You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / ВИШИВАНКА – НАШ СИМВОЛ ЄДНОСТІ, НАШ ОБЕРІГ

ВИШИВАНКА – НАШ СИМВОЛ ЄДНОСТІ, НАШ ОБЕРІГ

У культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу із зашифрованими оберегами.

День вишиванки поки ще не офіційне і відносно молоде, але таке улюблене народне свято – простий флешмоб чернівецьких студентів перетворився на могутній патріотичний рух з-посеред українців усього світу. Відзначили цей день з усією країною та світом мешканці Горностаївської та Костянтинівської громад. Цьогоріч уже вп’ятнадцяте вулиці нашого Таврійського краю та стрічки у фейсбуці рясніли яскравими вишитими сорочками та сукнями. Були й креативні ідеї та флешмоби.

 

 

https://www.facebook.com/100042479026272/videos/pcb.486094319483198/486092276150069

Костянтинівська ОТГ. Мешканців усіх старостинських округів громади зібрало свято в Костянтинівці. Було організовано цікаве свято за участю дітей та дорослих. Всі у барвистих вишиванках прославляли українські традиції та національний одяг. А ще була найбільша вишиванка Костянтинівської громади! Також акції «Подаруй новонародженим вишиванку» та «Намалюй вишиванку». Окрім того, святковості до Дня вишиванки продемонстрували справжню майстерність вишивальниць, кондитерів, майстрів боді-арту, аматорів сцени. На святковій солодкій ярмарці кожен охочий міг скуштувати пряники у вигляді вишиванок, великі святкові торти, присвячені святковій тематиці, а також безліч інших кондитерських виробів, випічок, які напекли Солодкі Феї громади. Для дітей працювали батути. Та й взагалі, свято вдалося – в цьому переконані й організатори, й учасники, й гості. «Чудове свято, неперевершений спів, теплий прийом та чудовий настрій. Отримали багато задоволення на святі вишиванки у Костянтинівці. Кошти із “Солодкої вишиванки” передали на ремонт церкви у Дубівці, яка була пошкоджена під час буревію», – поділилися у фейсбуці на сторінці Дубівського СБК.

Горностаївська ОТГ. Свято барв та візерунків традиційно зібрало на центральній площі селища працівників держустанов та органів місцевого самоврядування, вчителів обох закладів освіти та музичної школи. Одяг, вишитий хрестиком та гладдю, створив неймовірний калейдоскоп кольорів, узорів та радості. Присутні підкреслили повагу до національного атрибуту, зробивши спільну світлину. А загалом у День вишиванки багато людей прийшли на роботу в гарному, вишитому різнокольоровими орнаментами одязі.
Флешмоби відбулися в закладах освіти, в бібліотеках громади організували зустрічі з вишивальницями та виставки вишиваної творчості місцевих майстринь. Звучали легенди про вишиванки, чудові вірші і пісні про це народне мистецтво.

 

 

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Бюджет Горностаївської громади поповнився майже на 20 мільйонів гривень

Упродовж січня – травня 2021 року місцевий бюджет Горностаївської об’єднаної територіальної громади отримав 19,5 млн гривень податків …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *