You cannot copy content of this page
На головну / ГРОМАДА / На онлайн нараді: про можливості та перепони розвитку Горностаївської громади

На онлайн нараді: про можливості та перепони розвитку Горностаївської громади

Херсонська ОДА на щотижневих онлайн нарадах практикує розгляд шляхів вирішення актуальних питань розвитку громад регіону з подальшим аналізом департаментів та управлінь. У перші дні листопада інформувала Горностаївська територіальна громада – доповідав голова громади Дмитро Ляхно

Керівник Горностаївської громади, інформуючи спільноту області про справи громади, зосередив увагу на заходах з наповнення бюджету, охарактеризував стан справ в освіті, медицині та соціальному захисті громадян.
Назвав також декілька напрямків, де потрібна увага та допомога держави. Зокрема, на утримання освіти держава 95 % фінансування переклала на бюджети громад – хотілося б, аби розподіл був хоча б 50 на 50 відсотків. Оптимізацію мережі шкіл, коли відстань між селами велика та від центру громади до найвіддаленішого села 50 км – проблематично робити. Дмитро Ляхно зауважив, що місцеві дороги потребують ремонту. Вніс пропозицію розподіляти кошти на ремонт доріг у регіоні відповідно до їх протяжності.
Звернув увагу на те, що не всі подані проєкти потрапляють до заходів на фінансування. Водночас, підготовлені за кошти громад проєкти недешеві, й коли вони не реалізуються, то громада не тільки не ремонтує об’єкти, а й втрачає кошти.
Голова громади висловив стурбованість великими затратами комунальних підприємств на оплату електроенергії, адже вони платять за цінами, як для підприємств. А бажано було б, щоб вартість електроенергії на постачання води мешканцям була за тарифами, як для мешканців.
Департаменти та управління ОДА висловили аналітичні пропозиції та інформацію про діяльність Горностаївської громади по галузях. Так, було зауваження, що в освітній мережі Горностаївської громади 45 класів не відповідають вимогам наповнюваності. Тому отимізація, безперечно, потрібна. Водночас, 5 автобусів – це мало для підвезення учнів. Також нагадали про автобус, який був придбаний для Каїр Любимівською громадою за кошти державної інфраструктурної субвенції. Любимівська селищна рада не передала Горностаївській громаді екскаватор і шкільний автобус, після того як Каїрський старостинський округ приєднали до Горностаївки. Про це було й доручення колишнього голови Херсонської облдержадміністрації Сергія Козиря.
– Залишилось невирішеним питання передання Любимівською громадою автобусу Горностаївці. Для цієї громади це є проблемою. Адже тут підвозиться 239 учнів, а в наявності у них є лише 5 шкільних автобусів. Цього недостатньо, – зазначила начальниця управління освіти і науки ХОДА Тетяна Юшко під час селекторної наради.
На нараді акцентували увагу на використанні освітньої субвенції: у Горностаївській громаді використано 85 відсотків освітньої субвенції (на Херсонщині – лише 36 %), тож до кінця року потрібно всі кошти освоїти.
Стосовно бюджету, було відзначено, що громада – одна з тих, які досягли його виконання і має зростання на 19 %. Втім, це зростання нижче середньообласного показника і на зарплату та енергоносії спрямовується 86 % доходів, тож на розвиток мало що залишається. Потрібна оптимізація апарату – за розрахунками тут 26 зайвих штатних одиниць.
З питань медицини: констатували, що є проблема з кадрами – не вистачає лікарів; звернули увагу на низький рівень вакцинації – всього 25 %; згадали, що Костянтинівська громада не перераховує кошти на утримання лікарні – тож треба співпрацювати, щоб забезпечити лікарню теплоносіями.
Любов РУДЯ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Перша в Україні ділянка люфи на Херсонщині відразу стала «рекордсменкою»

До Національного реєстру рекордів внесли першу в Україні спеціалізовану ділянку з вирощування люфи — «рослинної …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *