You cannot copy content of this page
На головну / ГРОМАДА / Призначення старости: що показали громадські обговорення?

Призначення старости: що показали громадські обговорення?

Горностаївська селищна рада провела громадське обговорення кандидатур старост Козаче-Лагерського та Червоноблагодатненського старостинських округів Горностаївської територіальної громади: 16 грудня 2021 року у селах Козачі Лагері та Славному, а 17 грудня – у селі Червоноблагодатне. Це відбувалося відповідно до розпоряджень селищного голови від 6 грудня 2021року № 211 та № 212

Згідно законодавства, у старостинському окрузі з кількістю жителів до 1 500 осіб кандидат вважається погодженим з жителями округу, якщо отримав більше 20 відсотків голосів від зареєстрованих в цьому окрузі осіб, які мають виборче право, є громадянами України. Кандидатуру старости на громадське обговорення вносить селищний голова.
Для документального забезпечення громадського обговорення була створена робоча група, яка вела облік громадян, що прийняли участь в обговоренні, а також після голосування фіксувала документальне підтвердження – прізвища, паспортні дані та підписи тих, хто підтримує запропоновану селищним головою кандидатуру старости.

Козачелагерський старостинський округ

Нагадаємо: рішенням сесії селищної ради було об’єднано Козаче-Лагерський та Славненський округи у Козаче-Лагерський – це викликано тим, що потрібно було виконати вимоги закону про старостинські округи (кількість мешканців округу має бути не менше 500 осіб). Адміністративним центром нового старостинського округу в інших межах визначено село Козачі Лагері.
Селищний голова Дмитро Ляхно на обговорення жителів сіл Козачі Лагері, Нові Олешки, Славне, Нова Благовіщенка, Софіївка на посаду старости Козаче-Лагерського старостинського округу нового формату вніс кандидатуру Василя Михайловича Гаца. Василь Гац мешканець села Козачі Лагері, на даний час – староста Козачелагерського округу.
Обговорення відбувалося у двох населених пунктах – Козачих Лагерях та Славному. Загалом у цих двох (на даний час) округах зареєстровано 683 особи, які мають виборче право, є громадянами України. Мінімальна кількість голосів для подолання 20 % по Козаче-Лагерському старостинському округу (нового формату) становить 137 осіб.
Насампочатку учасникам зібрання і в Козачих Лагерях, і в Славному Дмитро Ляхно пояснив процедуру обговорення. Виступив Василь Гац, який розповів своє бачення розвитку новоутвореного старостинського округу. З-поміж пріоритетів у роботі назвав ремонт доріг, водозабезпечення, пошук альтернативи для здешевлення вартості електроенергії для водопостачання. Громадяни мали можливість отримати відповіді на питання, що їх хвилюють.


Потім було запропоновано присутнім проголосувати підняттям руки за кандидатуру Василя Михайловича Гаца на посаду старости – і в Козачих Лагерях, і в Славному всі присутні проголосували одноголосно. Свою згоду вони підтвердили, занісши своє прізвище, паспортні дані та підписи у список на підтримку В. М. Гаца. На збори в Козачих Лагерях прибуло 172 особи, у Славному – 35. Кандидатура Василя Гаца загалом отримала підтримку 207 голосів, що у відсотковому співвідношенні становить 30,3 %, згідно листів опитування з підписами громадян.


Отже, за результатами обговорення кандидатура В. М. Гаца на посаду старости Козаче-Лагерського старостинського округу була підтримана жителями округу нового формату. Тому кандидатуру Василя Гаца можна вважати погодженою з жителями відповідного старостинського округу. Про що членами оргкомітету було складено відповідний протокол. Кандидатура Василя Михайловича Гаца, як кандидата на посаду старости Козаче-Лагерського старостинського округу, буде винесена на затвердження на чергову сесію Горностаївської селищної ради ІХ скликання 24 грудня 2021 року.

Любов РУДЯ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Пільгове розмитнення авто: допомога волонтерам чи спекулянтам?

Із початком повномасштабною війни Росії проти України депутати спростили ввезення товарів з-за кордону, зокрема скасували …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *