You cannot copy content of this page
На головну / КУЛЬТУРА / Виставка козаків Мамаїв з Горностаївки помандрувала ДАЛІ

Виставка козаків Мамаїв з Горностаївки помандрувала ДАЛІ

Завершився термін перебування у Горностаївці виставки Всеукраїнського проєкту ”Мамай мандрує”. І прийшла пора їй мандрувати далі. Тож і відбулась неординарна подія в останні дні роботи виставки – зворушлива зустріч товариства, поціновувачів справжнього українського мистецтва, в якій прийняли участь козаки місцеві та гості з братніх козацьких куренів Каховського району, представники селищної ради, учні місцевих закладів освіти

На Херсонщині Мамай «домандрував» до Горностаївки. Більше місяця виставка радувала горностаївців оригінальністю трактування козацької тематики, де ключовою є фігура українця-воїна, козака-бандуриста Мамая. За цей час виставка поповнилася роботами авторів, які представляли місцеву громаду зі своїми творчими доробками. своїм баченням та уявленням про минуле України, про її культурну спадщину.


Дійство розпочалося з огляду виставки та слова благочинного Горностаївського округу отця Василія Твардовського, який зазначив важливість таких творчих заходів для розвитку молоді. Учасники зацікавлено слухали розповідь місцевої краєзнавці Олени Ташкінової про історію та ідею заснування проєкту «Мамай мандрує», знаковості конкурсу, тому що «Козак Мамай є символом патріотизму та звитяги українців і важливим об`єднувальним образом сьогодення.


– Мистецький проєкт «Мамай мандрує» як пересувна художня виставка існує з жовтня 2015-го року, – нагадав гість з Каховки, ініціатор виставки на Херсонщині Микола Огданець. – Образ козака, воїна-героя є улюбленим в народі відображенням в образотворчому мистецтві. На виставці представлені твори різних видів, жанрів мистецтва: графіка, живопис, народно-декоративне мистецтво, дизайн, техніка витинанки, скульптура, дереворит – авторські твори, старожитності з приватних колекцій, музейних фондів. Кожному щось може тут сподобатися. Приміром мені припала до душі ось ця оригінальна картина «Мамай у космосі». У чому багатство цієї виставки? У тому, що з’являються нові роботи, а образ Мамая на картинах підтверджує, що українська нація життєздатна і високодуховна.
Чудову атмосферу створив гість – відомий на Херсонщині художник Валерій Івченко, пензлю якого належить чимало картин з пейзажами Горностаївки. Він подарував нову картину з образом Мамая і разом з дружиною під акомпонент бандури виконали козацькі пісні. Згуртував учасників та пісню і Василь Зарічний.


До учасників зустрічі звернувся голова Горностаївської громади Дмитро Ляхно. Він наголосив, що такі просвітницькі заходи окрім того, що розкривають різноманітні таланти у всіх вікових категоріях, ще й згуртовують громаду.
Приємно усвідомлювати, що українське мистецтво не просто зберігають, я й примножують наші земляки, долучаючись до вивчення історичної, духовної та культурної спадщини козацької доби. Особливо цікаво як зображають цю тему діти. Саме дитячі роботи складають більшу частину виставки.


Підсумки участі горностаївських самодіяльних художників оголосив отаман козацького куреня ВЗН Олександр Слісаренко. Переможцями стали: Владислав Кращенко, Дарія Олійник, Арсеній Чистиков, Вероніка Сривкіна, Євген Фірсов, сім’я Ілляшенків – з ліцею № 1; з Горностаївського закладу освіти – Валентина Мажай, Влада Мартинюк, Ірина Пташенчук, Тетяна Солоха; комунальний заклад ”Горностаївська школа мистецтв”. Всі переможці художнього конкурсу «Мамай мандрує Херсонщиною» отримали Дипломи і сувеніри.
А виставка помандрувала далі…
Любов РУДЯ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Пільгове розмитнення авто: допомога волонтерам чи спекулянтам?

Із початком повномасштабною війни Росії проти України депутати спростили ввезення товарів з-за кордону, зокрема скасували …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *