You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / Покликання – допомагати людям

Покликання – допомагати людям

Чи варто казати, як багато в охороні здоров’я залежить від медсестер: їхні милосердя, співчуття, доброта в поєднанні з професійним виконанням медичних процедур творять дива й допомагають пацієнтам долати недугу. Як правило, цей фах обирають люди гуманні й милосердні. Саме такою є процедурна медсестра терапевтично-педіатричного відділення центральної лікарні Катерина ШИБІНСЬКА.

Ще з дитинства Катерина Богданівна допомагала іншим. Спочатку доглядала за чотирилапими – старалася обігріти кожного безпритульного цуценя чи кішку, намагалася сама їм рани залічити… Багато почерпнула й від бабусі, котра, як говорять у народі, була «костоправом». А коли постало питання обирати майбутню професію було два варіанти – або вступити до медичного училища, або до педагогічного. Тоді бабуся порадила вибрати перший варіант, мовляв, у медсестри не така нервова робота, ніж в учителя. Однак сьогодні, за майже 35 років роботи процедурною медсестрою, Катерина Шибінська не погодилася б із цим бабусиним припущенням. Адже болі пацієнтів пропускає через себе, ставиться до хворих, як до рідних, бо розуміє, що від медиків залежить, як скоро пацієнт одужає.
Фах здобувати вирішила К. Б. Шибінська у Генічеському медичному училищі. Дівчині зі Львівщини було б складно добиратися до цього південного курортного міста, тож у п’ятнадцять років приїхала жити до тітки у Братолюбівку. Студенткою медсестринського відділення стала 1983 року. Три роки навчання минули швидко. За направленням потрапила до хірургічного відділення горностаївської лікарні. Як зазначає медсестра, дуже боялася йти в хірургію. Тим паче, одразу після закінчення училища – на перше робоче місце. Адже там операції, кров… Тоді думала – відпрацює, та на Львівщину… Однак доля вирішила по-іншому, поєднавши з горностаївським хлопцем. І нині Катерина Богданівна турботлива дружина, щаслива матуся та бабуся.


Медсестринську справу дуже любить. Не пасує й перед складнощами професії, адже це лише на перший погляд бути медсестрою легко, а насправді – це важкий шматок хліба. І хоча до всього звикла в робочих буднях, але до людського болю звикнути не може й досі. Завжди уважна, ввічлива, доброзичлива, усміхнена, відповідальна, має почуття гумору. Все робить із душею. До того ж, не лише майстерно ставить крапельниці та робить уколи, а вміє розрадити й гарного настрою додати. Словом, пришвидшує одужання медикаментами і доброю усмішкою, процедурами і лагідним словом.


У трудовій книжці до лютого 2020 року був лише один запис – хірургічне відділення горностаївської лікарні. І донині він би був незмінний, аби відділення в нашому районі не закрили. А хірургія має свою специфіку і працювати тут досить складно. Особливо
важливо уміти доглянути важко травмованого чи післяопераційного хворого. Як правило, такі пацієнти потребують особливої уваги та опіки. Хворому потрібно допомогти зробити перші кроки після наркозу, зміряти температуру, точно виконувати призначення лікаря, слідкувати за дозуванням препаратів, що вводяться, запобігати розвитку можливих ускладнень. А ще потрібно до кожного підійти, поговорити, підбадьорити… Усе це високопрофесійно робить Катерина Шибінська.
Як говорить процедурна медсестра, доводилося й судна виносити. Та й усі медичні інструменти раніше потрібно було кип’ятити, адже були багаторазового використання, навіть шприци – зі скла та неіржавіючої сталі. Неодноразово ставала донором, бо бували випадки, коли хворі потребували термінового переливання крові. Уже звичним стало обробляти післяопераційні рани, накладати шви, робити перев’язки та багато інших тонкощів хірургії. Є в Катерини Богданівни ще одна необхідна медику якість – вміння знайти підхід до людей.


А ще навчилася бути психологом. Для медичної сестри це дуже важливо. Адже саме вона є посередником між лікарем і пацієнтом. Для одного – помічниця, для іншого – порадниця, янгол-охоронець. Медсестра проводить найбільше часу з хворим – спочатку готує його до операції, заспокоює, заряджає оптимізмом, а після неї – контролює його стан, допомагає подолати найскладніший період, біль і страждання. Пацієнти різні бувають, у кожного свій настрій, і потрібно вміти з ними спілкуватися, щоб хворий довірився, відчув себе в місці, де допоможуть. Та й під час процедур пацієнти розповідають про себе, хочуть почути пораду. Буває, що хворий навіть чекає, коли медсестра трохи звільниться від своєї роботи і поговорить із ним. І кожному К. Шибінська добере такі слова, які відволікають від думок про хворобу, а також налаштовують на одужання.


Хворі гарно ставляться до медсестри, й говорять, що Катерина Богданівна чуйна, відчуває чужий біль, безкорислива, із почуттям гумору, як заходить до палати – своєю усмішкою, добротою покращує самопочуття.
Другою родиною стали колективи хірургії, потім хірургічно-гінекологічного відділення, а нині терапевтично-педіатричного відділення. Завдячує медсестра своїм наставникам, які допомогли пізнати тонкощі професії, й колегам, із якими тривалі роки рятували й рятують життя людей. Це лікарі Таїсія Івлєва, Олексій Баранов, Марат Григорян, Григорій Качан, Віктор Аршиннік Анатолій Столяревський, Євгеній Насонов, Ніна Слісенко, Тетяна Крутько, Олександр Соболь, Наталія Гордєєва-Побийвовк; старша медсестра Віра Гамма; операційні медсестри Ліда Оселедець, Світлана Ставицька; медсестра-анестезистка Світлана Нечипуренко; Тамара Пишенкова; постові наставниці – сестри Ольга і Надія Деревенчук. Радіє, що потрапила в дружній колектив терапії, який очолює досвідчена лікарка Таїсія Івлєва.
Нові навики медику дала робота в дитсадку «Малятко», де працювала медсестрою. Тут і дітей оглядала, й батьків консультувала, й дні здоров’я організовувала.
Окрім того, професія медичної сестри, як і лікаря, не знає свят та вихідних, адже й додому звертаються хворі, яким потрібна невідкладна допомога. І нікому, й ніколи не відмовила К. Б. Шибінська: декому надасть кваліфіковану консультацію чи допомогу, декого направить до спеціаліста.
Медсестра зізнається, що найбільше задоволення від своєї праці отримує, коли пацієнти, які потрапляють до стаціонару в надії вирішити серйозні проблеми зі здоров’ям, повертаються додому щасливими, повними сил та енергії.

https://www.facebook.com/100009823388887/videos/1439744763029623/
Оксана САВЧЕНКО

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Бюджет Горностаївської громади поповнився майже на 20 мільйонів гривень

Упродовж січня – травня 2021 року місцевий бюджет Горностаївської об’єднаної територіальної громади отримав 19,5 млн гривень податків …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *