You cannot copy content of this page
На головну / ГРОМАДА / Ремонтують дорогу в Каїрах: як це вдалося…

Ремонтують дорогу в Каїрах: як це вдалося…

Дорога від Горностаївської центральної лікарні через центр села Каїри й до траси Каховка–Кам’янка-Дніпровська вважається дорогою загального користування місцевого значення і знаходиться в обласному підпорядкуванні. Її протяжність 7,5 кілометра і вона дуже важлива. Бо саме нею майже три тисячі мешканців Каїр можуть доїхати до центру громади та до лікарні, дістатися траси міжобласного сполучення, здійснювати підвіз дітей до закладу освіти

І сьогодні всі бачать, що там працюють ремонтники. Дехто насампочатку у соцмережах скептично висловлювався про ремонт дороги. Можливо тому, що мало знають, скільки довелося попрацювати, аби дорогу таки ремонтували.
Змінювалася влада – змінювалися пріоритети. Комусь було не до дороги, а хтось взагалі й не думав добиватися, щоб у селі щось робилося.
Про «довгу дорогу в дюнах», або як все-таки вдалося достукатися до обласної влади та добитися ремонту дороги, розповідає депутатка Горностаївської селищної ради Тетяна Ягусевич:
Останній ямковий ремонт на відрізку від хлібоприймального підприємства до школи був восени 2017 року – здійснював ремонт Горностаївський райавтодор. А від школи до «Марусі», тобто виїзду на трасу – ремонтували восени 2018 року за кошти каїрських землекористувачів. За останні роки дорога все більше руйнувалася.
Після об’єднання Каїр із Любимівкою восени 2017 року, дорога перейшла на баланс Херсонської ОДА. Для того, щоб вчасно провести наступний ремонт, необхідно було Любимівському селищному голові Коновалову подати заявку на ремонт до облдержадміністрації. На жаль, він цього не зробив ні 2019-го року, ні тим більше 2020-го, коли мова вже йшла про вихід із Любимівської територіальної громади.
Боротьба наших каїрських депутатів за проведення ремонту почалася у вересні 2019 року. Вони звернулися до керівника Департаменту будівництва та розвитку Анатолія Галамаги. Той повідомив, що заявки на ремонт від голови Любимівської ОТГ вони не отримували, і що вже пізно для подання такої заявки – оскільки кошти на 2020 рік розподілені.
У жовтні 2020 року каїрські депутати ініціювали проведення позачергової сесіі для вирішення питання ремонту за кошти з бюджету Любимівської ОТГ. Отримали категоричну відмову від депутатів та від головного бухгалтера: «Ого! Там треба цілий мільйон!». Та все-таки голова громади та головбух нас запевнили, що 2020 року буде проведено ремонт і вже подана заява. Це виявилося неправдою. Ні заяви для проведення ремонту, ні самого ремонту ми не діждалися і 2020 року…
Восени 2020 року почався новий етап боротьби за ремонт дороги: були неодноразові звернення до Херсонської облдержадміністрації, до ДУ «Місцеві дороги Херсонщини», до обласних депутатів, до в. о. голови облдержадміністрації та заступника тощо. Разом з депутатами минулої каденції ми збирали підписи мешканців села Каїри. Староста округу Олександр  Малафай  шукав усі  можливі і неможливі шляхи…Тобто, залучалися «всі і вся». І врешті-решт каїрську дорогу внесли до резервного списку на ремонт в 2021 році.
Голова Горностаївської територіальної громади Дмитро Ляхно особисто контролював і звітував на сесіях про проходження етапів щодо ремонту: проведення тендеру, ймовірного кошторису, суми співфінансування та передбачувані терміни виконання. Щоправда, депутати та староста пережили моменти розпачу та відчаю, коли голова привіз із облдержадміністрації звістку, що з ремонтом нас «кинули». Адже поставили нову вимогу – від Горностаївської громади потрібно на співфінансування 4,5 мільйона, тобто 50 % замість 10 %, як було заплановано в бюджеті. Звісно, що такої суми бюджет громади не «потягнув би». Адже  відомо, що на Горностаївську громаду збільшилося навантаження, коли вона не відмовилася   в січні 2021 року взяти на баланс утримання районну лікарню. Чим  не дозволила державі закрити   лікарню за прикладом інших територіальних громад. А це значні кошти.  
І знову почалася боротьба: на мою думку, лише завдяки особистому авторитету голови Горностаївської селищної ради та старости Каїрського округу, їхній наполегливості все-таки вдалося переконати обласних чиновників у необхідності ремонту дороги.


І як бачимо, в серпні ремонт було розпочато і на сьогодні чимало вже зроблено. Як повідомили ремонтники, роботи проводяться в три етапи: спочатку ями засипають щебенем та заливають спецрозчином, а найбільш зруйновані ділянки вирізають та асфальтують. Уже помітні результати, і каїрці задоволені, що все-таки вдалося зрушити справу з мертвої точки.

Нагадаємо, що заплановано відремонтувати ще дорогу від Горностаївки до траси Каховка – Кам’янка-Дніпровська. На ці дві дороги передбачено близько 14 мільйонів, а Горностаївська селищна рада має виділити 1 мільйон 200 тисяч гривень на співфінансування.

Цікавилася Любов РУДЯ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Дотримуємось правила: роби добро, де ти живеш

Минає рік звідтоді, коли відбулися останні вибори до місцевих рад. Чинним законодавством відповідно до статті …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *