You cannot copy content of this page
На головну / НОВИНИ / Парламент дозволив створювати ліцеї у малих містах та селах

Парламент дозволив створювати ліцеї у малих містах та селах

Верховна Рада України дозволила об’єднаним територіальним громадам з чисельністю населення менше ніж 50 тисяч людей створювати ліцеї для школярів. Депутати ухвалили законопроєкт, який вдосконалює окремі положення законів «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту» стосовно забезпечення доступності повної загальної середньої освіти й трансформації мережі закладів загальної середньої освіти.

Верховна Рада України дозволила об’єднаним територіальним громадам з чисельністю населення менше ніж 50 тисяч людей створювати ліцеї для школярів. Депутати ухвалили відповідний законопроєкт № 4629-1 на засіданні 15 липня.
Раніше освітня реформа передбачала, що рішення про створення закладів освіти будуть ухвалювати обласні та міські ради населених пунктів, де проживає понад 50 тисяч людей.
Тепер менші громади матимуть таку можливість.
Цією зміною МОН хоче “зберегти нинішню мережу закладів освіти, яка сьогодні забезпечує здобуття дошкільної та повної загальної середньої освіти на всіх її рівнях”.

Що змінюється?

Зокрема, законом виключено норму, що обмежувала можливості для створення ліцеїв міськими радами в містах із населенням менш ніж 50 тисяч осіб. Раніше освітня реформа передбачала, що рішення про створення навчальних закладів можуть ухвалювати лише обласні та міські ради населених пунктів, де проживає понад 50 тисяч осіб. Відтепер представницькі органи територіальних громад усіх рівнів можуть виконувати функції засновників ліцеїв.
Попередньо закон передбачав мінімум 4 класи на паралелі в ліцеї.
Тепер мінімальну кількість зменшили до двох класів (одного — у гірській місцевості) і трьох профілів наповнюваністю не менш ніж 25 учнів у кожному з них протягом кожного навчального року.
Раніше у складі ліцею могла існувати лише середня і старша школа, тобто 5–12 класи. Нові зміни до закону дозволяють громадам включати до зак-ладу ще й початкові класи.
Впровадження самої освітньої реформи переноситься з 2024 на 2027 рік.
З 2027 року шкільна освіта має поділятися на три рівні:
• початкову (1–4-й роки навчання),
• базову (5–9-й роки навчання),
• старшу профільну школу (10–12-й роки навчання).
Верховна Рада доручила Уряду зак-ладати кошти в бюджетах найближчих років на формування відокремленої мережі. Тож громада, яка спроможна побудувати ліцей або розділити навчальні процеси, отримає кошти від держави.
Крім того, садочкам дозволили бути структурними підрозділами початкової школи та гімназії. Водночас, обов’язковим є розміщення дітей в окремій будівлі або за окремими входами, щоб потоки дітей не перетиналися.
Як і передбачала попередня версія закону, місцева влада має у разі потреби забезпечити підвезення учнів і педагогічних працівників туди і назад. А якщо їхній проїзд до ліцею буде займати тривалий час, то облаштувати проживання в пансіонах.
До того ж, учням та педагогам мусять надати безкоштовний доступ до бездротового інтернету, як в школі, так і пансіоні.
Підготувала Любов РУДЯ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Змінили механізм держпідтримки для аграріїв

Раніше величезні дотації отримували саме агрохолдинги. Сьогодні 4,5 млрд грн ми вкладаємо в підтримку малих …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *