You cannot copy content of this page
На головну / НОВИНИ / НОВИНИ ГРОМАД ХЕРСОНЩИНИ

НОВИНИ ГРОМАД ХЕРСОНЩИНИ

У Бериславському районі працюватиме філія дитячого центру “Артек”

У листопаді минулого року, за підтримки президента України Володимира Зеленського, Херсонська облдержадміністрація підписала меморандум про створення на Херсонщині філії Міжнародного дитячого центру “Артек” – під назвою “Артек Річковий”. І вже в липні нинішнього року філія «Артек Річковий” зустрічатиме дітей на відпочинок.
Філію “Артеку” відкриють у Новоолександрівці, на базі дитячого оздоровчого табору ім. Івана Бережного колишньої Нововоронцовської райради, а в майбутньому — і на базі колишнього обласного дитячого гастроентерологічного санаторію. Цього року передбачено, що табір працюватиме у дві 14-денні зміни: з 14 по 27 липня та з 30 липня по 12 серпня. Вартість путівки — 9 600 грн.
Міжнародний дитячий центр “Артек” після тимчасової окупації півострова Росією 2014 року відновив свою роботу в Пущі Водиці під Києвом. Щорічно в “Артеку” оздоровлюється понад 13 тисяч дітей. Відтепер його філія працюватиме і на Херсонщині.

У селі Рибальчому вирощуватимуть королівських креветок

У Департаменті сільського господарства і зрошення Херсонської облдержадміністрації повідомили про новий вид діяльності.
Так, фермер Олександр Бритвин у своєму фермерському господарстві «Лиманське» (Чулаківська територіальна громада, село Рибальче) буде займатися королівськими креветками. Він вигадав і розробив стартап із вирощування гігантської прісноводної креветки — делікатесного морепродукту.
Зараз понад 20 000 малюків живуть у великих басейнах в тепличних умовах. Потім їх випустять у ставки, щоб ростити в природному середовищі.

Фермер зі Скадовщини отримав грант в 10 тис. канадських доларів

У фермерському господарстві «Сапераві» в с. Гладківка (новостворений Скадовський район) 90 % врожаю ягід заморожують. Для цього тут збудовано камери з холодильним обладнанням для шокової заморозки ягід та зберігання плодів і овочів, повідомляє Департамент сільського господарства ХОДА.
Нині на полях цього фермерського господарства активно збирають грунтову полуницю. Тут же її відразу і миють — перед заморожуванням.
Керівник «Сапераві» Євген Жданюк отримав за програмою «Малі інноваційні гранти» 10 000 канадських доларів — на них купив обладнання для механізованого миття овочів і ягід.

Перебіг вакцинальної кампанії від COVID-19 в області

Директор Департаменту здоров’я Віктор Короленко на селекторній нараді повідомив, що до області надійшло 16 тисяч доз вакцини AstraZeneca. Її використовуватимуть насамперед для вакцинації людей, які зробили вже перше щеплення та мають отримати другу дозу вакцини.
Також до області надійшло 5 960 доз вакцини CoronaVac. Зокрема, її використовуватимуть для щеплення працівників ку-рортно-оздоровчих закладів, які надають послуги з відпочинку та оздоровлення на морському узбережжі.
Для ефективного проходження вакцинальної кампанії в області кожна райдержадміністрація має в найкоротші терміни визначитися із заступником голови РДА, який координуватиме хід вакцинації від COVID-19 в своєму районі.
Очільник Херсонщини Сергій Козир наголосив, що вакцинація – це єдиний дієвий інструмент, який дозволить зменшити кількість захворювань на COVID-19.
Добірку підготувала Любов РУДЯ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Змінили механізм держпідтримки для аграріїв

Раніше величезні дотації отримували саме агрохолдинги. Сьогодні 4,5 млрд грн ми вкладаємо в підтримку малих …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *