You cannot copy content of this page
На головну / НОВИНИ / Заклади освіти Горностаївської та Костянтинівської громад отримали 82 ноутбуки

Заклади освіти Горностаївської та Костянтинівської громад отримали 82 ноутбуки

У рамках Національного проєкту «Ноутбук кожному вчителю» Горностаївська громада отримала 39 ноутбуків, Костянтинівська – 43. Компютери закуплені за державні кошти при співфінансуванні 10 % з бюджетів громад

Сьогодні після втілення даного проєкту вчитель не буде стояти у черзі до «вільного комп’ютера» в кабінеті інформатики, а зможе вже зі «своїм ноутбуком» спілкуватися з дітьми, перевіряти їх знання онлайн і, можливо, отримувати задоволення від складання планів роботи, маючи вільний доступ 24/7 до «свого» ноутбука.
Для вчителів Каховського району отримано 427 ноутбуків. У їх числі й 82 – для закладів освіти територіальних громад: Горностаївської 39 (загальна вартість 713,7 тисяч гривень) та Костянтинівської 43 (786,9 тисяч гривень). Усі придбані ноутбуки мають активно та постійно використовуватися педагогічними працівниками в освітньому процесі.
Ми розуміємо, що в умовах карантину та дистанційного навчання без якісного комп’ютерного обладнання – ніяк, – сказала на сесії начальниця відділу освіти, культури, молоді та спорту Горностаївської селищної ради Валентина Кирпота. – Тому зараз держава створює умови, щоб освітній процес був сучасним і зручним. У деяких закладах освіти комп’ютери розміщені в класах інформатики, іншим вчителям, на жаль, потрібно чекати закінчення уроків, щоб скористатися технікою. А нині ноутбук потрібен вчителю і при проведенні уроків, особливо в період пандемії.
Ноутбуки розподілили за потребою закладів освіти та кількістю вчителів. Так, ліцей № 1 (Горностаївка) з філіями – отримав 10 комп’ютерів, ліцей № 2 (Каїри) – 5, Горностаївський ЗДПЗСО – 2, Ольгинський ЗПЗСО – 7,Червоноблагодатненський ЗДПЗСО – 3,Великоблаговіщенський ЗПЗСО – 5, Заводівський ЗДПЗСО – 3, Маринський ЗПЗСО – 4. Костянтинівський ОЗЗСО з філіями отримав 43 ноутбуки – саме стільки не вистачало, щоб кожен учитель мав його на робочому місці.
– Тепер вчителі наших шкіл стовідсотково забезпечені ноутбуками, – зазначив у розмові очільник Костянтинівської громади Олексій Кільдеров. – Ми передали їх до Костянтинівського опорного закладу освіти, а вони розподілять за потребою у свої філії. І це дуже добре, що держава сьогодні реалізує такі проєкти і піклується абсолютно про всіх.
Нагадаємо, завдяки національному проєкту «Ноутбук кожному вчителю» Міністерства цифрової трансформації України та Міністерства освіти і науки України вже доставлено 36 635 ноутбуків у 18 областей України, в тому числі на Херсонщину. Ноутбуки оснащено всім необхідним для дистанційної роботи вчителя – камерою, потужним процесором та можливістю під’єднання до інтернету. Це дасть змогу зробити навчальний процес сучасним та зручним, незалежно від карантинних обмежень у зв’язку з пандемією COVID-19.
Розподіл ноутбуків у заклади здійснювався Міністерством освіти і науки згідно зі статистичними звітами закладів освіти, кількістю наявної в них техніки та кількості працюючих педагогічних працівників. На умовах співфінансування із селищних бюджетів було виділено 10 % вартості ноутбуків.
А якщо ще додати,, що нинішнього року за державні кошти провели швидкісний мобільний інтернет в усі старостинські округи (крім Ольгинського, у планах – тут буде підведено наступного року) – то це, зокрема, означає, що школи зможуть організовувати дистанційне навчання в період карантину, а лікарні – впроваджувати телемедицину та отримати онлайн- консультацію.
У переддень новорічних свят Горностаївський селищний голова Дмитро Ляхно і начальниця відділу освіти, культури, молоді та спорту Валентина Кирпота вручили освітянам ноутбуки. Символічно, що першими отримали три ноутбуки Дід Мороз та Снігуронька із Заводівського закладу освіти (на світлині).
Любов РУДЯ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Чого чекати українцям у 2022-му

Новий рік завжди несе з собою зміни, які стосуються кожного з нас. Першого числа в …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *