You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / Мисливці Горностаївщини дбають про розмноження дикої птиці

Мисливці Горностаївщини дбають про розмноження дикої птиці

Мисливці Горностаївської первинної організації Українського товариства мисливців та рибалок (УТМР) працюють над тим, аби збільшити популяцію царської птиці – саме так у народі називають фазана звичайного. Минулого тижня у дику природу Каїрської балки вони випустили 20 дорослих особин фазана. Це вдалося зробити за підтримки спонсора – керівника ПП «Еммануїл Фарм» Василя Зика.

Таких добрих справ чимало в роботі мисливців Горностаївщини – випуск і розселення фазанів та качок, озеленення угідь тощо.
Про акцію, націлену на відродження у природному середовищі поголів’я птахів, розповів голова осередку УТМР Анатолій Іванович Дробот.
– Придбав 20 особин маточного поголів’я фазанів Василь Іванович Зик – керівник ПП «Еммануїл Фарм». На осінь вони вже дадуть потомство. Таким чином, ми поповнимо популяцію цієї гарної птиці. Але на цьому ми не зупиняємося: у серпні плануємо випустити ще 150 особин фазанів. З них 50 пообіцяв придбати знову ж таки Василь Іванович – за що ми йому щиро вдячні. А 100 голів птиці члени нашого товариства вирішили придбати за власні ресурси – зберемо зерно і обміняємо на фазанів, – повідомив Анатолій Дробот.
У Горностаївській первинній організації товариства мисливців та рибалок запевняють, що не лише полювання, але й опіка місцевою фауною є пріоритетним напрямком діяльності товариства. Адже мисливець має не лише цілитися з рушниці – він має любити природу і робити для довкілля корисні та добрі справи.


Що й роблять на Горностаївщині. Займаються розведенням не лише фазанів, а й іншої птиці. Так, цієї весни також випустили в природу молодняк дикої качки, вирощеної в Корсунському розпліднику, яких придбали самі мисливці. Там же й фазанів на зерно міняють.
За результатами таких заходів мисливська фауна збільшується, і нинішнього року у мисливських угіддях стане ще більше фазанів та диких качок завдяки старанням мисливців Горностаївського колективу та небайдужих до природи меценатів.
Випустивши фазанів на волю, мисливці не полишають птахів напризволяще: вони оберігають їх від браконьєрів, підгодовують у холодну зиму. Птахи чудово виживають та дають потомство.
У товаристві мисливців та рибалок впевнені, що завдяки хорошому клімату, багатим лісовим ресурсам на Горностаївщині є всі необхідні умови для вирощування й розведення фазанів. Головне для фазана, аби були вода та дерева, щоб вночі ховатись від хижаків.
Поки полювати на фазанів не можна. Тепер найголовніше – не зашкодити їм, і всіляко підтримувати нових мешканців дикої природи та дати можливість розмножуватися.
Любов РУДЯ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Бюджет Горностаївської громади поповнився майже на 20 мільйонів гривень

Упродовж січня – травня 2021 року місцевий бюджет Горностаївської об’єднаної територіальної громади отримав 19,5 млн гривень податків …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *