You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / За громаду ми відповідальні – бо нам тут жити

За громаду ми відповідальні – бо нам тут жити

Трибуна депутата

Звітувати про свою роботу перед виборцями – це обов’язок депутатів усіх рівнів, передбачений статтею16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад». Депутати Горностаївської селищної ради, за пропозицією редакції, розповідають виборцям – читачам «Сільських новин» – про свою роботу. Вже відповідали на запитання місцеві народні обранці фракцій від політичних партій «Батьківщина», «Слуга народу», «Наш край».
Наразі про свою діяльність розповідають депутати, обрані від політичної партії «Партія Ігоря Колихаєва «Нам тут жити». До фракції входять депутати Дмитро Безрудній, Сергій Безніс, Олександр Слісаренко, Анатолій Ткаліч, очолює фракцію Юрій Васильєв. Більшість з них мають досвід депутатської роботи не одне скликання

– Шановні депутати! Насамперед виборцям цікаво знати, чому Ви пішли в політику і захотіли стати депутатом селищної ради? Навіщо це Вам?
Ю. Васильєв. Перш за все, що мене спонукало до депутатства – це можливість бути корисним людям, долучатися до прийняття рішень, які, на мою думку, мали б позитивно вплинути на розвиток громади, надавати в цьому допомогу. Маю певний досвід: був депутатом обласної ради, чотири скликання районної та два – селищної ради. Увесь час порівнюю сьогоднішню діяльність зі своєю роботою голови райдержадміністрації у 1996 році та роботою своїх колег в різні часи. Принаймні зсередини бачу, що добре, а що негативно впливає на розв’язання проблем.
Мушу визнати, що депутатство – це дуже цінний життєвий досвід. А якісно працювати депутатом важко, але цікаво.
О. Слісаренко. Мій депутатський стаж в громадах різних рівнів місцевого самоврядування вже 15 років. Як депутат, маю мету впливати на покращення життєвого рівня людей, а також вирішення їх нагальних потреб та проблем населених пунктів громади.
– Як Ви спілкуєтесь та взаємодієте зі своїми виборцями, з якими проблемами вони до Вас звертаються?
Ю. Васильєв. Я завжди був і є доступним. Насамперед 130 членів нашого колективу та 250 пайовиків мають мій номер телефону, тож в будь який час можуть зі мною зв’язатися. І не лише вони – звертаються мешканці багатьох сіл з різних питань. Крім цього буваю на різних зустрічах з громадянами, іноді в соцмережах викладаю свої думки. Так як часто буваю на окрузі, спілкуюся з людьми, то можу сказати, що ніхто не вимагає чогось надзвичайного – турбують прості життєві питання, такі як медичне обслуговування, ремонт доріг, автобусне сполучення, робота комунгоспів.


С. Безніс. Справді, люди звертаються завжди з тим, що їм болить. До мене часто звертаються зі своїми проблемами мешканці багатоквартирного будинку, де проживаю, дізнаюся про проблеми інших населених пунктів у магазині – я підприємець і маю можливість зустрічатися з людьми. Їх хвилюють доступність медицини, соціальна допомога, ремонт доріг… Стосовно благоустрою, то намагаюся переконувати прикладами, що не треба чекати, що хтось прийде і зробить, а це можна вирішувати спільними зусиллями. І ми разом з мешканцями нашого будинку організовуємо толоки, вкладаємо власні кошти, аби прибудинкова територія п’ятиповерхового будинку була зразковою.


– Ефективність роботи депутата – це не лише зустрічі, а й підготовлені ним депутатські звернення та запити, які дають змогу вирішувати проблеми та усунути порушення прав та законних інтересів громадян. Від вашої команди були звернення чи запити?
Ю. Васильєв. Без перебільшення, скажу так: наша команда «Нам тут жити» – найактивніша в депутатському корпусі. Через звернення ми ініціювали збір коштів для допомоги ЦРЛ, збільшення плати до 8 % за оренду земель, запропонували об’єднати комбінат комунальних підприємств з підприємством «Ремонтник» – це дало змогу дещо покращити бюджетні можливості громади. Були й інші ініціативи.
Намагаємося по можливості залучати допомогу Благодійного фонду Ігоря Колихаєва «Нам тут жити» та нашого підприємства для розв’язання проблем громади. Не буду їх перелічувати, хто читає газету та соцмережі, той знає, що ми давали кошти на медицину, ремонт доріг, виконуємо роботи з благоустрою селища і встановлюємо огорожі, ремонтуємо лавки, садимо дерева…
О. Слісаренко. Від мене на сесії надходило чимало звернень та запитів, і майже всі вони отримали підтримку інших депутатів. Із найважливіших – це були запити з ремонту дорожнього покриття вулиць та мережі водопостачання, а також вуличного освітлення.
– Кожен з вас працює в одній з депутатських комісій. Що найбільше запам’яталося з того, що розглядалося комісією та які з пропозиції були враховані на сесії?
Ю. Васильєв. Я голова бюджетної комісії, тож мені болить питання відсутності коштів для нормальної діяльності територіальної громади. Коштів не вистачає для виконання соціальних програм, для розвитку галузей. І здебільшого через те, що держава перекладає на плечі громад фінансові зобов’язання без підтримки держави. Якщо говорити про інші тенденції, то не можу промовчати… Зокрема, бентежить небажання колег-депутатів Костянтинівської територіальної громади співпрацювати у фінансуванні утримання центральної лікарні, яка надає послуги також і їхнім громадянам. Дивує й позиція Любимівської селищної ради, яка, як відомо, «обібрала» мешканців села Каїр, забравши у них трактор та автобус придбані за кошти державної субвенції.
О. Слісаренко. Я голова постійної комісії, яка опікується агропромисловим комплексом, земельними відносинами, соціального розвитку села, ЖКХ тощо. Як розумієте, комісія розглядає широкий спектр важливих питань. Вагомий відсоток – впорядкування земельних відносин. Всі питання, які не суперечать земельному законодавству, вирішуються позитивно. Але є й такі, що тягнуть за собою судові розгляди, зокрема, це несплата податків, ухиляння користувачів земельних ділянок від укладання договорів оренди. Одна з проблем – нестача земельних ділянок для ведення особистих селянських господарств, тому депутатами прийнято рішення про надання таких ділянок лише пільговим категоріям населення (АТОвцям, афганцям, учасникам ліквідації аварії АЕС та матерям героїням). Зрозуміло, що через ці причини є невдоволені прийнятими рішеннями.


– Що можете сказати про можливості селищного бюджету, у чому вбачаєте економію коштів? Водночас, виборцям цікаво буде дізнатися, чи вдається залучити позабюджетні кошти до розв’язання проблем громади?
Ю. Васильєв. Можливості селищного бюджету залежать не лише від економії, а, перш за все, від його наповнення. І тут, на мою думку, ми маємо проблеми: небажання людей платити податки, миритися з «чорною» орендою, а також недостатня робота деяких старост округів із землевласниками з питань сплати земельного податку на прибуток.
О. Слісаренко. Бюджет громади мізерний, держава перекладає на її плечі усі питання з ремонту доріг, фінансування соціальних, культурних, дошкільних, позашкільних закладів а також всі витрати на утримання шкіл та об’єктів охорони здоров’я. Щоб якось утриматися на плаву, на мій погляд, треба залучати інвестиції. Селищна рада, може й недостатньо, але працює в даному напрямку. Минулого року було залучено позабюджетні кошти на проведення капітального ремонту вулиці 8 Березня – я теж долучався до просування цього проєкту.
– Повернімося до діалогу з виборцями та виконання своїх представницьких обов’язків. Звісно, попереду ще 3 роки діяльності. І все ж, які напрямки зі своєї передвиборчої програми поки що не вдалося втілити? Що найбільше хвилює?
Ю. Васильєв. Наша команда не давала широкомасштабних обіцянок, але ми ініціюємо та приймаємо участь в усіх запропонованих заходах з покращення життя нашої громади. Як я вже говорив, залучаємо можливості Благодійного фонду Ігоря Колихаєва «Нам тут жити», використовуємо потужності нашого базового підприємства ТОВ «ТД «Горностаївський Райагрохім». Про це знають в старостинських округах, а якщо й не знають – то не біда, головне, що ми допомагаємо долати проблеми. А найбільше сьогодні хвилюють наші медичні заклади – збережемо їх чи ні? Тому чи не на кожній сесії – це питання номер один. Та й між сесіями намагаємося і зустрічі з медиками проводити і вишукувати різні можливості щоб допомогти.
О. Слісаренко. Якщо говорити про мої особисті передвиборчі зобов’язання – то вони частково виконані. На даний час докладаю зусиль для закінчення проєкту з освітлення вулиць.
С. Безніс. Оскільки я підприємець, то мене та моїх колег, які працюють у торговому бізнесі звісно хвилюють питання розвитку підприємництва. Для громади це теж важливо, адже підприємці наповнюють бюджет. Тому намагаюся відстоювати інтереси підприємців.
– Чи важко працювати з колегами по депутатському корпусу? Чи завжди можете знайти спільну мову?
Ю. Васильєв. Я б сказав так: працювати з колегами по депутатському корпусу дуже цікаво. Намагаємося з особливо гострих питань знаходити компроміс, хоча не завжди це вдається. Буває, думки висловлюють діаметрально протилежні. І в цьому причина не лише, що кожен має своє бачення. Вважаю, тут більше впливає відбір депутатів за партійним принципом. На місцевому рівні це неприйнятно – така система позбавляє деякі старостинські округи мати свого депутата. Крім того, буває, при голосуванні переважає партійна належність, а не здоровий глузд. Як на мене, то і скасування обрання старост мешканцями округу на виборах не привело до позитиву – але так диктує закон…
О. Слісаренко. Справді, склад цього скликання за політичними поглядами, я б сказав, дуже різношерстий. Інколи бувають довгі баталії з прийняття деяких рішень, однак, здебільшого ми знаходимо спільну мову.
– Ну і фінальне запитання: якою Ви все-таки бачите Горностаївську територіальну громаду по закінченню Вашої депутатської каденції?
О. Слісаренко. Ну що тут скажеш? Хотілося б бачити нашу громаду з гарними дорогами, освітленими вулицями та щасливими людьми… Але, на жаль, не все від нас залежить.
Ю. Васильєв. Вважаю, розбудовувати нашу громаду ми зможемо лише при умові участі кожного депутата, старости та небайдужих мешканців громади. Насамперед, усі, без виключення, маємо бути відповідальними у залученні коштів до бюджету та раціональному їх використанню. А починати кожному треба з елементарного: наведення порядку біля дворів, адмінбудівель, сплати податків. І головне зрозуміти: ми тут живемо, і надалі – Нам тут жити…
Спілкувалася Любов РУДЯ
Світлини з архуву редакції та депутатів

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Пільгове розмитнення авто: допомога волонтерам чи спекулянтам?

Із початком повномасштабною війни Росії проти України депутати спростили ввезення товарів з-за кордону, зокрема скасували …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *