You cannot copy content of this page
На головну / НОВИНИ / Мусульмани України відзначили найбільше свято в Ісламі

Мусульмани України відзначили найбільше свято в Ісламі

Вперше за час коронавірусної пандемії мусульмани змогли масштабно відзначити ісламське свято. 20 липня мусульмани всього світу святкують Курбан-Байрам – найбільше свято в Ісламі, яке відзначається на 10-й день місяця Зуль-хіджа (назва місяця за місячним календарем). У цей час зазвичай величезна кількість паломників виконують ритуали Хаджу в священній Меккі.
У всьому світі цього дня віряни йдуть на святковий Намаз у мечеті, відвідують родичів і близьких, роздають жертовне м’ясо нужденним.
Однією з особливостей Курбан-Байраму є те, що в цей день і в наступні три дні “Ат-Ташрік” мусульмани приносять у жертву Господу тварин, наприклад барана або бика, а потім роздають жертовне м’ясо рідним, близьким, а також нужденним, навіть якщо це сторонні для них люди. Таким чином, це велике свято символізує милосердя і єднання, турботу про ближніх і співчуття до нужденних.
Сам обряд жертвопринесення, який виконують мусульмани в цей святковий день, пов’язаний з історією Пророка Авраама, який проявив величезне терпіння і покірність Всевишньому, був готовий віддати найдорожче – свого сина.
Пророку Аврааму (на арабському Ібраhіму), мир Йому, приснився сон, в якому він приносить в жертву Богу свого сина Ізмаїла (Ісма’іля). Сни Пророка – це істина (Пророцтво), які потрібно обов’язково виконувати. Це було велике випробування для Пророка. Син, дізнавшись про заборону, не став неслухняним батькові, адже обидва вони були богобоязливі і покірними Творцеві. Коли Пророк Авраам намагався виконати веління Всевишнього, то ніж не різав. І тут він почув голос Ангела: «… Ти хотів виконати те, що ти бачив уві сні, але натомість твоєї дитини – баран». І тоді Вони з сином принесли в жертву цього барана. Це випробування показало міцну Віру і богобоязливість Пророка Авраама, мир Йому.
Необхідно, щоб кожен з нас був богобоязливим в будь-якій ситуації життя – і в горі, і в радості, щоб в наших серцях завжди була надія на Бога Всевишнього.
Курбан-байрам – символ об’єднання віруючих незалежно від їх національності та соціального становища. Саме це свято більше за інших визначає суть релігії Іслам, оскільки значення слова «Іслам» – це покірність Одному-Єдиному Богу з визнанням Його законів.
Щиро вітаю мусульман із Великим Святом – КУРБАН-БАЙРАМ!
Мікаіл МЄХРАЛІЄВ,
імам мусульман Горностаївського округу

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Дотримуємось правила: роби добро, де ти живеш

Минає рік звідтоді, коли відбулися останні вибори до місцевих рад. Чинним законодавством відповідно до статті …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *