You cannot copy content of this page
На головну / ГРОМАДА / На черговій сесії селищної ради депутати ухвалили необхідні для розвитку громади рішення

На черговій сесії селищної ради депутати ухвалили необхідні для розвитку громади рішення

Того тижня відбулася ІХ сесія селищної ради ІХ скликання під головуванням голови Горностаївської територіальної громади Дмитра Ляхна. У роботі сесії взяли участь 18 депутатів, старости округів. Загалом було розглянуто 60 питань, переважна більшість яких стосувалася землеустрою

За традицією, сесії передувала «розминка». Насамперед Дмитро Ляхно повідомив: надійшло звернення від депутата Сергія Поляка і відповідне звернення готує селищна рада до обласної ради щодо недопущення змін до закону про освіту, згідно з якими передбачалося з 2024 року в 10–12 класах створення старшої профільної школи. І ті вимоги, які висувала реформа освіти, більшість українських шкіл (й Горностаївщини в тому числі) не зможе забезпечити, тож неминуче скорочення мережі закладів, що надають повну загальну середню освіту. Депутати одноголосно підтримали звернення до облради на сесії – це було винесено додатковим питанням. Від редакції додамо, що наступного дня після сесії Горностаївської селищної ради, 15 липня, Верховна Рада України ухвалили відповідний законопроєкт № 4629-1, яким спростила вимоги для формування майбутніх ліцеїв. Також за цим законопроєктом впровадження самої освітньої реформи переноситься з 2024 на 2027 рік.
Далі розглянули заяву Євгенія Гур’янова щодо оренди земельної ділянки в 0,02 га під нерухомим майном (складськими приміщеннями), розташованим в смт Горностаївці на вул. Осінній, 72 «в».

Опісля було заслухано інформацію щодо ситуації, яка склалася в Червоноблагодатненському старостинському окрузі – її надав, вивчивши становище, голова профільної комісії Володимир Пасічник. Однак у депутатів виникли запитання, тож було вирішено довідку допрацювати.
Сесією ради затвердили Меморандум про співпрацю Молодіжного центру та громадського формування «Січ». Зазначимо, що Горностаївська та Каховська громади відібрані для реалізації грантового проєкту міжнародної організації IREX зі створення молодіжного простору – в ньому взяла участь молодіжна рада (Молодіжний центр). Також депутати погодили рішення щодо виділення ГФ «Січ» двох кабінетів у колишній адмінбудівлі селищної ради.
Розгляд сесійних питань розпочався із доповіді заступниці селищного голови Вікторії Крижановської. Вона повідомила про необхідність внесення змін до питань галузі освіти та соціального захисту громадян. Зокрема, відповідно до вимог чинного законодавства, депутати ухвалили зміни щодо чисельності та структури закладів освіти: у Горностаївському яслах-садку № 2 введено ставку асистента вчителя в інклюзивному просторі, у Червоноблагодатненському закладі дошкільної, повної загальної середньої освіти збільшено чисельність трьома асистентами вчителя, у Козаче-Лагерському яслах-садку «Теремок» запроваджено 0,25 ставки медсестри. Також депутати надали згоду на надання допомоги онко-хворим та на поховання.
Безперечно, вода, дороги, медицина та освіта – найбільше турбують громадян. Тому депутати погодили внесення змін до заходів селищної програми безпеки дорожнього руху та «Питна вода 2020–2022» – із цих питань доповідав начальник ЖКГ Андрій Кравченко. Зокрема, передбачено грейдерування вулиць із жовто-щебеневим покриттям у Каїрах, Заводівці та Горностаївці. Окрім того, за зверненням депутата Олександра Слісаренка, через значне пошкодження рясними дощами, збільшено перелік вулиць із жовто-щебеневим покриттям у Горностаївці, на яких буде здійснено заходи з покращення стану проїжджої частини. До їх переліку увійшли вулиці Миру – вартість робіт 10,5 тис. грн, Партизанська (від перехрестя вул. Степової) – 19,29 тис. грн, Козацька (від перехрестя вул. Покровської до перехрестя вул. Партизанської) – 49,9 тис. грн, Свободи (від перехрестя вул. Покровської до перехрестя вул. Партизанської) – 49,86 тис. грн. Роботи з підсипання та грейдерування вулиць громади виконуватиме «Ремонтник» – це і гарантія високоякісного ремонту доріг, і поліпшення матеріального стану підприємства.
Озвучила ключові моменти змін до бюджету Горностаївської селищної ради начальниця фінвідділу Лідія Шарко. Зокрема, на покриття дефіциту бюджету селищної ради спрямовано залишки коштів спецфонду (за станом на 1 січня 2021 р.) – 157 607 грн. Збільшено, з урахуванням перерозподілу, доходи загального фонду на 2 387 990 грн, видатки загального фонду на 1 854 048 грн. Додатковий фінансовий ресурс спрямовано на співфінансування заходів, що реалізуються за рахунок субвенції з держбюджету: на освіту, зокрема «Нова українська школа»; на підвищення доступності широкосмугового доступу до інтернету. А також на заходи з лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет (149 668 грн); забезпечення діяльності водопровідно-каналізаційного господарства (150 000 грн), організацію та проведення громадських робіт (142 200 грн) та інші.
Затверджено зміни та доповнення до селищної програми економічного, соціального та культурного розвитку. Відкориговано план діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів селищної ради на 2021 рік, погоджено встановлення ставок земельного податку та податку на нерухоме майно на 2022 рік.
Продовжується активна робота із впорядкування майна громади з метою ефективного його використання. Вчергове ухвалено низку рішень про закріплення майна за структурними підрозділами та надання в оренду нежитлових приміщень. Зокрема, у зв’язку зі створенням Центру культури та дозвілля, цій структурі для здійснення некомерційної господарської діяльності надано в оперативне управління об’єкти нерухомого майна – Горностаївський будинок культури та сільські клуби старостинських округів громади. Також за згодою депутатів надано в оренду нежитлове приміщення архівному відділу Каховської райдержадміністрації для провадження службової діяльності.
Окрім іншого, задоволено заяву щодо звільнення заступниці селищного голови з питань діяльності виконавчих органів селищної ради В. В. Крижановської.


Також депутати ухвалили низку земельних питань, які були попередньо обговорені на засіданні постійних комісій.
Слід зауважити, що депутати селищної ради ІХ скликання досить активно брали участь у сесійному засіданні – вносили пропозиції, вступали в обговорення та намагалися розібратися у кожному спірному питанні, аби його вирішення було на користь громади.
З усіх винесених на розгляд сесії питань порядку денного депутати селищної ради ухвалили відповідні рішення.
Побувала на сесії О. Савченко

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Змінили механізм держпідтримки для аграріїв

Раніше величезні дотації отримували саме агрохолдинги. Сьогодні 4,5 млрд грн ми вкладаємо в підтримку малих …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *