You cannot copy content of this page
На головну / ГРОМАДА / На сесії розглянули зміни до селищних програм та ухвалили бюджет 2022 року

На сесії розглянули зміни до селищних програм та ухвалили бюджет 2022 року

Остання у 2021 році , чотирнадцята сесія Горностаївської селищної ради, відбулася 24 грудня. На сесії були присутні 21 із 26 депутатів. Напередодні збиралися профільні комісії, де обговорювалися питання винесені на сесію. За майже 4 години пленарного засідання депутати розглянули 65 питань порядку денного, з яких 16 питань стосувалися селищних програм, а 31 – впорядкування земельних відносин

Перші 6 питань були організаційно-правового характеру. Зокрема, за результатами об’єднання старостинських округів та громадського обговорення кандидатур старост: депутати ухвалили рішення про звільнення старост Славненського округу В. Б. Михайлюка та Козачелагерського – В. М. Гаца; а також затвердили кандидатуру старости Козачелагерського старостинського округу (в новому форматі) – Василя Гаца. Стосовно Червоноблагодатненського старостинського округу, селищний голова Дмитро Ляхно поінформував депутатів про результати громадського обговорення кандидатури старости. Позаяк кандидатура Світлани Бенидесюк не набрала необхідної кількості голосів (20 % від кількості громадян внесених до списку виборців цього округу), було рекомендовано селищному голові у лютому 2022 року провести громадські обговорення наступної кандидатури на посаду старости вищезазначеного округу.
Другий блок питань стосувалися освіти та спорту. Так було внесено зміни до заходів програми розвитку освіти громади на 2021 – 2023 роки. Зокрема на 2022 рік перебачили: виплату одноразової допомоги 4 дітям сиротам по 1 810 гривень (загалом – 7 240 гривень); здешевлення харчування здобувачів освіти 1 – 4 класів не пільгової категорії на 50 % та дітей батьки яких є учасниками АТО/ООС на 100 % – загалом на це мають виділити з бюджету селищної ради 1 699 975 гривень. Водночас запланували для організації харчування дітей кошти на електроенергію, водопостачання та зарплату кухарям – це 712 920 гривень. Крім цього запланували на заходи з літнього відпочинку школярів спрямувати 350 000 гривень та 515 680 гривень – на інклюзію (підтримку осіб з особливими освітніми потребами)
Також депутати ухвалили рішення про організацію харчування за новими вимогами, яким встановили середню вартість харчування на одного учня та визначили категорії учнів та дошкільнят, для яких буде здешевлено вартість харчування.
Стосовно розвитку фізичної культури та спорту – заплановано 2022 року реалізувати заходи на 442 тисячі гривень. З них – 380 тисяч на облаштування покращення матеріально-технічної бази спорткомплексу «Дружба, комунального закладу ДЮСШ.
З огляду прийнятих рішень на попередній сесії селищної ради, зазнала деяких змін та уточнень програма з протидії захворюванням на туберкульоз. За прогнозними показниками перебачається збільшити фінансування на заходи на понад 100 тисяч, з них на туберкулінодіагностику дітей – на 65,4 тисяч гривень. Уточнили заходи до селищної програми на 2022 рік з боротьби з онкологічними захворюваннями – обсяг запропонованих коштів на їх виконання заплановано 254,5 тисяч гривень. Депутати затвердили фінансовий план на 2022 рік КНП Горностаївський центр ПМСД» та КНП «Горностаївська центральна лікарня, а також внесли зміни до граничної чисельності та структури цих медичних закладів.
На сесії затвердили декілька нових селищних програм із соціального захисту населення. У програмі «Підтримка сім’ї» на 2022 – 2024 роки заплановано різноманітні заходи, конкурси до свят, інформаційно-просвітницькі кампанії збереження сімейних традицій, профілактичну та соціально-психологічну роботу із сім’ями – але без фінансової підтримки із селищного бюджету. Схвалили програму з надання пільг окремим категоріям громадян – на реалізацію заходів 2022 року запланували 53 тисячі гривень, зокрема компенсацію послуг зв’язку та пільгового проїзду залізничним і автомобільним транспортом пільговикам відповідно законодавчих вимог.
Затвердили селищну програму «Поліпшення життєзабезпечення, реабілітації, соціального захисту людей похилого віку та осіб з інвалідністю». У ній передбачили реалізацію заходів загалом на 775 340 гривень, з них 424 224 гривні – на видатки КНП «Горностаївсьий центр ПМСД» на придбання дітям з інвалідністю соціального продукту для хворих на фенілкетонурію (двох дітей села Червоноблагодатне).
Окрім цього, депутати схвалили декілька нових селищних програм: з охорони громадського порядку, забезпечення пожежної охорони, поліпшення екологічного стану, а також затвердили Програму соціально-економічного розвитку громади на 2022 рік . Внесли зміни до програми «Питна вода 2020 – 2022 рік», зокрема запланували заходи загалом на 900 тисяч гривень: придбання та ремонт насосного обладнання – 200 тисяч гривень та фінансова підтримка із селищного бюджету комунальних підприємствна сплату податків та зборів і за спожиту електроенергію – 700 тисяч гривень.
Також на сесії затвердили заходи з безпеки дорожнього руху та ремонту доріг на 2022 рік, що передбачають фінансування із селищного бюджету 2 814 927 гривень. З них, на ремонт частини дорожнього покриття вулиці Миру в селі Велика Благовіщенка – 1 128 102 гривень, та на утримання освітлення населених пунктів громади – 477 593 гривень.
Внесено також деякі зміни і до селищного бюджету 2021 року – уточнено на кінець року обсяги доходів та видатків з урахуванням перерозподілу коштів.
На сесії прийняли головний фінансовий документ на наступний рік – бюд-жет Горностаївської селищної територіальної громади 2022 року.
Прогнозні обсяги загальної дохідної та видаткової частини бюджету заплановано 142 537,1 тисяч гривень.
Коротко декілька важливих показників (у відсотках) видатків бюджету по галузям : на загальноосвітні заклади загалом запланували 74,1 %; охорона здоров’я – 3,7 %; соціальний захист та соціальне забезпечення – 5,8 %; культура і мистецтво – 5,8 %; фізкультура і спорт – 1,1 %; житлово-комунальне господарство – 1,3 %; економічна діяльність – 0,3 %; державне управління – 8,9 %; інша діяльність – 0,3 %.
Затверджуючи бюджет, депутати розуміли, що для забезпечення розвитку громади коштів не вистачатиме. Вони наполягали, що треба думати, як відійти від енергозалежності, адже левова частка бюджету громади йде саме на енергоносії. Ну і, звісно, працювати над наповненням бюджету. Зрештою сьогодні потрібно не просто витрачати кошти, а навчитися їх заробляти та раціонально використовувати.
Як уже було зазначено, депутати розглянули ще 31 питання із впорядкування земельних відносин та прийняли відповідні рішення.
Марина ПАЩИНА

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Пільгове розмитнення авто: допомога волонтерам чи спекулянтам?

Із початком повномасштабною війни Росії проти України депутати спростили ввезення товарів з-за кордону, зокрема скасували …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *