You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / МАНДРІВНА ВИСТАВКА ЗБЕРІГАЄ ІСТОРИЧНЕ І ДУХОВНЕ МИНУЛЕ КОЗАЦТВА

МАНДРІВНА ВИСТАВКА ЗБЕРІГАЄ ІСТОРИЧНЕ І ДУХОВНЕ МИНУЛЕ КОЗАЦТВА

У місті Каховці діє виставка в рамках всеукраїнського мистецького проєкту «Мамай мандрує», де на полотнах представлено народний образ козака. Наприкінці грудня планується експозиція цієї виставки й у Горностаївці

Оскільки ця пересувна виставка звеличує історичну, духовну та культурну спадщину козацької доби, в її урочистому відкритті в Каховці взяли участь, з-поміж інших, отаман Горностаївського куреня Війська Запорозького Низового Олександр Слісаренко та краєзнавиця Олена Ташкінова, а також митці-козаки, які прославляють Горностаївщину на художніх полотнах – Володимир Гончаренко та Валерій Івченко.


Цікавим та насиченим було відкриття проєкту, яке приурочили Дню гідності й свободи. Організатори заходу зробили все можливе, щоб подія була пам’ятною та патріотичною. Експонати-картини професіоналів та аматорів із зображенням козака Мамая, представлені у багатьох жанрах і техніках, захоплюють своєю різноманітністю. Особливо цікаво зобразили козака діти – саме їхні роботи складають більшу частину виставки. А вік митців, які представили свій доробок, – від п’яти до дев’яносто п’яти років. І кожен переніс на полотно своє бачення образу Мамая – духовного символу волелюбності українців, узагальненого образу героїчного козака, козака-характерника, якого й куля не брала, та якому були притаманні надзвичайні якості «обраного» воїна, мудреця, посвяченого в таємне знання. Тож до нового розуміння образу Мамая сучасні митці підійшли як до символу закодованого світогляду українців, де земне тісно переплітається із космічним. Але на всіх картинах основа композиції – постать козака.


Колоритної атмосфери додали виставці тематичні композиції: бандура, булава, дідух, лялька-мотанка тощо. Про проєкт «Мамай мандрує», заснований 2015 року, присутні мали змогу почути особисто від його ініціатора й куратора – одеського художника, завідувача кафедри Одеського художнього фахового коледжу В. Гоманюка.

– «Козак Мамай» – самобутній живописний літопис української нації. Там, де побувала мандрівна виставка, до нашого товариства приєднується новий автор, який представляє місцеву громаду зі своїм творчим доробком, зі своїм баченням та уявленням про минуле України, про її культурну спадщину, – сказав Віктор Гоманюк.


Секретами творчості поділилися учасники проєкту. Окрім того, охочі мали можливість не лише переглянути представлені роботи, а й створити спільну картину із зображенням козака Мамая під час мистецької толоки. А також «витягнути» сакральне передбачення: із заплющеними очима обрати імбирного пряника із зображенням козацьких символів-значень, виготовленого за власним рецептом нащадка українських чумаків із Миколаєва.
Зазначимо, що ознайомитися із мандрівною виставкою вже мали змогу в багатьох містах та селищах України, а наприкінці грудня планується її експозиція й у Горностаївці.

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Чого чекати українцям у 2022-му

Новий рік завжди несе з собою зміни, які стосуються кожного з нас. Першого числа в …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *