You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / Добре, коли поруч – людина доброї, світлої вдачі

Добре, коли поруч – людина доброї, світлої вдачі

Так говорять у Каїрах про Степана Петровича ГУМЕНЮКА, директора фермерського господарства «Катюша» більшість мешканців села. А власники земельних паїв, які віддали свої наділи в оренду «Катюші», не тільки говорять, а й просять, аби про нього розповіли в газеті – свої думки про цю людину принесли до редакції. Тож публікуємо від «пайовиків» розповідь про людину світлої вдачі, досвідченого хлібороба – Степана Гуменюка

Він добре знає кожну стежку, яка веде в поле, адже топче їх уже не один десяток років. Має за плечима напрацьований у нелегкій сільськогосподарській роботі професійний досвід. Завжди привітний, ввічливий, у гарному настрої та з тонким почуттям гумору Степан Петрович зустрічає своїх працівників фермерського господарства та власників земельних паїв. Він готовий відгукнутися на допомогу всім, хто до нього звертається і цього потребує. Дбає, аби на виробничих дільницях усе було як слід: тепло, комфортно та безпечно. Хоча іноді буває важко переборювати труднощі, які випадають сільгоспвиробникам.
…У народі кажуть: «Життя прожити – не поле перейти». Були різні часи… Ми пам’ятаємо ті 90-ті роки: безгрошів’я, пусті полиці в магазинах, поширений «бартер». Та з молодим на той час, відповідальним головою колгоспу Степаном Гуменюком ми змогли пережити всі негаразди. А після розпаду колективних господарств він першим почав розпаювання сільськогосподарських земель. Почалося нове господарювання. І каїрці тоді, не вагаючись, без будь яких сумнівів чи застережень довірили свої земельні паї новоствореному фермерському господарству, яке очолив Степан Петрович.


Розпочинати нову справу завжди нелегко. Бувало – не виходило, як планувалось. Впливали погодні умови, не вистачало стартового капіталу, часто підводила стара зношена техніка. Збиралося все до купи і впливало на урожай, а відповідно – і на фінанси.
Та набутий досвід роботи в колективному господарстві, впертість, відповідальність перед пайовиками не дали опустити руки. І результат не забарився: оброблена за всіма агротехнічними вимогами земля почала радувати господарника. Машино-тракторний парк поповнився новими тракторами, комбайнами та іншим агротехнічним знаряддям. Степан Гуменюк почав працювати з науковцями, аби покращити віддачу землі.
Але не завжди і не все в житті буває гладко. На долю Степана Петровича випали нові випробування. Втратив дружину, потім спіткала тяжка хвороба. Здавалося б, і руки опустити не гріх. Втім це не для нашого Петровича. Жага до життя, підтримка великої дружньої родини та товаришів додали сил, а лікарі підставили своє «медичне» плече – і Степан Петрович знову в строю.
Ми, пайовики фермерського господарства «Катюша», задоволені нашим орендарем і впевнені, що господарство працюватиме успішно. Адже у Степана Петровича є підтримка, і є кому продовжувати почату ним справу. Два сини та донька керують не гірше свого батька.


Життя продовжується. Підростають онуки. Є для кого і для чого жити.
Та ніхто не скасовував і відповідальності перед орендодавцями. І ми віримо, що все буде добре, а Степан Петрович міцно триматиметься ще довгі роки. І орендна плата зростатиме – бо для людей, які живуть у селі, це також важливо.
Ми відчуваємо, що правило його життя: «Якщо не можеш зробити людині добро, ніколи не роби їй зло». Тому й цінують його в колективі, шанують пайовики, щиро поважають односельці.
І нам, здається, що слова про доброту – це про нашого Степана Петровича Гуменюка: «Доброту не купити за гроші, доброта – це виклик душі! Бути добрим сьогодні нелегко… А що легко в житті, ви скажіть? Доброта – це душі перлина, пам’ятаймо про це завжди. Адже кожен із нас – Людина . Тож збирайте багаті плоди!»


Сьогодні ми кажемо Вам, Степане Петровичу, спасибі за Вашу доброту і бажаємо здоров’я на довгі роки життя, миру, злагоди та гарних врожаїв. Ви для нас – особлива людина, яка робить немалий внесок у нашу спільну справу.
З вдячністю і пошаною «пайовики»

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Чого чекати українцям у 2022-му

Новий рік завжди несе з собою зміни, які стосуються кожного з нас. Першого числа в …

Один коментар

  1. Галина Ширіна

    Дякую за допис,мало ми дякуємо,а життя таке зараз коротке.Цінуймо , бережімо людей світлих, відкритих душею,їх так мало! Уклін, побажання міцного здоров’я, многая літа, достатку Степану Петровичу,родині та його “пайовикам”!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *