You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / Зустрілися воїни-інтернаціоналісти

Зустрілися воїни-інтернаціоналісти

15 лютого минуло 33 роки з дня закінчення війни в Афганістані, але вона назавжди залишиться болем у серцях нашого народу. За давньою доброю традицією щорічно в день річниці виведення військ колишнього СРСР з Афганістану в Горностаївці збираються воїни-інтернаціоналісти на зустріч. Саме тут побратими спілкуються та згадують свою службу. Для них – це як ковток свіжого повітря на цілий рік до наступної зустрічі

Афганська війна – це не тільки трагедія. Це ще доблесть і мужність людей, які побували в епіцентрі кривавого конфлікту, а також – застереження на майбутнє… Сьогодні в умовах неоголошеної війни з сусідньою країною українські воїни демонструють патріотизм, мужність та відвагу захищаючи територіальну цілісність, вони гідні нащадки своїх дідів та прадідів. Про це говорив голова Горностаївської селищної ради Дмитро Ляхно, вітаючи учасників зустрічі. Зазначив, що питання необхідності участі радянських військ у воєнних конфліктах, зокрема у війні в Афганістані, і донині залишається відкритим. Але попри все офіцери і солдати за будь-яких обставин виконують військову присягу. І приклад афганців – важливий для сьогоднішнього покоління захисників, взірець для наступних поколінь. Теплі слова вітань “афганці” отримали цього дня і від осередку Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) – побратима Анатолія Пономарьова, військового комісара Сергія Лимаренка, а також отамана козацького куреня ВЗН Олександра Слісаренка. Вони висловили воїнам-інтернаціоналістам глибоку вдячність за те, що чесно і мужньо виконали свій військовий і громадянський обов’язок, побажали їм здоров’я, миру і добробуту.


Ведучий урочистостей нагадав факти тієї довготривалої війни. За понад дев’ять років в Афганській війні взяли участь від 620 тисяч до 1 мільйона радянських силовиків – військовослужбовців, кадебістів, прикордонників. Із них понад 160 тисяч були українцями. 2 378 із них загинули. Однак, у книзі “Чорні тюльпани. Афганський мартиролог України” містяться дані про 3 087 загиблих українців.
Офіційно кажуть про 14 427 загиблих військово-службовців за час «афганської війни СРСР», незалежні ж дослідники називають у десятки разів більші цифри поранених і убитих.
Понад 8 тисяч українців дістали поранення, більше половини з них (4 687) залишилися на все життя інвалідами. Із загальної кількості 86 Героїв Радянського Союзу за Афганську війну, не менше 15 є українцями та вихідцями з України.
В тему був і репертуар аматорів сцени – вони дарували воїнам-інтернаціоналістам пісні про кохання й Україну. Поет Михайло Процик читав авторські вірші про Афганістан. Пісенний подарунок – пісні з “афганського” циклу під акомпонент гітари – отримали й від музиканта Сергія Лук’янчука.


По завершенні урочистостей учасники заходу поклали квіти до меморіального пам’ятника загиблим афганцям. Схиливши голови у скорботній хвилині мовчання вшанували пам’ять тих, хто загинув на чужій афганській землі та вже відійшов у вічність. А напередодні селищний голова Дмитро Ляхно разом з керівниками організації ветеранів-інтернаціоналістів Ступаком та Анатолієм Пономарьовим побували у селах громади та поклали квіти до могил тих, хто не дожив до сьогоднішнього дня.


Сучасна Україна не має права забувати своїх “ветеранів Афгану” та миротворців. Багато з них не обирали свою долю, а були змушені йти за наказом. Їм довелося воювати в надзвичайно тяжких умовах, де всеодно знаходилося місце для військового подвигу. Чимало тих, хто пройшов Афганську війну, згодом зробили неоціненний внесок у розбудову національних Збройних сил України. Брали участь у миротворчих операціях нашої держави в “гарячих точках” планети, а з 2014 року героїчно захищають Україну від збройної агресії Росії.

Любов РУДЯ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Пільгове розмитнення авто: допомога волонтерам чи спекулянтам?

Із початком повномасштабною війни Росії проти України депутати спростили ввезення товарів з-за кордону, зокрема скасували …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *