You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / ПОЛИВНИЙ СЕЗОН: СКІЛЬКИ ГЕКТАРІВ ОХОПЛЯТЬ ЗРОШЕННЯМ ТА ЯКІ КУЛЬТУРИ ЗВОЛОЖУВАТИМУТЬ АГРАРІЇ ГОРНОСТАЇВЩИНИ

ПОЛИВНИЙ СЕЗОН: СКІЛЬКИ ГЕКТАРІВ ОХОПЛЯТЬ ЗРОШЕННЯМ ТА ЯКІ КУЛЬТУРИ ЗВОЛОЖУВАТИМУТЬ АГРАРІЇ ГОРНОСТАЇВЩИНИ

Безперечно, зрошення – це життєдайна сила нашого посушливого степового краю. Тож цю силу аграрії використовують з користю, укладаючи договори з водниками на поливання сільгоспкультур, навіть незважаючи на зависокі тарифи на зрошення. Щоправда, цьогоріч тривалий час було відкритим питання тарифу на забір води – аграрії відстоювали справедливий тариф, аби не «вилетіти в трубу». Тож ми вирішили дізнатися в начальника Горностаївського міжрайонного управління водного господарства Володимира Водяного про особливості цьогорічного поливного сезону.

Насамперед Володимир Вікторович зазначив, що аграріям пішли на поступки під час затвердження ціни на зрошення сільгоспкультур на цей рік: тариф збільшився, однак не значно – лише на 2 відсотки. Та й через дощову весну цьогоріч не так інтенсивно поливали сільгоспкультури на Горностаївщині. Однак зовсім без зрошення обійтися аграрії не можуть: у період вегетації сільгоспрослин насичували вологою грунт. Тож працівники Горностаївського міжрайонного управління водного господарства продовжують робити свій вагомий внесок в отримання високих урожаїв озимих та ярих культур. Насосні агрегати завжди справно працюють і вчасно подають воду на зрошувані землі. Зазначимо, що торік горностаївські зрошенці виконали завдання з поливання сільгоспкультур на 101 %, а завдання на забір води водокористувачами по району – на 123 %.
Якщо говорити про колишній Горностаївський район, то цьогоріч тут із водокористувачами укладено 39 договорів про надання послуг, пов’язаних з транспортуванням (перекиданням) та забором води із використанням водозабірних споруд для поливу сільськогосподарських культур на площу поливу 16,5 тис. га.


Головний здобуток колективу – що вдалося зберегти меліоративні системи, які експлуатуються й нині. Для належного функціонування водогосподарської інфраструктури та безперебійного подання води аграріям МУВГ завчасно подбало про підготовку до роботи обладнання насосних станцій.
У зв’язку з погодними умовами поливний сезон у Горностаївському МУВГ розпочався в квітні. Зокрема, перші заявки на заповнення внутрішньогосподарської мережі надійшли від ТОВ «Торговий Дім «Україна» й ТОВ «Торговий Дім «Горностаївський райагрохім» на 9 квітня. А за тиждень зрошенці розпочали заповнення внутрішньогосподарської мережі райагрохіму.


За станом на 31 травня, вже полито 13,8 тис. га сільськогосподарських земель, а це 77 % до плану. Гектарополивів виконано по району 19,1 тис. га. Середня кратність поливу складає 1,4 раза. З основних культур полито фізичної площі: озимі – 3,4 тис. га; соя – 4,5 тис. га; кукурудза на зерно – 2,4 тис. га.
З-поміж найбільших водокористувачів ПрАТ “Фрідом Фарм Інтернешнл” (площа поливу 7,3 тис. га), ТОВ «ТД «Україна» (площа поливу 2,8 тис. га), ТОВ «Агротехнології» (площа поливу 1,8 тис. га), ТОВ «ТД «Горностаївський райагрохім» (площа поливу 1,3 тис. га), ФГ «Таїсія» (площа поливу 1,1 тис. га), ПП «Еммануїл фарм» (площа поливу 0,8 тис. га), ФГ «Катюша» (площа поливу 0,7 тис. га), ПСП «Дружба» (площа поливу 0,5 тис. га).


Тож завдяки щоденній праці меліораторів на поля Горностаївщини подається така дорогоцінна живильна волога, що дозволяє регулювати водний баланс ґрунту в природних умовах.

Оксана САВЧЕНКО

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Бюджет Горностаївської громади поповнився майже на 20 мільйонів гривень

Упродовж січня – травня 2021 року місцевий бюджет Горностаївської об’єднаної територіальної громади отримав 19,5 млн гривень податків …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *