You cannot copy content of this page
На головну / ГРОМАДА / Призначення старости: що показали громадські обговорення?

Призначення старости: що показали громадські обговорення?

Горностаївська селищна рада провела громадське обговорення кандидатур старост Козаче-Лагерського та Червоноблагодатненського старостинських округів Горностаївської територіальної громади: 16 грудня 2021 року у селах Козачі Лагері та Славному, а 17 грудня – у селі Червоноблагодатне. Це відбувалося відповідно до розпоряджень селищного голови від 6 грудня 2021року № 211 та № 212

Згідно законодавства, у старостинському окрузі з кількістю жителів до 1 500 осіб кандидат вважається погодженим з жителями округу, якщо отримав більше 20 відсотків голосів від зареєстрованих в цьому окрузі осіб, які мають виборче право, є громадянами України. Кандидатуру старости на громадське обговорення вносить селищний голова.
Для документального забезпечення громадського обговорення була створена робоча група, яка вела облік громадян, що прийняли участь в обговоренні, а також після голосування фіксувала документальне підтвердження – прізвища, паспортні дані та підписи тих, хто підтримує запропоновану селищним головою кандидатуру старости.

Червоноблагодатненський старостинський округ

Громадські обговорення кандидатури старости та процес голосування мешканців з письмовим підтвердженням відбувся і в Червоноблагодатненському старостинському окрузі Горностаївської територіальної громади. Тут до цього часу не було призначено старосту – кандидатура Світлани Олександрівни Бенедесюк на посаду старости виносилася на сесію селищної ради, але не набрала потрібної кількості голосів депутатів.

Після зміни законодавства стосовно призначення старост, є вимога проводити громадські обговорення кандидатури старости старостинського округу. Тому в Червоноблагодатненському окрузі відбулося обговорення.
Селищний голова Дмитро Ляхно на громадське обговорення жителів сіл Червоноблагодатне, Красне, Лопатки, Ясна Поляна на посаду старости Червоноблагодатненського старостинського округу вніс кандидатуру Світлани Олександрівни Бенедесюк.


Як і в Козачих Лагерях, присутнім пояснили як відбуватиметься голосування. На участь у зібранні зареєструвалися 85 чоловік (були такі, що й відмовлялися реєструватися, або прибули після початку обговорення). Спочатку голосували підняттям рук: більшість присутніх у залі проголосувала за кандидатуру Світлани Бенедесюк; «проти» – проголосувало 6 осіб, а утрималися – 2. Потім робоча група зафіксувала документальне підтвердження – прізвища, паспортні дані та підписи тих, хто підтримав запропоновану селищним головою кандидатуру Світлани Бенедесюк – документально підтверджено 77 голосів.


Загалом в окрузі зареєстровано 675 осіб, які мають виборче право, є громадянами України. Тобто мінімальна кількість голосів для подолання 20 % по Червоноблагодатненському старостинському округу становить 135 осіб. Світлана Бенедесюк. отримала підтримку у відсотковому відношенні – 11,4 %, згідно листів опитування з підписами громадян.
Тому кандидатура Світлани Бенедесюк вважається не погодженою з жителями відповідного старостинського округу. Про що членами оргкомітету було складено відповідний протокол.
Після оголошення результатів голосування, селищнй голова Дмитро Ляхно повідомив, що депутатів на сесії буде поінформовано про результати опитування. Потім розпочнеться нова процедура обговорення наступного кандидата на посаду старости Червоноблагодатненського старостинського округу.
Любов РУДЯ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Чого чекати українцям у 2022-му

Новий рік завжди несе з собою зміни, які стосуються кожного з нас. Першого числа в …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *