You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / ВІДБУЛАСЯ ТРАДИЦІЙНА КОЗАЦЬКА РАДА

ВІДБУЛАСЯ ТРАДИЦІЙНА КОЗАЦЬКА РАДА

У нашій країні багато різних свят. Для горностаївських представників Війська Запорозького Низового одне з найбільш шанованих свято небесної покровительки – Покрова Пресвятої Богородиці, яке з 1999 року щорічно відзначають як День українського козацтва, а віднедавна ще й поєднав День захисника України, тобто свято воїнів-патріотів, завжди готових стати на захист Батьківщини, свого народу

Тож 14 жовтня козаки не лише вшановують мужніх воїнів-запорожців, які залишили вагомий слід у нашій історії, та нинішніх захисників, а й збираються на Покровську раду: обговорити нагальні питання, підсумувати зроб-лене, окреслити плани на найближчий час, ухвалити важливі рішення. Цьогорічна урочиста частина святкової козацької ради Горностаївського куреня Війська Запорозького Низового, традиційно, розпочалася із шикування біля канцелярії, під стелою із зображенням визначного отамана Костя Гордієнка та меморіальною дошкою зачинателю й шанованому очільнику козаків Херсонщини Олексію Баранову.

До речі, до цьогорічного козацького свята біля пам’ятного знака Олексію Івановичу горностаївське братство спорудило постамент із червоної цегли, встановили горщики з квітами. І, звісно, як заведено, побували на могилі О. Баранова та поклали квіти.

Та не лише вшануванням пам’яті славного отамана, а гарними справами засвідчують, що його прагнення продовжують реалізовувати. До того ж, не стоять осторонь викликів сьогодення. Як зазначалося на раді, одним із основних напрямків роботи з початку антитерористичної операції на Сході країни залишається допомога нащадкам мужніх захисників рідної землі – нинішнім героям-військовослужбовцям.


Під час урочистої частини тих, у чиїх жилах «тече козацька кров і сумувать ніколи не дає» – козаків та берегинь куреня, військовослужбовців, джур Горностаївського закладу освіти – привітав із потрійним святом отаман Олександр Слісаренко.

Також відбулася церемонія нагородження медалями: козацькою – Костя Гордієнка та ювілейною – до тридцятиріччя Незалежності України. Слова вітань присутнім адресував військовий комісар Сергій Лимаренко та вручив Почесну грамоту О. М. Слісаренку за активну участь у підтримці обороноздатності країни та допомогу військовослужбовцям.


Окрім того, пройшли маршем мужності центральною площею селища та поклали квіти до пам’ятних знаків загиблим захисникам Другої світової війни і Воїнам Світла. Вшанували небесну покровительку мужніх воїнів Богородицю: відвідали богослужіння в Свято-Покровській церкві, запалили свічки та долучились до храмового свята з хресною ходою.


Покровську раду завершило козацьке коло: як того вимагають демократичні закони пращурів-запорожців, отаман щороку складає повноваження й браття переобирають ватажка та старшину. На колі горностаївського козацького осередку одноголосно підтримали кандидатуру отамана Олександра Слісаренка й знову передали йому булаву та отаманську папаху. Також незмінними залишилися сотенні отамани та старшина. Була церемонія посвячення у козаки нових членів: новобранці урочисто присягали народу України та Війську Запорозькому Низовому і, за звичаєм, цілували козацьку шаблю, козацьке знамено та державний прапор, а також прикладалися устами до ікони Пресвятої Богородиці. На Покрову поповнилися лави Великоблаговіщенської та Одеської сотень.
Не обійшлося того дня без козацьких пісень під акомпанемент Василя Зарічного та козацького частування.


Оксана САВЧЕНКО

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Пільгове розмитнення авто: допомога волонтерам чи спекулянтам?

Із початком повномасштабною війни Росії проти України депутати спростили ввезення товарів з-за кордону, зокрема скасували …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *