You cannot copy content of this page
На головну / ГРОМАДА / На сесії селищної ради розглянуто важливі питання

На сесії селищної ради розглянуто важливі питання

11 червня відбулася восьма сесія Горностаївської селищної ради дев’ятого скликання під головуванням селищного голови Дмитра Ляхна. У її роботі взяли участь 24 депутати, які розглянули й ухвалили рішення з 71 питання порядку денного сесії. Відповідно до Регламенту селищної ради, подані до порядку денного питання були детально опрацьовані профільними постійними комісіями та винесені на розгляд пленарного засідання. Депутати працювали продуктивно від 10 і до 16.30 години. Лише з деяких питань виникли певні непорозуміння.

Перед засіданням голова ради Дмитро Ляхно представив депутатам директорів новоутворених комунальних закладів «Горностаївської мистецької школи» – Діброву Наталю Вікторівну й «Центру культури та дозвілля» – Лонську-Галіцьку Любов Валентинівну. Голова ради також повідомив, що з 7 червня тимчасово виконуючого обов’язки директора КНП «Горностаївський центр ПМСД» покладено на Бугременко Анну Олександрівну. (Дмитро Лошкарьов за власним бажанням перейшов на іншу роботу).
Актуальні питання порушили депутати під час «розминки». Вже вкотре говорили про скарги громадян на якість надання медичних послуг у горностаївських медичних закладах. Були зауваження до комбінату комунальних підприємств стосовно перебоїв з водопостачанням.
Перейшовши до порядку денного сесії, заслухали звіт директора КП «Терцентр» Олександра Слісаренка про роботу комунальної установи. «Терцентр» надає соціальні послуги престарілим, людям з інвалідністю, які потребують допомоги. За 2020 рік працівники установи надали 63 539 соціально-побутових послуг. Створена спецбригада, працює стаціонарне відділення, де перебуває 15 чоловік. Приміщення обладнане, працюють з благодійною організацією «Мангуст», яка безкоштовно надає меблі, посуд, постільну білизну. Оновили пожежну сигналізацію, на черзі – косметичний ремонт будівлі.
Розглянули 5 питань, що стосуються освітньої галузі. Зокрема, до селищної програми «Розвиток фізичної культури та спорту» додали захід: придбання вуличних спортивних тренажерів для Козаче-Лагерського старостинського округу (у програмі було для дитсадка). З таким проханням звернулася депутатка Єлана Гук. Депутати підтримали. Кошти виділять при наявності в бюджеті.
Також депутатський корпус підтримав рішення про внесення змін до Програми розвитку системи освіти: уточнили обсяги фінансування, витрачені на придбання телевізорів (Горностаївський ЗО), електроплити та інтерактивна дошка (Козаче-Лагерська та Славненська філії ліцею № 1). Зекономлені кошти освітньої субвенції перемістили: 70 335 гривень на забезпечення повноцінної соціально-психологічної адаптації дітей з особливими освітніми потребами у двох горностаївських закладах освіти; 1 099 000 гривень на заходи щодо забезпечення пожежної безпеки у дошкільних закладах Козаче-Лагерського, Ольгинського та Каїрського старостинських округів.
Сесія внесла зміни до граничної чисельності та структури Ольгинського і Горностаївського закладів освіти та ліцею № 1 – це стосувалося введення додаткових штатних одиниць асистентів учителя, які допомагають працювати з дітьми з особливими освітніми потребами.
Зазнали змін та доповнень ще 6 селищних програм. На співфінансування програми «Власний дім» збільшили суму коштів зі спеціального фонду селищного бюджету (кошти від повернення кредитів позичальниками) на 70 тис. грн. Уточнили суми на заходи програми з безпеки дорожнього руху та розвитку доріг, «Питна вода» та екологічної безпеки.
Програму економічного, соціального та культурного розвитку доповнили заходами, які передбачають видатки: на КНП «Горностаївська центральна лікарня» для перевезення осіб, хворих на психічні розлади; на обстеження акваторії пляжів щодо наявності вибухонебезпечих предметів; послуги експертної грошової оцінки земельних ділянок несільськогосподарського призначення.
Передбачили збільшення фінансування: на оплату праці працівників з благоустрою, на забезпечення заходів планової санітарної очистки населених пунктів; на фінансову підтримку комунальних підприємств для своєчасної сплати податків та спожиту електроенергію; на реконструкцію вуличного освітлення у смт Горностаївці (вулиці Колгоспна, Першотравнева, Шкільна, Свободи, Покровська).
Рішенням сесії виділили матеріальну допомогу на лікування онкохвороби чотирьом мешканцям територіальної громади, та двом родинам – на поховання.
Відповідно ці заходи вплинули на розподіл видатків – було внесено зміни до селищного бюджету.
Депутати заслухали звіт із виконання бюджету територіальної громади за 1 квартал 2021 року. Зазначено, що видаткова частина загального фонду бюджету виконана на 102,9 % (план 23 792 18 гривні, надійшло – 24 476 258 гривень). Прибуткова частина власних та закріплених доходів виконана на 107,8 % (план 10 648 000, надійшло 11 481 617 гривень).
Одне з питань стосувалося оптимізації структури комунальних підприємств територіальної громади. Для зміцнення майнової бази, комплексного підходу до виконання робіт реорганізовано комунальне підприємство «Ремонтник» шляхом приєднання його до Горностаївського комбінату комунальних підприємств. Чому саме приєднання «Ремонтника» до ККП? Як пояснив голова громади, дозволи на спецкористування, водокористування та угоди на використання електроенергії видано на комбінат комунальних підприємств – щоб не довелося їх по-новому отримувати.
Народні обранці ухвалили рішення про представлення до присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» Валентини Володимирівни Наливайко – мешканки села Велика Благовіщенка.
Окремі питання, заявлені в порядку денному, рішенням спільного засідання президії та постійних комісій не були винесені на розгляд сесії. Це, зокрема, стосувалося проєкту рішення «Про затвердження кандидатури старости Червоноблагодатненського старостинського округу» – через суперечності, що виникли з-поміж мешканців округу, щодо запропонованої кандидатури Світлани Бенедисюк та розрізненість позиції депутатів. За пропози-
цією депутата Володимира Пасічника на спільному засіданні президії та постійних комісій на розгляд сесії було винесено питання про створення комісії, з числа депутатів і спеціалістів селищної ради з метою перевірки стану справ по Червоноблагодатненському старостинському окрузі.
На засіданні сесії депутати розглянули великий блок питань стосовно землеустрою та землекористування. Зокрема, надали дозволи на виготовлення документації щодо відведення земельних ділянок для ведення ОСГ та затвердження проєктів землеустрою щодо надання земельних ділянок в оренду для обслуговування будівель тощо.
З усіх питань, розглянутих на сесії, ухвалено відповідні рішення.

Горностаївська ТГ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Пільгове розмитнення авто: допомога волонтерам чи спекулянтам?

Із початком повномасштабною війни Росії проти України депутати спростили ввезення товарів з-за кордону, зокрема скасували …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *