You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / Люди позбуваються корів – бо за молоко платять копійки

Люди позбуваються корів – бо за молоко платять копійки

Тенденція зменшення поголів’я великої рогатої худоби залишається вже не рік і не два. Вже давно не тримають худобу сільгоспвиробники. Останнім часом процес «активізувався» і в приватних господарствах: корів стає все менше і менше. Про це на сторінці «ГОЛОС ГРОМАДИ – Костянтинівська ОТГ» написала Любов СУРМАЙ.

«Коли дивишся на ці порожні поля, на очі навертаються сльози. Така гарна зелена травичка. І хоча після зими у людей скінчилося вже сіно – на пасовищах немає корів…
У людей їх просто немає – зовсім немає. Бо люди не мають коштів, щоб тримати ту корівку. Адже тих, що отримують за молоко, яке приймають у громадян за смішні копійки, не вистачить навіть, щоб купити тварині корма. Тому люди масово збуваються корів.
Скоро наші діти, живучи в селі, не будуть знати, що таке корова, і будуть бачити корів лише на картинці. Так як не бачимо вже коней. Адже не секрет, що дуже рідко можна побачити на дорогах нашої Костянтинівської територіальної громади конячку з бричкою.
І це сумно… Сумно і страшно!!!
Для розвитку країни, держава повинна розвивати село, скотарство і птахівництво, а наша держава вже давно закинула село «в довгий ящик». Село задавили з усіх сторін, знищують остаточно!


Настали часи, як у 90-ті: коли багатий ще більше багатіє, а бідний – ще більше бідніє.
Навіть орендарі земель намагаються видавити з простого селянина останні копійчини, продаючи зерно своїм односельцям за несправедливою завищеною ціною.
Як гуртом закупівельникам – то продають зерно по 3 500 гривень за тонну. А як односельцям продати ту нещасну тонну пшениці, щоб викормити десятьох курей чи порося для своєї родини – то деруть утридорога по 6–8 тисяч гривень за тонну! Де справедливість, де людяність?!…
І що буде далі?!»

РЕЗОНАНС

Цей пост викликав чимало відгуків. Кожен висловлював свою думку стосовно озвучених фактів. Хтось був «за», а хтось не погоджувався з позицією автора стосовно ціни на зерно та звинувачень на адресу держави. І хоча, звісно, чи не кожного сьогодні турбують здорожчання зерна та неконтрольовані ціни на продукти, а також низька закупівельна вартість молока – слушні думки в коментарях є.

Надія Валеріївна: «Ви не справедливі до орендарів. Думаєте так легко купити посівний матеріал за 8 тисяч за тонну, а потім пів року то рятувати ті посіви від мишей та від усякої напасті; орендувати комбайн за немалі кошти, щоб скосити той урожай; найняти машину, щоб перевезти його з поля в склад (це добре, якщо у тебе є свій склад, а як орендувати?); віддати з того врожаю податок на землю – і, на Вашу думку, треба односельцям роздати те зерно за безцінь? Вибачте, але я на такі умови не згодна».

Ірина Яворська: «Я, звісно, вибачаюся, втім у кожній вашій статті зустрічається такий допис як “держава повинна”,”держава нічого не робить”. А що зробили саме Ви для того, щоб підняти, наприклад, ту ж економіку в країні, аби в подальшому в державі були кошти на розвиток села?!
Хто вам забороняє орендувати поле для того, щоб прогодувати свою худобу? Орендуйте поле, та будьте справедливими й людяними і віддавайте зерно за 3 500 гривень! Хто Вам забороняє тримати ту ж саму корову, щоб Ваші діти бачили корів не лише на картинці?
Я вважаю, що для того, щоб виражати свою невдоволеність, потрібно починати з себе, а потім уже вимагати щось від інших. Ну хоча б платити державі податки!»

Любов Сурмай: «У дописі йдеться про громаду. Мені болить, що в нашій громаді вмирає скотарство та птахівництво. Мені болить, що в мешканців приймають молоко за копійки. Мені болить, що люди масово збувають корів. Мені болить, що прості селяни не мають змоги купити зерно, щоб вигодувати ту худобу чи птахів. Мені болить, що пенсіонери повинні все літо збирати копійку до копійки, щоб купити тонну зерна.
А Вам не болить? Так, у кожній країні держава повинна дбати про свій народ! Я цього не бачу, а Ви?
І так, я висловлюю свою невдоволеність піклуванням держави про село, бачачи на власні очі, як знищується село».

 

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Пролежала в землі 78 років

Цієї середи під час обходу Вербової балки майстер лісу Горностаївського лісництва В. Цвік помітив незвичний …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *