You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / Олексій Кільдеров: передавши місцевому самоврядуванню додаткові повноваження, Уряд не забезпечив фінансовим ресурсом

Олексій Кільдеров: передавши місцевому самоврядуванню додаткові повноваження, Уряд не забезпечив фінансовим ресурсом

ВЛАДА І ГРОМАДА: ПОЗИЦІЯ ПАРТНЕРСТВА, РЕЗУЛЬТАТИ, ВИКЛИКИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ

Сьогодні, через постійну зайнятість керівників територіальних громад, важко запросити когось із них на інтерв’ю. Зрозуміло, навантаження додалося, та й не просто вирішувати проблеми яких, на жаль, не зменшується. Все ж, з нагоди професійного свята – Дня місцевого самоврядування, редакція наважилася потурбувати голів Горностаївської та Костянтинівської громад, аби розповісти читачам про важливість ролі місцевого самоврядування у розвитку територій.

Звертаючись до керівників територіальних громад з майже з ідентичними запитаннями, редакція мала на меті більше акцентувати на тому, що заважає громадам розвиватися, що треба змінювати в структурі «влада – громада», як досягти взаємодії для розвитку сільських територій.

 

– За великим рахунком,  День місцевого самоврядування – це свято української громади. Громада уповноважує обраних ними депутатів вирішувати їхні проблеми. Що можете сказати про роботу Костянтинівської сільської ради, у чому її особливості?
– Наша громада намагається використовувати сучасні елементи розвитку. Ми учасники багатьох міжнародних проєктів. Загальна сума інвестицій міжнародних та внутрішніх донорів у 2021 році – близько 2 мільйонів гривень. Впроваджуємо проєкти з гендерною складовою і депутатський корпус їх підтримує. Так, цього року, за підтримки проекту ПРООН ми придбали автомобіль для надання соціальних послуг за місцем проживання особам з інвалідністю та особам похилого віку. Для забезпечення дистанційного навчання дітям із багатодітних та малозабезпечених сімей придбано 25 планшетів. Провели гендерний аудит доступності Антонівської сільської бібліотеки та Костянтинівської сільської амбулаторії – тепер маємо напрацювання на наступний рік. Єдині в Херсонській області стали учасниками пілотного проекту Міністерства соціальної політики з «Розвитку соціальних послуг». Маємо багато напрацювань та амбітні цілі.
– Депутати ради та старости громад – Ваша команда? Може хочете назвати найактивніших депутатів?
– Працюємо злагоджено. Найбільш активні депутати – Дмитро Дмитрієв, Наталія Дмитрієва, Володимир Кулінич, Людмила Філімонова, Ірина Околовська, Юлія Пенязєва, Тетяна Комар. З-поміж старост хочу відмітити Любов Заруденець та Валентину Подпалову.
– У Костянтинівської громади є депутати Херсонської обласної та Каховської районної рад. Чи сприяють вони вирішенню питаннь? Чи є співпраця з Каховською районною радою?
– Наразі ми напрацьовуємо напрямки співпраці, оскільки районне керівництво не так давно було створено.
– Громада – член Асоціації міст Херсонщини, яка є одним із способів місцевого самоврядування. Чи допомагає Асоціація мати зв’язок з владою щодо розв’язання проблем?
– Наша громада є членом Асоціації міст Херсонщини. Ми активно співпрацюємо з Асоціацією, приймаючи участь у навчальних та консультативних заходах спеціалістів сільської ради.
– Відомо, що окрім деяких позитивних зрушень, в кожній громаді ще вистачає проблем, і багато залежить від бюджету. Якими Ви бачите основні шляхи наповнення сільського бюджету?
– Основним джерелом наповнення сільського бюджету є плата за землю. Нинішнього року в нашій громаді надходження цього податку збільшилися, зокрема через збільшення кількості платників на шість осіб та підвищення ставок податку на 123,77 %, з яких по юридичним особам – 119 %, по фізичним особам – 124,57 %;
Щодо єдиного податку, то аналіз свідчить також про зростання. кількісних показників чисельності платників (фізичних осіб) та надходжень єдиного податку до сільського бюджету. Так, порівняно з 2020 роком, кількість юридичних осіб – платників єдиного податку збільшилось на шість осіб, а кількість фізичних осіб – платників єдиного податку на дві особи. Відповідно якісні показники також мають позитивну динаміку. Темп зростання надходжень, що сплачуються юридичними особами – 437 %, а фізичними особами – 138,5 %.
– Ваше бачення: децентралізація – це правильно, чи ні? На що треба звернути увагу законотворцям аби місцеве самоврядування було дієве?
– Зрозуміло, що сам процес децентралізації був необхідним, бо на теперішній час від органів місцевого самоврядування вимагається забезпечити інтегрування сучасних послуг відповідно до потреб мешканців громади.
Проте час показав, що передавши органам місцевого самоврядування додаткові повноваження, Уряд не забезпечив необхідним фінансовим ресурсом. Багато питань, які невизначені або не вирішені у законодавстві стосовно громад – це також проблема. Сьогодні існує загроза реформі. Громади наділяють обов’язками, які має виконувати держава. Тому й маємо проблеми в окремих сферах діяльності. Не хотілося б, щоб потім нам сказали: «Ви бачите, не може розвиватися самоврядування, треба все-таки, щоб державна влада керувала». Але у всьому світі основа самоврядування – це місцева влада. Тож нехай держава займається державними питаннями, в тому числі й створенням законодавчої бази для сприяння розвитку громад. Думаю, що ще будуть труднощі, але треба працювати.

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Чого чекати українцям у 2022-му

Новий рік завжди несе з собою зміни, які стосуються кожного з нас. Першого числа в …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *