You cannot copy content of this page
На головну / НОВИНИ / КОЗАЦТВО – ЗВИТЯЖНА ІСТОРІЯ ТА НЕСПОКІЙНЕ СЬОГОДЕННЯ

КОЗАЦТВО – ЗВИТЯЖНА ІСТОРІЯ ТА НЕСПОКІЙНЕ СЬОГОДЕННЯ

Минулої суботи козаки Горностаївського куреня Війська Запорозького Низового святкували важливу  подію – річницю заснування козацького осередку

Нинішнього року урочистості  ознаменувалися ще однією не менш визначальною історичною подією: вони співпали з Днем Державного Герба України, центральна геральдична фігура якого – Тризуб – для козаків завжди відігравала важливу роль.
Тож так склалося, що того дня державний символ Тризуб об’єднав козаків та берегинь Горностаївського куреня ВЗН, козаків Козачанського куреня ВЗН та українських патріотів, які восьмий рік стоять на захисті суверенітету і територіальної цілісності України.


Традиційно, заходи розпочалися біля канцелярії Горностаївського куреня шикуванням та святковою ходою центральною площею селища. Поклавши квіти до пам’ятних знаків, козацький стрій рушив до Горностаївської Свято-Покровської церкви – тут відбувся молебень за всіма козаками, які відійшли у вічність, та першим отаманом куреня Олексієм Барановим, роковини смерті якого припадають на 21 лютого. А на могилу зачинателя козацького осередку лягли квіти пам’яті. Тож урочистості до річниці заснування водночас святкові та радісні, але разом з тим скорботні та сумні.


Найурочистішим моментом заходу стала церемонія нагородження. Лунали слова вітань козацькій родині від отамана Горностаївського куреня ВЗН Олександра Слісаренка та гостя – отамана Херсонської паланки ВЗН Сергія Якуби. Не обійшлося й без подарунків від козачанських козаків, з-поміж яких був і Валерій Івченко – його горностаївці знають як художника, що пензлем і фарбами оспівує красу нашого краю. Тож і подарунки були відповідні: картина з горностаївськими пейзажами та козацька булава, оздоблена сусальним золотом.


Окрім того, козацька спільнота звітувала про діяльність. Як зазначалося, пам’ять про славних пращурів-козаків Горностаївський курінь підкріплює добрими та корисними справами, з-поміж яких основний напрямок – допомога військовослужбовцям. Так волонтери-козаки висловлюють вдячність тим, хто ризикуючи власним життям захищає нашу країну, береже добробут в українських оселях та бореться за мир на рідній землі.


Важливо і те, що не залишаються поза увагою і мужні захисники, які повернулися з неоголошеної війни, з-поміж яких багато козаків Горностаївського куреня. Тут вони отримували підтримку і, звичайно ж, спілкування. Сприяють і патріотичному вихованню підростаючого покоління, якому продовжувати і творити нашу славну історію. Зокрема, залучають до справ джур – вихованців Горностаївського закладу освіти.
Наприкінці свята, як і годиться, всі смакували козацьким кулішем. 
Власна інформація

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Пільгове розмитнення авто: допомога волонтерам чи спекулянтам?

Із початком повномасштабною війни Росії проти України депутати спростили ввезення товарів з-за кордону, зокрема скасували …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *