You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / ВІДБУЛАСЯ ТРИЗНА ЗА ЗАГИБЛИМИ КОЗАКАМИ

ВІДБУЛАСЯ ТРИЗНА ЗА ЗАГИБЛИМИ КОЗАКАМИ

Українські козаки – славетні лицарі, мужні воїни, які залишили вагомий слід в нашій історії. Минулої суботи віддали данину пам’яті загиблим козаками усіх часів нинішні нащадки роду козацького на щорічній тризні.

Цей поминальний обряд – тризна – відправляється у роковини знищення російськими військами останньої Запорозької Січі на р. Базавлук 4 червня 1775 року. Захід покликаний нагадати, як козаки Запорозької Січі боронили рідний край та як підступно багатотисячна армія Катерини II захопила й зруйнувала їхні укріплення.
Тризна – це не лише день скорботи, але й символ єднання, – сказав отаман Горностаївського куреня ВЗН Олександр Слісаренко. – Адже козаки – це гордість нашого народу, його історія, його душа. І нам, нащадкам славетних лицарів запорожських, потрібно пам’ятати, який безцінний внесок зробило українське козацтво у становленні неньки-України. Тож пишаймося тим, що ми – українці, нащадки козацькі, а козацькому роду, як відомо, нема переводу…


Дотримуючись звичаїв, козаки Горностаївського куреня Війська Запорозького Низового славили тих, хто спочив у віках, під час молитви у храмі. В історичній для горностаївського козачого осередку Князе-Григорівській церкві Різдва Пресвятої Богородиці священники відслужили панахиду за всіма загиблими захисниками України – тодішніми і нинішніми. Очолив заупокійну молитву капелан Горностаївського куреня, настоятель Заводівської парафії протоієрей Миколай Куліш та настоятель Князе-Григорівської парафії ієромонах Спірідон (Дакал). Допомагали їм півчі Горностаївської Свято-Покровської церкви. Насамкінець молебню отець Миколай звернувся до присутніх зі словами настанови, а отець Спірідон окропив свяченою водою.
Нагадаємо, що саме в старовинному Князе-Григорівському храмі (пoбудoви кiнця 18-гo cтoлiття) тодішній його настоятель протоієрей Миколай Пpoтacевич на початку дев’яностих років благословив на справи Горностаївський курінь, а згодом і Херсонську обласну об’єднану паланку Війська Запорозького Низового. І нині поважний старець, почесний настоятель парафії Різдва Пресвятої Богородиці с. Князе-Григорівки Миколай радо зустрічає горностаївських козаків, дає їм мудрі настанови та благословляє на сміливі починання й благі діяння. Нинішня зустріч теж була теплою та душевною, з подарунками.


За традицією, в цей скорботний день спустили вінок на води козацької річки – Kнязe-Гpигopiвcькa цepквa cтoїть нa бepeзi Днiпpа, до якого ведуть дoвжeлeзнi cxoди.
На закінчення урочистостей присутні насолодились тінню в затишному дубовому гаю, любувались кoвaною oгopoжею та бeтoнними apками на території дуxoвної cвятині – це все творіння рук отця Миколая.
Оксана САВЧЕНКО

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

На черговій сесії селищної ради депутати ухвалили необхідні для розвитку громади рішення

Того тижня відбулася ІХ сесія селищної ради ІХ скликання під головуванням голови Горностаївської територіальної громади …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *