You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / ПОХВАЛУ ПРЕСВЯТІЙ БОГОРОДИЦІ ЗВЕРШИВ МИТРОПОЛИТ ФІЛАРЕТ У ГОРНОСТАЇВСЬКОМУ ХРАМІ

ПОХВАЛУ ПРЕСВЯТІЙ БОГОРОДИЦІ ЗВЕРШИВ МИТРОПОЛИТ ФІЛАРЕТ У ГОРНОСТАЇВСЬКОМУ ХРАМІ

У суботу п’ятого тижня Великого посту православні християни мають звичай з особливою шаною прославляти Пресвяту Богородицю. День цей за церковним календарем отримав назву Похвали Божої Матері, або ж Суботи акафіста.

17 квітня молитвами та урочистими пісноспівами вшановували Пресвяту Богородицю у Горностаївському Свято-Пок-ровському храмі. Архієрей-ську літургію з читанням акафісту – особливого похвального молебного співу – очолив митрополит Новокаховський та Генічеський Філарет. Митрополиту співслужили настоятель Свято-Покровського храму протоієрей Василій Твардовський та протоієрей Микола Куліш.
Богородицю славили похвальними молитвами, кожне звертання яких починалося словом “Радуйся”. А також дякували Пресвятій Матері Божій за неперервну молитву, якою Вона оберігає кожну людину.


У проповіді Філарет зазначив, що це свято встановлене в IX столітті за неодноразове позбавлення Константинополя поміччю і заступництвом Пресвятої Богородиці від нашестя ворогів. Одна з найвідоміших історій оповідає про те, як у ніч 626 року, коли загарбники із моря та суші вирушили на Константинополь, Патріарх Сергій разом із мешканцями міста благав про спасіння і захист від небезпеки, носячи на руках ікону з ликом Богородиці. Коли у море опустили ризу Богородиці, раптово здійнялася страшна буря, що розсіяла і потопила судна нападників. А решта ворогів були вимушені втекти. Тоді вдячний за порятунок від смертельної загрози народ у Влахернському храмі виголосив урочистий гімн Матері Божій. І звідтоді, в спогад такого великого дива, православна церква постановила свято Похвали Пресвятої Богородиці.


Взагалі все, що пов’язане з Пресвятою Богородицею, пов’язане з дивами, – сказав митрополит Філарет. – Акафіст Пресвятій Діві Марії – творіння одне з найдосконаліших. В оригіналі цей текст написаний віршем, причому рифмуються не лише останні слова, а в багатьох приспівах навіть кожне слово одне з одним рифмується. Ми багато разів повторюємо слова, які казав ангел Пресвятій Богородиці “Радуйся”. І це не дивно, адже Богородиця дає нам розуміння, як жити досконало, як перебувати в оцій радості. Чистота і Бог у серці – це ті дві речі які є беззаперечною запорукою того, що ми будемо перебувати в радості. Акафіст Пресвятій Богородиці – це небесна пісня, яку співають земні люди. Співають, навчаючись чистоти і святості. Співають, сподіваючись на всесильну допомогу Пресвятої Богородиці.
Було звершено й Таїнство Святого Причастя.


На завершення літургії митрополит Новокаховський та Генічеський подякував парафіянам за спільну молитву та наголосив, що у повсякденному житті потрібно слідувати Законам Божим, а приклад Пресвятої Діви нехай надихає виявляти турботу й милосердя до ближніх.
Окрім того, неділею раніше, 11 квітня, митрополит Новокаховський та Генічеський Філарет звершив Божественну літургію у Великоблаговіщенському Свято-Покровському храмі.
Побувала на літургії Оксана САВЧЕНКО

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Пролежала в землі 78 років

Цієї середи під час обходу Вербової балки майстер лісу Горностаївського лісництва В. Цвік помітив незвичний …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *