You cannot copy content of this page
На головну / ІСТОРІЯ / Пам’ять не має терміну давності: вклонитися батькові, загиблому на горностаївській землі, приїздила його 83-річна донька із Волгограда

Пам’ять не має терміну давності: вклонитися батькові, загиблому на горностаївській землі, приїздила його 83-річна донька із Волгограда

Нинішній травень відраховує сімдесят шосту річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Однак дотепер в українській землі лежать солдати, рідні яких не знають місце загибелі та поховання батька, брата, діда, прадіда… Їхні могили дотепер розшукують…

Для родини із Волгограда (колишній Сталінград) невтомні пошуки місця поховання загиблого солдата-фронтовика Афанасія Сергійовича Васильєва стали справді сімейною справою. Вони шукали інформацію в різних архівах, писали не один запит. До того ж, одна з онук щороку виходила на історико-меморіальний комплекс «Героям Сталінградської битви» на Мамаєвому Кургані з плакатом про пошуки зниклого безвісти Афанасія Васильєва.
Незважаючи на негативний результат, який чекав раз-у-раз, рідні вірили й сподівалися, що відшукають могилу, аби віддати данину поваги й пам’яті. Тож не припиняли пошуки – пошуки, тривалістю у вісімдесят років. Саме стільки років минуло від часу загибелі солдата Васильєва й того дня, коли донька побували на його могилі. Тривала пошукова дорога привела на Горностаївщину.

Донька та онучки солдата Васильєва біля обеліска


Минулої суботи доземно вклонитися батькові, загиблому на полі брані поблизу села Софіївки 1941 року (територія Славненського округу), приїхала найменша донька Валентина з сім’єю. Аби навідати місце поховання батька, незважаючи на поважний вік, вона здолала немалий шлях із Волгограда, де проживає. Валентина з двома доньками та онуком побували на братській могилі, доземно вклонилися та поклали квіти до обеліска. Донька солдата Васильєва не стримувала сліз – їй було лише три роки, коли батька забрали на фронт. Окрім неї проводжали на ту жорстоку кровопролитну війну Афанасія Сергійовича дружина Фекла Федорівна, син Дмитро та ще одна донька Раїса.
Я з дитинства мріяла потрапити на місце, де поліг і похований мій батько, – сказала Валентина Афанасіївна. – Це надзвичайно важливо для мене, нарешті здійснилася моя мрія – я побувала на могилі батька. Тому я дуже вдячна краєзнавиці Олені Ташкіновій та всім пошуківцям, які займаються такою благородною справою – знаходять фронтовиків і повідомляють нам, родичам. Нехай минають роки. Але надія, як і сам пошук, часу не підвладні.
Вражає: напередодні поїздки в Україну наснилася покійна Фекла Федорівна, яка гарно вбралася й сказала, що теж їде на побачення до чоловіка Афанасія.
Спілкуючись із гостями згадали бій, під час якого загинули солдати 209 стрілецького полку 96 гірськострілецької дивізії. А тоді полягло й поховано у братській могилі села Софіївки, за даними Книги Пам’яті, 416 бійців, із яких вісімдесят з Волгоградської області (з-поміж них і А. С. Васильєв).


Солдатам, яких забрала Друга світова війна, вклонився та поклав до обеліска квіти пам’яті й нинішній захисник, учасник бойових дій в зоні операції об’єднаних сил на Сході країни Павло Ілляшенко зі своїми дітьми. Настоятель Великоблаговіщенського Свято-Покровського храму протоієрей Віталій Слиш здійснив заупокійну молитву за Афанасієм та всіма солдатами, які знайшли вічний спокій у братській могилі.


У найближчих планах краєзнавиці встановити Хрест на місці, де знаходилася силосна яма, в якій до перепоховання 1971 року покоїлися останки солдатів 209 стрілецького полку. Адже скільки б не минуло часу – для нащадків подвиг простих солдатів і офіцерів вічний, а пам’ять про них нетлінна.


Відтепер й село Софіївка для родини загиблого Афанасія Васильєва святе місце, бо береже пам’ять про їхнього батька, дідуся, прадідуся – воїна Другої світової війни.
Оксана САВЧЕНКО

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Пролежала в землі 78 років

Цієї середи під час обходу Вербової балки майстер лісу Горностаївського лісництва В. Цвік помітив незвичний …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *