You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / Життя зі спортом цікавіше – так вважає Ростислав Чістік

Життя зі спортом цікавіше – так вважає Ростислав Чістік

Горностаївський клуб контактного карате та бойових мистецтв «КІТ» доволі відомий на спортивній арені переможними виступами – тренер та вихованці чемпіони міжнародних та всеукраїнських змагань. З-поміж вихованців клубу «КІТ», які примножують спортивну славу Горностаївщини, Ростислав Чістік

Ростислав гартує характер та спортивну форму в клубі контактних єдиноборств уже шість років. Ще дев’ятирічним школярем «загорівся» бажанням долучитися до кітівців. Це був його вибір: батьки записали до музичної школи та одного разу хлопець випадково побачив через вікно спортзали ДЮСШ тренування кіокушин-каратистів й попросився до секції. Незважаючи на перші синці – карате контактний вид спорту – батьки підтримали захоплення сина спортом і намагалися не видавати хвилювання. Та й нині завжди поруч, вболівають на змаганнях. Єдина неодмінна умова, яку поставили батьки задля занять у секції контактного карате, – гарні оцінки в школі.
Цього першовересня Р. Чістік випускник – здобуває освіту в одинадцятому класі Горностаївського закладу освіти № 2. Тож йому, як ніколи, необхідно мати високі оцінки та міцні знання, щоб гарно складати ЗНО задля подальшого вступу до вишу. Мотивує й спорт. Активні тренування та участь у турнірах аж ніяк не перешкоджають успішному навчанню хлопця. Ростислав довів, що втілення мрій у реальність можливе, якщо докласти зусилля, завзяття та бажання.


Як і всі спортсмени, дотримується суворого режиму дня. Бо ж, як відомо, вдалий виступ у змаганнях неможливий без систематичних наполегливих тренувань, постійного самовдосконалення, досягнення відточеної техніки бою й точності нанесення ударів. Тож тренується, як то кажуть, до сьомого поту. Старання винагороджено: поступово прийшли перші перемоги. А останні два роки майже кожен виступ переможний та навіть більше – в рамках одного змагання виборює й по два перших місця. Давно вже перестав Ростислав рахувати медалі та нагороди – їх багато, понад п’ятдесят. Однак, безсумнівно, найбільш пам’ятна перша медаль і, як зазначає спортсмен, тоді був на сьомому небі від щастя. До чемпіонатів готується наполегливо та старанно. Кожні змагання – неймовірний сплеск емоцій, новий досвід, підняття на найвищі сходинки п’єдесталу.

Ростислав разом з іншими вихованцями клубу контактних єдиноборств «КІТ» доводять, що спорт – це не лише гарна фізична форма, а й всебічний розвиток. Адже тренер Микола Кітченко – людина, яка палає жагою до спорту і заряджає цією любов’ю всіх оточуючих. Має гарний вплив на дітей: на заняттях, окрім техніки бою, вчить хлопців і дівчат долати слабкості, розвиває цілеспрямованість та наполегливість у досягненні бажаних результатів. На тренуваннях діти отримують можливість направляти свою енергію в потрібне русло, розвивають пам’ять, стають уважними, навчаються дисципліни, адаптуються до роботи в команді. Голов-на перевага занять – вони допомагають сформувати не лише сильне, треноване тіло, а й міцний, вольовий характер.
Сила волі й характер не стоять осібно. Бо ж фізична активність завжди пов’язана з різноманітними перешкодами і труднощами. Долаючи їх, дитина піднімає самооцінку і гордість за свої досягнення.


– Син став зібранішим, розсудливішим, а головне – любить своє захоплення й із задоволенням поспішає на тренування. Вдячна, що така секція діє у нашому селищі, – говорить мама Ростислава.
А юний спортсмен додає, що карате хоч і індивідуальний вид спорту, та багато в чому усе залежить від команди. І це дійсно так, адже підтримку близьких по духу людей важко переоцінити. Вони надихають, радіють, мотивують, заспокоюють, додають впевненості.
– Контактні єдиноборства – дуже класний вид спорту, він допомагає знайти себе. Це також розвиток духовної сторони себе. Тренування не тільки у спорті, а й в повсякденному житті теж дають якийсь стрибок у розвитку. Це і комунікація, і взаємодопомога. Ми не лише вчимо виконувати прийоми й удари, ми виховуємо спортивний характер, формуємо волю до перемоги. Щоб досягти успіху, потрібно мати дуже велике бажання займатися, бо робота над технікою часто одноманітна. Під час підготовки до чемпіонатів, а також під час змагань моєю головною підтримкою залишається тренер. Йому напевно найважче, бо завжди допомагає впоратися з переживаннями перед поєдинками, він перший, хто заспокоює після невдач, перший, хто вітає з перемогою. Я думаю, що йому навіть важче, тому всі перемоги – наша спільна робота. Мені важко уявити перемоги не лише без професійних тренувань Миколи Григоровича, а й без настанов товаришів по команді та підтримки батьків, – зазначає Ростислав.


За шість років виступів на різних змаганнях Р. Чістік має й своє правило успіху: «Перед боєм потрібно сконцентруватися і не панікувати. Це найголовніше. Тому що під час паніки можна зробити дуже багато помилок, які можуть призвести до травм і до програшу».
Карате – це певна система, а турніри – невід’ємна частина підготовки та вдосконалення спортсменів. Не дивлячись на юний вік, вихованці клубу «КІТ» демонструють гарну техніку бойового мистецтва. Найчесніший та наочний показник рівня навчання – це перемоги на змаганнях. І тут кітівцям є чим пишатися: вони постійно сходять на п’єдестали першостей України та Європи, поповнюють скарбничку вагомих спортивних досягнень Горностаївщини. Неодноразовий призер різних чемпіонатів і Ростислав: по два перших місця виборов на Кубку світу з козацького двобою та на Відкритому кубку півдня України; має золото у Відкритому кубку України з прикладного рукопашного бою, Чемпіонаті області зі змішаних єдиноборств ММА, Відкритому чемпіонаті області зі змішаних бойових мистецтв та інших. «Найвище будь-якої похвали, коли на змаганнях міжнародного рівня ти виборюєш право, щоб на честь твоєї країни звучав Гімн», – таке зосталось незабутнє враження у Ростислава після Кубку світу.
Оксана САВЧЕНКО

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Дотримуємось правила: роби добро, де ти живеш

Минає рік звідтоді, коли відбулися останні вибори до місцевих рад. Чинним законодавством відповідно до статті …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *