You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / Презентація книги Олени Ташкінової про духовно-історичне життя Горностаївщини

Презентація книги Олени Ташкінової про духовно-історичне життя Горностаївщини

На презентацію книги місцевої краєзнавиці Олени Ташкінової «Релігійні громади Горностаївського району. Історія та сучасність» прийшли представники різних конфесій, керівник територіальної громади та шанувальники історії рідного краю. Захід відбувався у «Світлиці баби Даші» етнографічного музею Горностаївки

Розпочинаючи презентацію, ОленаТашкінова зізналася, що ідею написати книгу про церкви їй подала Парасковія Євтихіївна Рябенко – найстарша парафіянка Свято-Покровської церкви у Горностаївці. Зазначила, коли почала збирати факти, то побачила, що історія буде неповною, якщо не згадати всі конфесії, які діяли чи наразі діють у донедавна ще Горностаївському районі.


– Ця книга про духовно-історичне життя моїх земляків, пізнання самих себе, про важку боротьбу за віру та велику любов до Бога, – мовила Олена Ташкінова. – Писати про церкви району мені випало не просто так. Я багато досліджувала, і записаних спогадів вистачить ще не на одну книгу. Мотиви моїх досліджень – це бажання бачити події такими, якими вони були чи є насправді. І хотілося відтворити та зберегти довго замовчувану історію краю, записавши спогади очевидців та священнослужителів населених пунктів району, показати духовну культуру в розповідях старожилів – вона дивовижна, у ній є людяність та добро на благо інших.
Ось так, у процесі досліджень, збору історичних фактів про релігійні громади нашого району була написана книга, яка містить розділи про історію православної церкви, євангельських християн-баптистів, мусульман, про діючі церкви та релігійні громади Горностаївського району. Є згадка і про костьоли та лютеранську церкву, що їх побудували німці-колоністи, синагогу єврейської общини у Горностаївці.
Релігійні споруди були зруйновані за часів СРСР. Залишилися будівлі православної церкви, як пам’ятки архітектури, у селах Великій Благовіщенці, Славному, Новій Благовіщенці та Заводівці. Відроджена і нині діє церква у Великій Благовіщенці.
Написання книги тривало кілька років. Головне завдання, яке ставилося – це відновлення історичної пам’яті. За цей час Олена Ташкінова перечитала сотні архівних документів, провела десятки зустрічей із старожилами Горностаївщини, релігійними діячами, священниками церков православної та євангельської християн-баптистів, служителями мусульманської віри, відвідала села та зустрілася з людьми різних релігійних уподобань.
Виступити та сказати своє слово про історичне видання та про роботу краєзнавиці отримали можливість усі бажаючі. До виступу були запрошені благочинний Горностаївського округу, протоієрей Василій Твардовський, пастор церкви християн-баптистів Анатолій Пономарьов, імам мусульман Горностаївки Руслан Кузнєцов, голова територіальної громади Дмитро Ляхно, отаман козаків Горностаївського куреня Олександр Слісаренко та вчителька Горностаївського закладу освіти Ольга Недоступ.


Усі вони говорили про важливість збереження духовної історії краю, дякували краєзнавиці за титанічну роботу. За їхніми словами ця книга є одним з найбільш фундаментальних досліджень церковної історії Херсонщини, де на прикладі одного району відтворено релігійне буття регіону.
Олена Ташкінова висловила подяку всім, хто допомагав їй створювати книгу. Книга навряд чи стане масовим чтивом, адже це не роман чи детектив, а наукове дослідження, розраховане на певне коло цінителів. Тож усі бажаючі матимуть можливість придбати книгу «Релігійні громади Горностаївського району. Історія та сучасність» на святкуванні Дня селища 24 вересня на стадіоні, або замовити авторці видання. Також можна придбати і першу книгу про історію Горностаївщини «А колись було…».


…Презентація закінчилася, проте присутні отримали не лише приємні враження від побаченого та почутого, а й по примірнику книжки. Вдома вони зможуть детальніше ознайомитися із самобутніми звичаями та непростою релігійною історією Горностаївщини і його свідомих мешканців.

Побувала на презентації Любов РУДЯ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Дотримуємось правила: роби добро, де ти живеш

Минає рік звідтоді, коли відбулися останні вибори до місцевих рад. Чинним законодавством відповідно до статті …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *