You cannot copy content of this page
На головну / НОВИНИ / ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ПРАЦІ ТА ДЕКЛАРУВАННЯ

ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ПРАЦІ ТА ДЕКЛАРУВАННЯ

Горностаївські податківці проводять операцію «Урожай»

Робоча група з питань легалізації оплати праці та зайнятості громадян Горностаївської селищної ради провела заходи в рамках операції «Урожай» за участю начальника Горностаївської ДПІ Головного управління ДПС області Олександра Ковальова.
На території Горностаївської громади обстежили низку земельних ділянок громадян, які займаються вирощуванням і продажем баштанних культур. Під час рейду спеціалісти робочої групи встановили факт вирощування та реалізації сокових ягід без правовстановлюючих документів і використання найманої праці без належного оформлення.
Під час конструктивної бесіди громадянам роз’яснили необхідність державної реєстрації як суб’єкта підприємництва та офіційного оформлення договорів оренди. Представники відомств звертали увагу на неприпустимості порушень законодавства у сферах трудових відносин і оподаткування. Порушникам надали роз’яснення щодо належного оформлення працівників, вимог законодавства з оплати праці та сплати податків.
За результатами виїзду інспектори склали стосовно порушника адміністративний протокол відповідно до ч. 1 ст. 164 КУпАП, а один бізнесмен офіційно оформив трудові відносини з найманим працівником.

Після рейду четверо громадян отримали офіційне місце роботи

Фахівці Горностаївської ДПІ Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі продовжують роботу у складі робочої групи з питань легалізації оплати праці та зайнятості громадян, погашення заборгованості із заробітної плати.
Ось і цього разу такий рейд відбувся з представниками відповідної робочої групи Костянтинівської сільської ради Каховського району. Захід проводили на території ринку в с. Костянтинівці.
Загалом посадовці обстежили 16 суб’єктів господарювання, що займаються торгівлею. Під час проведення роз’яснювальної роботи спеціалісти робочої групи встановили факт торгівлі без правовстановлюючих документів та склали стосовно порушника адміністративний протокол відповідно до ч. 1 ст. 164 КУпАП.
Також інспектори виявили факт використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин. Тож роботодавцям розповіли про відповідальність за порушення трудового й іншого законодавства. Окремо увагу бізнесменів зосередили на особливостях проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування, перевагах подання звітності засобами електронного зв’язку та використання електронних сервісів ДПС.
За результатами проведеного рейду 4 громадянина вже отримали офіційні робочі місця.

У Горностаївці спілкувалися про добровільне декларування активів під час «гарячої лінії»

Днями начальник Горностаївської ДПІ Головного управління ДПС у Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі Олександр Ковальов провів сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Одноразове декларування: запитання – відповіді».
Пропонуємо до вашої уваги відповіді на найбільш запитувані питання.
Що таке одноразове (спеціальне) добровільне декларування?
Відповідь. Одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки та збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року.
Чи затверджена форма одноразової добровільної декларації?
Відповідь. Так, форма одноразової (спеціальної) добровільної декларації затверджена наказом Міністерства фінансів України від 2.08.2021 № 439.
Коли необхідно сплатити збір з одноразового декларування?
Відповідь. Відповідно до п. 12 підрозд. 94 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – збір) здійснюється декларантом протягом 30 календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації (далі – декларація).
У разі вибору декларантом у межах одноразового (спеціального) добровільного декларування ставки збору, що передбачає сплату такого платежу трьома рівними частинами, сплата Збору здійснюється декларантом: першого платежу – протягом 30 календарних днів з дати подання декларації; другого платежу – до 1 листопада 2023 року; третього платежу – до 1 листопада 2024 року.
Які активи підлягають одноразовому (спеціальному) декларуванню?
Пунктом 4 підрозд. 94 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ), зокрема, встановлено, що об’єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – об’єкти декларування) можуть бути визначені
п. п. 14.1.280 і 14.1.281 п. 14.1 ст. 14 ПКУ активи, що належать декларанту на праві власності та знаходяться на території України та/або за її межами, за станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації, у тому числі, але не виключно:
а) валютні цінності (банківські метали, крім тих, що не розміщені на рахунках), національна валюта (гривня) та іноземна валюта, крім коштів у готівковій формі, та права грошової вимоги (у тому числі депозит (вклад), кошти, позичені третім особам за договором позики), оформлені у письмовій формі з юридичною особою або нотаріально посвідчені у разі виникнення права вимоги декларанта до іншої фізичної особи;
б) нерухоме майно (земельні ділянки, об’єкти житлової і нежитлової нерухомості);
в) рухоме майно, у тому числі: транспортні засоби та інші самохідні машини і механізми; інше цінне рухоме майно (предмети мистецтва та антикваріату, дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння, ювелірні вироби тощо);
г) частки (паї) у майні юридичних осіб або в утвореннях без статусу юридичної особи, інші корпоративні права, майнові права на об’єкти інтелектуальної власності;
ґ) цінні папери та/або фінансові інструменти, визначені законом;
д) права на отримання дивідендів, процентів чи іншої аналогічної майнової вигоди, не пов’язані із правом власності на цінні папери, частки (паї) у майні юридичних осіб та/або в утвореннях без статусу юридичної особи;
е) інші активи фізичної особи, у тому числі майно, банківські метали, що не розміщені на рахунках, пам’ятні банкноти та монети, майнові права, що належать декларанту або з яких декларант отримує чи має право отримувати доходи на підставі договору про управління майном чи іншого аналогічного правочину та не сплачує власнику такого майна частину належного власнику доходу.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Змінили механізм держпідтримки для аграріїв

Раніше величезні дотації отримували саме агрохолдинги. Сьогодні 4,5 млрд грн ми вкладаємо в підтримку малих …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *