You cannot copy content of this page
На головну / ІСТОРІЯ / СЕЛО, ЗАЦІЛОВАНЕ ВІТРАМИ

СЕЛО, ЗАЦІЛОВАНЕ ВІТРАМИ

Про відзначення 100-літнього ювілею села Червона Поляна в газеті вже повідомлялося. Однак, подаємо матеріали про історію села та публікуємо розповідь пенсіонерки Надії Олексіївни САПІГИ, від якої отримали листа до редакції – а це так рідко сьогодні буває. Чим цінні ці матеріали? Тим, що тут імена людей, які творили і творять літопис свого села

Привітавши гостинцями зі святом людей поважного віку вдома 1 жовтня, село Червона Поляна святкувало своє 100-річчя. Історію виникнення села розповіла староста Валентина Подпалова, зазначивши, що воно було засноване 1921 року. А я хочу допов-нити дещо з розповідей моєї мами, Клавдії Найдьон, жительки цього села. Пам’ятаю, вона розповідала, що в одному з хуторів жив поміщик (на жаль, його прізвище забула), він мав табун коней і випасав їх у степу. Коли йому довелося покинути хутір, у нього була надія повернутися у рідні степи. І ось що він зробив…
Їдуть люди по дорозі, а в одному місці чують гул. Думають: «І що воно таке гудить?» Розкопали, відрили – а там був колодязь з водою. Більше ніде в степу води не було. Поміщик, очевидно, думав, що без води тут ніхто не житиме, та й сам повернеться… Так у народі з’явилася перша назва села – «Хитродумівка», а не Червона Поляна.
…Свято вдалося на славу, завдяки ініціативним, працьовитим людям: художній керівниці Е. Замулі, бібліотекарці І. Саргсян, першій їхній помічниці Н. Гашенко. Завітали в гості творчі вокальні колективи: із Зірок – «Зіронька» (худ. керівик Г. Василик); із Антонівки – «Чарівниця» (Н. Лемешева); із Братолюбівки – «Веселі молодички» (Н. Єрмак); з Костянтинівки – О. Фомічов.


З гостинцями прийшов голова територіальної громади Олексій Кільдеров – подарував принтер для бібліотеки. «Мені також дороге це село. Я ходив сюди в школу, працював тут у лікарні...» – сказав він.
Порадували піснями і танцями творчі ансамблі села Червоної Поляни – «Берегиня», дитячі «Ритми юності» та «Горошинка».
Ведучі О. Гашенко та Ю. Дубина назвали земляків, які захищали нашу землю в часи Другої світової війни. А також тих героїв, які, ризикуючи своїм життям, сьогодні на Сході стоять на захисті України та нашого мирного життя. Ось їх імена: Іван Бєлоущенко, Микола Матарига, Ігор Дмит-річенко, Віталій Пісоцький, Віктор Віляй, Андрій Комар, Вадим Пуц, Євгеній Пенязєв, Сергій Сурмай. Їхнім матерям вручили квіти та подарунки. Привітали матір-героїню Ганну Крук, яка виростила і виховала п’ятеро дітей.

Вшанували багатодітні сім’ї, наймолодших дідусів та бабусь. Знову стали на весільний рушник сім’я Пенязевих – Анатолій та Анастасія, які в шлюбі прожили вже 63 роки. З 50-річчям подружнього життя вітали подружжя: Бобровнік – Василя та Людмилу, Лемешевих – Анатолія та Любов, Шейнік – Ярослава та Галину, Сеннікових – Івана та Надію, Ведмедьових – Миколу та Галину. Їм усім вручили весільні рушники.


Для дітвори було багато розважальних ігор, батути, спортивні змагання, солодощі. Їм було цікаво дивитися, як виробляли солодку вату та смакувати нею. Кружляли діти й біля казана, де варили куліш подружжя Сапіги та Ковєрнік, цікавилися, чи їх почастують кулішем.


Під час урочистостей староста округу Валентина Подпалова подякувала за допомогу в організації свята керівництву Прат ФФУ «Бекон», Благодійному фонду Ігоря Колихаєва «Нам тут жити», приватним підприємцям С. Пащенку, О Матвієнку, Л. Павлушенку, землекористувачам В. Капузі, С. Мехальчуку, В. Сандулу, О. Ралку, колективу ГО «Мрія» на чолі з С. Литвиненко, установам, організаціям та мешканцям села.
Окрема подяка нашим рукодільницям – зокрема, це Є. Миткіна, М. Похвала та інші. Дякую своїй однокласниці, пенсіонерці Любові Лемешевій, яка написала вірш «Моєму селу».
Написала про всі події, які відбулися в нашому селі – теж пенсіонерка Надія САПІГА

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Пільгове розмитнення авто: допомога волонтерам чи спекулянтам?

Із початком повномасштабною війни Росії проти України депутати спростили ввезення товарів з-за кордону, зокрема скасували …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *