You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / Енергетики відновили пошкодження після стихії – подекуди їм допомагали місцеві електрики та агровиробники

Енергетики відновили пошкодження після стихії – подекуди їм допомагали місцеві електрики та агровиробники

На території Горностаївської та Костянтинівської громад внаслідок негоди по 2 – 4 доби були знеструмленими населені пункти – деякі повністю, а деякі частково, але практично в усіх селах були обриви дротів. Така ситуація спостерігалася і в багатьох громадах Херсонщини. Це призвело не лише до певних життєвих незручностей, а й до соціальної напруги. Дехто звинувачував голів та старост у бездіяльності щодо відновлення енергопостачання. Як ліквідовували пошкодження та хто відповідальний за ремонт електромережі – збирали інформацію «Сільські новини»

Ситуація була неординарною. На території Херсонської області 28 грудня внаслідок несприятливих погодних умов, на лінях електропередач та на іншому електрообладнанні сталося значне намерзання льоду, яке не витримали дроти та електроопори. Через навантаження відбулась низка руйнувань в електромережах області. Падіння дерев на повітряні лінії електропередач, обриви проводів, поламані електроопори та пошкоджене електроустаткування спричинили аварійні відключення енергопостачання.
За повідомленням Херсонобленерго, станом на 14 годину 28 грудня знеструмленими були 64 повністю та 5 частково населених пункти. До оперативних відновлювальних робіт залучені 49 аварійно-ремонтних бригад, 61 одиниця техніки та механізмів, та 149 працівників. Для ліквідації наслідків негоди негайно були залучені аварійні бригади усіх регіональних відділень Департаменту з розподільних мереж.
Найбільше постраждали населені пункти територіальних громад Високопілля, Великої Олександрівки, Нововоронцовки, Берислава, Каховки, Нової Каховки, Чаплинки, Великої Лепетихи, Нижніх Сірогоз, Горностаївки. Як результат, люди залишилися не лише без світла, а й без води та зв’язку. Подекуди така ситуація була до вечора 31 грудня.
На територіях Горностаївської та Костянтинівської громад ситуація була дуже складною: стихія повалила 40 опор лінії електропередач на «десятці», до того ж обриви дротів були практично в усіх населених пунктах, – повідомив Сергій Сушко, керівник Горностаївської дільниці Каховського РЕЗ і ЕМ ПАТ «Херсонобленерго». – Бригади енергетиків працювали щоденно до пізньої ночі, і нам вдалося завершити ремонт, хоча в деяких селах світло включили лише ввечері 31 грудня. Щоправда, ще і 1–3 січня вже нового року додавалися подекуди відключення, тож ремонтні бригади в ці дні виїздили на виклики і працювали.
Станом на 30 грудня на території Херсонської області знеструмленими залишалися 12 повністю та 3 частково населених пункти – таке повідомлення розмістило в соціальній мережі «Херсонобленерго». У своїх повідомленнях енергетики застерігали громадян: ні в якому разі не проводити самостійно будь-які відновлювальні роботи в електрообладнанні.
На Горностаївщині 30 грудня ще залишалися без світла Велика Благовіщенка Старолук’янівка, Козачі Лагері,частина Каїр, Горностаївки, та інших сіл – зокрема, в Горностаївці половина об’єктів на ринку та багатоповерхові будинки по вулиці Українській, а також деякі села Костянтинівської громади.
До 31 грудня бригади енергетиків працювали в авральному режимі – всі бригади РЕС були задіяні на ліквідації поломок, – однак самостійно оперативно відновити енергопостачання в усіх населених пунктах вони були не в змозі.
І хоча дане питання не відноситься до компетенції селищної чи сільської ради, все ж в соціальній мережі подекуди з’являлися нарікання більше на місцеву владу, що не ремонтують лінії електропередач. Завдання ж старости полягало лише в тому, щоб сповістити РЕС про наявність проблеми згідно дзвінків громадян. Як повідомили керівники громад, вони зібрали інформацію щодо відсутності електропостачання і направили до «Херсонобленерго». Старости в селах працювали з громадянами, які могли надати допомогу енергетикам – щоб пришвидшити хід ремонтних робіт долучалися фермери і агровиробники.
Так, приміром, у селі Каїри було дуже багато поривів лінії електропередач. Старостат зібрав інформацію, організував каїрських електриків та підприємців, на благодійні кошти придбали ремонтні матеріали й організували обслуговування ліквідаторів. Потрібно було ще отримати дозвіл та скоординувати роботу з енергетиками – самостійно цього не можна робити, оскільки це зона надзвичайної небезпеки. А потім, на свій страх і ризик, посилали людей на стовпи. І вдячні всім, хто долучився до відновлення енергопостачання.
– Каїрський старостинський округ висловлює щиру вдячність нашим небайдужим співмешканцям, які надали допомогу у відновленні майже у всьому селі своїми силами електропостачання: Коренку Віталію Миколайовичу, Коренку Миколі Івановичу, Замолотнєву Олександру Васильовичу, Коренку Миколі Андрійовичу, Мовляну Василю Олександровичу, Довбишеву Сергію Михайловичу», ФГ “Таїсія ” в надані техніки та Гребенюкову Олександру. Завдяки цим людям з’явилося світло у Каїрах, – повідомив староста округу Олександр Малафай.
А Великоблаговіщенський старостат дякує Валерию Лагоді за допомогу у відновленні електропостачання та водопостачання у селі Велика Благовіщенка.
Загалом, дякуючи енергетикам та небайдужим громадянам, на вечір 31 грудня енергопостачання на території всіх населених пунктів було відновлено. І Новий рік мешканці сіл зустріли не при свічках, а з вогнями гірлянд.
Любов РУДЯ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Пільгове розмитнення авто: допомога волонтерам чи спекулянтам?

Із початком повномасштабною війни Росії проти України депутати спростили ввезення товарів з-за кордону, зокрема скасували …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *