You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / Дотримуємось правила: роби добро, де ти живеш

Дотримуємось правила: роби добро, де ти живеш

Минає рік звідтоді, коли відбулися останні вибори до місцевих рад. Чинним законодавством відповідно до статті 16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», передбачено обов’язок депутатів періодично, але не рідше одного разу на рік, звітувати про свою роботу перед виборцями

Редакція спробувала методом опитування дізнатися, що відомо виборцям Горностаївської та Костянтинівської громад про справи обраних ними депутатів. На жаль, інформації не отримали – в полеміку вступили здебільшого ті, хто або ж взагалі не цікавиться громадською діяльністю, або налаштований до всього негативно. Тож, аби розповісти про роботу депутатів, редакція обрала інший метод – запропонувала представникам кожної фракції відповісти на запитання. Першими відгукнулися депутати, обрані від ПП «ВО «Батьківщина»: Сергій ПОЛЯК, Сергій ГАНЗЮК та Ганна ПОЛЯК – вони відповідають на запитання.

– Шановні депутати! Давайте, насамперед, поговоримо про таке. Чому Ви пішли в політику і захотіли стати депутатом селищної ради? Навіщо це Вам?
С. Ганзюк. Ми – однодумці, тож відповім за всіх. Насамперед зазначу, що я депутат уже четвертий раз поспіль, Сергій Поляк – втретє, а Ганна Поляк – уперше. А в депутати “пішли” тому, що нам не байдужа доля нашого селища та громади. Ми відчуваємо, що можемо змінити ситуацію на краще, та докладаємо максимум зусиль для цього.


Як на мене, депутатство – це постійна розумова робота, це принциповість і компроміси, це поразки, від яких опускаються руки, і невеличкі перемоги, що дають надію. І якщо працювати по-справжньому – це важко. Однак, якщо декілька незнайомих людей на вулиці підійшли і сказали «дякую за те, що ви робите», якщо на будь-яке запитання виборця ви маєте, що відповісти, і вам не соромно дивитися йому в очі – тоді ці роки пройшли не дарма.
– Виборець, особливо той, який сплачує усі податки та збори, хоче мати постійний зв’язок із депутатом, щоб аналізувати ефективність роботи місцевої ради загалом, і депутата зокрема. Як Ви взаємодієте та спілкуєтесь зі своїми виборцями, з якими проблемами вони до Вас звертаються?


С. Поляк. Зі своїми виборцями ми спілкуємося щодня, щорічно проводимо зустрічі (сходки) з громадою нашого округу, на які запрошуємо голову громади, представників комунгоспу, ЖКГ, газети та інших структур. І не просто спілкуємося, а спільно обговорюємо злободенні питання: водопостачання, освітлення, дороги, благоустрій тощо. Також розповідаємо про свою депутатську діяльність та ведемо прямий діалог з виборцями.
Хочу звернути увагу, що депутати ВО “Батьківщина” здійснюють прийом громадян у громадській приймальні на вулиці Українській, 8. Під час спілкування приймаємо звернення, заяви та допомагаємо громадянам – роз’яснюємо, як скласти заяву, до кого звернутися. З моменту виборів 2020 року на прийомі побувало до сорока громадян, десять із них отримали конкретну допомогу з вирішення їхніх проблем. Здебільшого звертаються щодо благоустрою, з питань земельних, освітлення та водопостачання, проблем добросусідських стосунків тощо.
– Індикатором ефективності роботи депутата є кількість підготовлених ним депутатських звернень і запитів, які дають змогу вирішувати проблеми та усунути порушення прав та законних інтересів громадян. Які були від Вас звернення або ж запити на сесіях, та чи отримали вони підтримку інших депутатів?
С. Ганзюк. Повторю: під час спілкування з громадянами ми просимо, аби вони свої побажання та заяви до влади надавали письмово, зокрема і через громадську приймальню ВО “Батьківщина”. З часу обрання, від депутатів нашої фракції до селищної ради було надано більше 10 заяв, звернень та клопотань.
Ми подавали звернення щодо організації дозвілля молоді – зокрема, проведення “дискотек”; порушували питання благоустрою – запропонували спершу почати наводити лад біля комунальних закладів та підприємств; клопотали про організацію та сприяння якомога більшому охопленню магазинів із вивезення твердих побутових відходів.
Остання результативна ініціатива нашої фракції – це звернення з приводу ремонту доріг. У підсумку, наше звернення внесено на розгляд сесії та схвалено, селищний голова з депутатами зустрілися з підприємцями та землекористувачами. Спільно ухвалили рішення – внести благодійні кошти, за які здійснити ямковий ремонт вулиць селища.
– Кожен з Вас працює в одній із депутатських комісій. Наведіть приклад: що найбільше запам’яталося з того, що розглядалося комісією, які з пропозицій були враховані на сесії, а які не враховані?
Г. Поляк. Я працюю в “освітній” комісії. Найбільше запам’яталося, коли обговорювали процес об’єднання будинку культури з бібліотекою та музичної школи з БДТ, також обрання на конкурсній умові директорів нових закладів. Важко це давалося, хоча й розуміли, що необхідно.
Також як депутат внесла питання функціонування шкільних вбиралень. Було визначено заходи, як позбутися недоліків, і згодом реалізовано. Порушувала й проблеми медичної сфери – зокрема, організації прийому лікарями, створення черги та некоректного ставлення до пацієнтів.
С. Ганзюк. Я – голова постійної комісії з питань комунального майна та підприємництва. Брав активну участь під час передання майна від Любимівки до Горностаївської громади, а також під час злиття установ Горностаївської ТГ.
– Що можете сказати про можливості селищного бюджету, у чому вбачаєте економію коштів? Водночас, думаємо, виборцям цікаво буде дізнатися, чи вдалося Вам залучити позабюджетні кошти до розв’язання проблем громади?


С. Поляк. Як член бюджетної комісії зазначу, що за тривалий час мого депутатства не пам’ятаю такого важкого бюджету. На жаль, держава переклала на громаду більшість своїх видатків, насамперед це стосується медицини та освіти.
Дуже не хочеться економити за рахунок скорочення працівників, закриття шкіл, садочків та ФАПів. Але ми розуміємо, що деяку оптимізацію доведеться провести – приміром, злиття деяких закладів Горностаївської територіальної громади та, можливо, старостинських округів. Не виключено, що доведеться “затягнути паски”: урізати премії та виплати за інтенсивність, оптимізувати штатний розпис селищної адміністрації, установ та підприємств. Не думайте, що це все так легко, і не викликає протестів. Але ситуація така, що не можна одночасно бути для всіх хорошим: хочеш допомогти медицині – відрізаєш від культури, вимагаєш дотримання процедур – тебе сприймають як конкурента та «опозицію».
С. Ганзюк. Стосовно позабюджетних коштів, то, на мій погляд, сам депутат може організувати збір спонсорських коштів – ми про це вже розповіли. А ось місцеві ради мають можливість, коли вчасно подають свої обґрунтовані пропозиції до Державного фонду регіонального розвитку, отримати кошти на ремонт доріг, водогонів, лікарень, закладів культури, освіти. Не завжди це вдається, але такі приклади і в нашій громаді є. Тож треба шукати такі проєкти, готувати пропозиції та домагатися їх реалізації.

– Повернімося до головного у Вашій депутатській повсякденній діяльності: діалогу з виборцями, виконання своїх представницьких обов’язків. Звісно, попереду ще 3 роки діяльності. І все ж, які напрямки зі своєї передвиборчої програми вдалося реалізувати?
С. Поляк. Почнемо з найпростішого – констатації фактів. Ідучи на вибори, ми ознайомили людей з програмою, і яку, як підтвердило волевиявлення виборців, підтримала більшість виборців. Скажу за нашу депутатську фракцію: упродовж тривалого часу, коли ми перебуваємо депутатами, дотримуємось правила: роби добро, де ти живеш. Ми – депутати Горностаївської територіальної громади, і основні зусилля докладаємо для покращення благополуччя нашої громади. У міру своїх можливостей допомагаємо й бійцям АТО/ООС та іншим громадянам, але основне – це громада. На нашій відповідальності й робота громадської організації “Січ” . Ми спільно здійснюємо інспекцію благоустрою селища та прибережних зон. По можливості, залучаючи небайдужих громадян, проводимо суботники з прибирання зон відпочинку. На двох локаціях встановили лавки та столи для відпочинку, урни для збирання сміття.


С. Ганзюк. Додам, що завдяки започаткованій нами акції “Чисте довкілля”, ми розпочали вивезення побутового сміття (безкоштовно) від домогосподарств – у подальшому це підхопила селищна рада і наразі ця послуга надається комунгоспом.
За власний кошт освітили частину вулиць нашого округу. Опікуємося спортивними майданчиками, які облаштували ще 5 років тому, і щорічно оновлюємо їх. По можливості залучаємо молодь, прибираємо довкілля, висаджуємо дерева і організовуємо спортивні заходи.


– Чи важко працювати з колегами по депутатському корпусу? Чи завжди можете знайти спільну мову?
С. Ганзюк. Працювати з депутатами складно, бо іноді щире бажання працювати для людей зустрічається з перепонами. До того ж, на жаль, в раді є люди випадкові – сесія буває по 6-7 годин, тож не кожен може, чи хоче, приділити свій час розв’язанню проб-лем громади. Є депутати, які не відвідують сесію або інертні в обговоренні та вирішенні питань. Не всі депутати дотримуються етичних норм, висловлювання у Фейсбуці – це взагалі “дно”.
Утім, спілкуватися під час засідань доводиться з усіма, і тут уже найбільше допомагає життєвий досвід – треба тримати себе в руках. Важливо зрозуміти, що і як треба робити, з ким розмовляти, а до кого, навіть, і не звертатися. Хотілося б, щоб депутати усвідомили: робити конкретні справи треба не лише до виборів, а й після…


Г. Поляк. А я набираюся досвіду, спостерігаю, прислуховуюся до виступів, іноді висловлюю свою позицію. Перечитала купу законів… Укотре переконалась, що покращення життя залежить від кожного з нас, ніхто не прийде і не наведе нам порядок. Думаю, найдорожче, що я отримала – це багато друзів (мабуть, і ворогів). Завжди намагаюся знаходити з людьми спільну мову… Думаю, головне у спілкуванні – порядність та обов’язковість у виконанні обіцянок.
– Ну і фінальне запитання. Якою Ви все-таки бачите Горностаївську територіальну громаду по закінченню Вашої депутатської каденції?
С. Поляк. Хочеться побачити Горностаївську громаду самодостатньою. Маємо надію, що нинішня ситуація — чорна смуга, яка обов’язково зміниться на білу. І ми побачимо на Горностаївщині нові підприємства, нові робочі місця та розвинену інфраструктуру.
На жаль, не все залежить від депутатів чи голови територіальної громади. На наше переконання, зміни будуть, коли держава повернеться обличчям до села, а ми, сільські мешканці, докладемо максимум зусиль для позитивних змін на Горностаївщині.
Запитувала Любов РУДЯ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Перша в Україні ділянка люфи на Херсонщині відразу стала «рекордсменкою»

До Національного реєстру рекордів внесли першу в Україні спеціалізовану ділянку з вирощування люфи — «рослинної …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *