You cannot copy content of this page
На головну / НОВИНИ / Відмовтеся від небезпечних штучних квітів – прийдіть на могили померлих із молитвою

Відмовтеся від небезпечних штучних квітів – прийдіть на могили померлих із молитвою

Напередодні Великодня та поминальних днів укотре закликаємо горностаївців відмовитися від ритуальних пластикових квітів, які завдають людям неабиякої шкоди з моменту їх виготовлення і до утилізацї. Прийдіть на могили рідних, щоб помолитися та попросити для них у Бога вічного життя.

Через тиждень після Великодня відзначаються Проводи – день особливого поминання покійних. І зовсiм скоро всi ми пiдемо на кладовище, щоб пом’янути померлих рiдних. Вiзьмемо з собою кошики з цукерками, крашанками, печивом… І, звiсно ж, пластиковi букети, якi будуть майорiти за сотнi метрiв, наче вказуватимуть на те, що ми дiйсно тут були…
Для чого ми це робимо? Для чого цi святi мiсця ми перетворюємо на смiтник? Для чого витрачаємо сотнi гривень на пластикове смiття? Хiба ж не можна принести живу квiтку? Чи висадити на могилцi кущик живих квiтiв?
Рідні переконані, що таким чином вони вшановують пам’ять померлих. Хоча священники різних конфесій уже не один рік закликають вірян не купувати пластикових квітів. Вони запевняють, що пластикові вінки і квіти не містять жодної богословської символіки. Найкраще для померлих – молитва. Що стосується прикраси могил, то для християн головною прикрасою є християнський хрест, який знаменує порятунок і воскресіння людини.
Вкотре слід нагадати, що переробці штучні квіти не піддаються, час їх розкладання в землі дуже тривалий – понад 100 років! А при спалюванні, що нерідко практикується, виділяються важкі метали і діоксини – вони є однією з причин розвитку онкологічних захворювань. Так що позбутися від штучних квітів, не зашкодивши природі і людині, не вдасться – таким чином людина робить екологічний гріх і порушує Божу Заповідь «Не вбий».


Сподіваємося, що в ці дні перед виходом з дому на кладовище ви обов’язково задумаєтеся не тільки над тим, що з собою несете, а й взагалі, з якою метою йдете на кладовище.
«Принесiть краще померлим молитву, а не смiття!» – з таким закликом нещодавно звернулися мешканці Каїр до земляків. Керівники громад та старостинських округів, на чиї плечі найбільше лягає прибирання територій цвинтарів та довкола, також пропонують відмовитись від використання штучних квітів і вінків у поминальні дні. І таке рішення ухалили на сесії Горностаївської селищної ради.
Церква у свою чергу закликає: найкраще на цвинтар йти з молитвою та свічкою. Якщо хочете продемонструвати свою любов та пошану до близьких і рідних, то принесіть живі квіти чи посадіть їх.

Пам’ятайте: зберігаючи природу – зберігаємо власне життя!

Любов РУДЯ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Пролежала в землі 78 років

Цієї середи під час обходу Вербової балки майстер лісу Горностаївського лісництва В. Цвік помітив незвичний …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *