You cannot copy content of this page
На головну / НОВИНИ / Освіта і COVID-19: як навчатимуться школярі з 1 вересня

Освіта і COVID-19: як навчатимуться школярі з 1 вересня

Новий навчальний рік стартує вже за декілька днів. Поки що складно спрогнозувати, як на нього вплине пандемія коронавірусу: адже невідомо, чи буде чергова хвиля захворюваності, причому на більш небезпечний штам «Дельта», – а значить освітні установи можуть знову перевести на дистанційне навчання. До того ж, чимало залежатиме від рівня вакцинації педагогів. На 25 серпня відсоток вакцинованих працівників освіти у громадах: Костянтинівській 55 %, Горностаївській – 65,26 %. Першоверень заклади освіти двох громад розпочнуть у звичному – очному – форматі. За яких умов ЗО можуть бути переведені на дистанційну форму навчання – підготувала редакція газети

Навчальний рік розпочнеться в очному форматі

Як запевнив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, 1 вересня діти точно підуть в школу і почнуть навчання в очному форматі. Поки що перспектив повернення до дистанційної освіти – немає. А далі все залежатиме від епідеміологічної ситуації в країні.
«За станом на зараз, в принципі, перспектив немає. Але осінь у нас пов’язана з похолоданням: в міжсезоння завжди зростає кількість захворювань. Не тільки на ковід, але й на звичайні гострі респіраторні захворювання. Це – перша особливість. І друга особливість, яка може вплинути на повернення до дистанційної освіти – це поширення штаму Дельта, усіх інших нових штамів коронавірусу, які взагалі виникають в світі. Тому ймовірність завжди є, в будь-якому випадку», – заявив Сергій Шкарлет.
В принципі, у МОН позиція така: дитячі садки і учні 1–4 класів повинні обов’язково вчитися в очному режимі.

У яких випадках переводитимуть на дистанційне навчання

За умовами адаптивного карантину, якщо в регіоні встановлюється «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки, то школи повинні перейти на дистанційне навчання.
У липні Кабінет міністрів ухвалив постанову: тепер школи в «жовтій», «помаранчевій» і навіть «червоній» зонах зможуть працювати в очному форматі, але за умови, якщо вакциновано 80 % педагогічного персоналу. Якщо менше – школам доведеться перейти на дистанційне або змішане навчання.
При цьому і в МОЗ, і МОН наголошують, що вакцинація педагогів від коронавірусу залишається добровільною.
«Область від області по-різному… У нас сьогодні, наприклад, у Київській області 90 % вакциновано. Дошкільна освіта, середні заклади позашкільної – 31 % вже вакциновано в цілому. Але є заклади, де 90 % вакциновані, є зак-лади, де 70 %, є заклади, де 7 % вакциновані. Країна не однорідна», – так Шкарлет в інтерв’ю описав ситуацію з вакцинацією вчителів.
За станом на середину серпня, в Україні першу дозу вакцини отримали 430 тисяч педагогів, дві дози – майже 320 тисяч.

Яка ситуація з вакцинацією педагогів у Горностаївській та Костянтинівській громадах

Нагадаємо, що при посиленні карантину уникнути закриття закладів освіти буде можливим лише тоді, коли понад 80 % персоналу попередньо будуть вакциновані проти коронавірусу. Ця норма визначена Постановою Кабінету Міністрів України від 9.12.2020 № 1236 (зі змінами від 29.07.2021). Наразі такого високого показника немає у жодній з громад.
На 25 серпня відсоток вакцинованих працівників освіти у громадах: у Костянтинівській – 55 %, у Горностаївській – 65,26 %. Цей показник прогнозовано буде збільшуватися, адже охочі вакцинуватися є, запевнили у відділах освіти названих громад.
Але якщо кількість вакцинованих педагогічних працівників буде недостатня, як наслідок – освітні заклади не зможуть працювати в очному форматі в разі запровадження режиму «жовтої» або «червоної» зони карантину.
Скільки канікул буде у школярів
Терміни канікул:
• осінні канікули для школярів триватимуть від 25 до 31 жовтня 2021 року;
• зимові канікули – від 25 грудня 2021-го до 9 січня 2022 року;
• весняні канікули – від 28 березня до 3 квітня 2022 року;
• літні канікули – від 1 червня до 31 серпня 2022 року.
Але знову-таки все залежатиме від епідеміологічної ситуації в країні. У разі підвищення рівня захворюваності на коронавірус канікули можуть почати раніше. Крім того, може пізніше або раніше закінчитися навчальний рік.
Підготувла Любов РУДЯ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Дотримуємось правила: роби добро, де ти живеш

Минає рік звідтоді, коли відбулися останні вибори до місцевих рад. Чинним законодавством відповідно до статті …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *