти живеш

Минає рік звідтоді, коли відбулися останні вибори до місцевих рад. Чинним законодавством відповідно до статті …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *