You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / Охорона здоров’я не може бути сферою на якій економлять

Охорона здоров’я не може бути сферою на якій економлять

Шановні співгромадяни! Пишу, як депутат, як голова бюджетної комісії, у відповідь на часті запитання: чому в громаді не вистачає грошей на дороги, освітлення, на проблеми ЖКГ та інші потреби.
Зокрема, хочу висловити занепокоєння з приводу ситуації у якій опинилася наша центральна лікарня, а також поділитися з вами проблемою фінансування та функціонування лікарні, відділень, придбання обладнання тощо.
Нагадаю, минулого року нашу пропозицію – допомогти лікарні благодійними коштами та обладнанням – підтримали колеги-сільгоспвиробники, депутати та підприємці, а також небайдужі мешканці нашої територіальної громади. Спільно ми зібрали близько 250 тисяч гривень та подарували в лікарню деяке медичне обладнання. Окрім цього, благодійні кошти дали можливість зробити поточні ремонти в інфекційному та терапевтичному відділенні, обладнати 2 палати денного стаціонару, придбати необхідне оснащення тощо. Дякуюємо всім.
Але є проблема в участі фінансування закладу медицини “дружньої” нам Костянтинівської територіальної громади, мешканці якої теж отримують послуги в Горностаївській центральній лікарні.
Так, Костянтинівська сільська рада з 2020 року зовсім не виділила кошти на утримання центральної лікарні. На 2021 рік за розрахунками для Костянтинівської територіальної громади частка внес-
ку на утримання лікарні мала би бути: на водозабезпечення – 26 806 гривень, на електроенергію – 300 008 гривень; на опалення – 205 256. Загалом це 523 071 гривень. Фактично Костянтинівська сільська рада не внесла ні копійки.
Водночас з бюджету Горностаївської територіальної громади 2021 року на утримання центральної лікарні було виділено 2 047 956 гривень.
За даними центральної лікарні, мешканці населених пунктів Костянтинівської громади зверталися за послугами до Горностаївського закладу медицини: 2020 року в стаціонарі проліковано 175 осіб, у тому числі 4 – хворих на COVID-19, зафіксовано також 20 362 амбулаторних звернень за медичною допомогою в поліклініку; 2021 року в стаціонарі проліковано 167 осіб, з-поміж них – 23 хворих на COVID-19, за амбулаторно-поліклінічною медичною допомогою за різними профілями було 23 853 звернення.
На 2022 рік у бюджеті Костянтинівської громади фінансування на утримання центральної лікарні знову не передбачено.
У зв’язку з цим, хотілося б запитати у депутатів Костянтинівської сільської ради: “Чи не гризе вас сумління? Де ваше розуміння важливості співпраці для забезпечення медичним обслуговуванням та збереження життя мешканців вашої громади? І чому надання їм медичних послуг має бути за рахунок Горностаївської громади?»
Виходить, що Горностаївська центральна лікарня має відмовляти хворим з іншої громади в наданні медичної допомоги… Але ж цього не можна робити, та й, зрештою, це не по совісті.
Утримання медичної галузі справді складний та затратний процес, але здоров’я громадян – це пріоритетне завдання, що тепер лягає на органи місцевого самоврядування, бо держава переклала це на плечі громад. Тож кожна з них має зробити свій внесок, створивши партнерські міжмуніципальні відносини на взаємовигідних умовах для покращення життя в наших громадах. І охорона здоров’я не може бути сферою, на якій економлять.
Сподіваємось на розуміння наших колег із Костянтинівської громади важливості співпраці. Адже добросусідські відносини сприятимуть розвитку не лише галузі медицини, а й інших напрямів діяльності.
Юрій ВАСИЛЬЄВ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Пільгове розмитнення авто: допомога волонтерам чи спекулянтам?

Із початком повномасштабною війни Росії проти України депутати спростили ввезення товарів з-за кордону, зокрема скасували …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *