You cannot copy content of this page
На головну / КУЛЬТУРА / Мусульмани всього світу відзначають Свято Розговіння

Мусульмани всього світу відзначають Свято Розговіння

Мусульмани всього світу відзначають Свято Розговіння (інші назви свята – Рамадан-Байрам, Ураза-Байрам, ‘Ід Аль-Фітр) – свято закінчення Посту, що тривав увесь Священний місяць Рамадан.

Рамадан – місяць обов’язкового Посту для мусульман. У дні місяця Рамадана віряни відмовлялися від їжі і пиття від світанку до заходу сонця, а також накладали на себе інші обмеження. Свято Розговіння – друге за значимістю свято Ісламу (після Курбан-Байрама). Воно відзначається після закінчення місяця Рамадана 1-го числа місяця Шавваль – наступного після Рамадана місяця місячного календаря.
За Шарі’атом (Закон Бога) Рамадан-Байрам триває 1 день, але за традиціями деяких мусульманських народів свято відзначають 3 дні.
Цього дня мусульмани всього світу, зробивши обмивання, надягають святковий одяг і поспішають у Мечеть на колективну молитву. Після цього віряни обмінюються привітаннями, йдуть в гості або запрошують до себе на святкову трапезу.
До Святкового Намазу (молитва) мусульмани дають Закят Аль-Фітр – милостиня за кожного повнолітнього мусульманина. Її дають бідним і нужденним, а також іншим людям, кому належить за Шарі’атом.
Також цього дня прийнято відвідувати батьків, старших і хворих.
Віряни, слідуючи ісламським звичаям, в день свята відвідують померлих і читають в їх користь Священний Кур’ан (останнє Небесне Писання).
Українські мусульмани бажають багатонаціональному народу України миру і процвітання, щоб на просторах нашої великої країни панував спокій, і ми змогли спільно вести Україну до багатства і стабільності.

Мікаіл МЄХРАЛІЄВ, імам Горностаївського району

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Пролежала в землі 78 років

Цієї середи під час обходу Вербової балки майстер лісу Горностаївського лісництва В. Цвік помітив незвичний …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *